آموزش ۰تا۱۰۰ رنگ آمیزی چوب ترمووود را آوا چوب با کم ترین زمان ممکن به شما عزیزان آموزش خواهیم داد این مقاله در جهت این میباشد که شما همراهان عزیز بتوانید با کم ترین هزینه خود به تنهایی رنگ کاری ترمو های خود را بر عهده بگیرید. اولین مرحله این میباشد که دستور عمل هر رنگ برای ترمو کردن متفاوت میباشد.در ابتدا باید به طریقه دست العمل نگ ترمویی که خریداری کرده اید را مطالعه نمایید و طبق آن انجام دهید اما در ادامه روش هایی را که ما به شما توضیح خواهیم داد معمولا برای چوب های ترمو یکسان میباشد.

دستور کار رنگ کردن ترمو 

استفاده از رنگ های پایه آب و پایه روغن بروی ترمو کمک بسیار بالایی به محافظت از چوب ترمو خواهد کرد همان طور که در مقاله رنگ چوب به مشتریان عزیز ارائه نمودیم رنگ کردن ترمو ها در اولین مرحله محافظ بسیار بالایی در برابر اشعه یووی خواهد بود اما این نکته را خاطر نشان کنیم انتخاب رنگ هم برای ترمو ها بسیار تاثیر گذار میباشد پیشنهاد میکنیم برای این مرحله به مقاله رنگ ترمووود  مراجعه نمایید

 

مراحل آماده سازی سطح ترمو 

قبل از رنگ کردن چوب در ابتدا باید سطح ترمو ها را آماده نمایید با ما در ادامه همراه باشیدمرحله اول : در ابتدا باید این دقت را داشته باشید که سطح ترمووود ها دارای گرد و غبار و چربی و یا رطوبت و یا پرز نباشد  : مرحله دوم باید محل رنگ کاری ترمووود ها هم به نوعی باشد که هیچگونه گرد و غبار و خاکی در آن وجود نداشته باشد.

 

 

مرحله آماده سازی رنگ ترموود 

این مرحله به عنوان آسان ترین مرحله میباشد رنگ ترمووود را قبل از رنگ آمیزی باید حتما تکان داده تا رنگ دانه های رنگ به همراه حلال آن این دوفاز به خوبی حل شود

 

 

دستورالعمل اجرا رنگ  روی ترمود 

در این مرحله پس از پایان یافتن دو مرحله قبل نوبت به دستور العمل اجرای رنگ روی ترمو میباشد که در ابتدا نیاز به داشتن دقت کافی دارید این نکته را در نظر داشته باشید رنگ ترمو را باید در جهت الیافت چوب در ابتدا رنگ را بریزید  و آن را پخش نمایید. یعنی به طوری که سطح چوب کاملا آغشته به این رنگ شود نکته قابل توجه این میباشد که شما نباید این رنگ را به طور یک لایه زخیم باشد و یا به زبان عامیانه نباید به چشم بیایید یعنی شما دست اول نباید توقع پوشش رنگی کامل را داشته باشید و به این جهت شما یک لایه ضحیم را روی چوب پخش کنید که در این صورت رنگ شما خراب خواهد شد شاید این سوال در ذهن شما پیش خواهد آمد که چه مقدار رنگ مناسب میباشد ؟ این رنگ باید در دست اول باید به مقداری ریخته شود که با لغزش قلمو به راحتی روی ترمو کشیده شود و در پایان کار رنگ به مدت ۱۰ دقیقه خشک شود  در نظر داشته باشید که جهت حرکت قلمو ها باید در جهت الیافت چوب باشد.

 

زمان اجرای دست دوم رنگ ترمو 

شما دست اول رنگ ترمو را آموزش دیدید حل برای دست دوم آوا چوب مراحل را به صورت خلاصه ارائه مینماید بیشتر رنگ کاران چوب ترمو معمول ساعتی را که برای دست دوم پیشنهاد میکنند ۲۴ ساعت بعد از اجرا دست دوم میباشد نکته قابل توجه این میباشد که این تایمی را که به شما اعلام نمودیم با تغیرات محیط امکان تغیر خواهد داشت و کم تر زمان را برای خشک شدن صرف نماید در این مرحله باز هم این را خاطر نشان کنیم.

دستور العمل مرحله دوم هم قوانین دست اول را طبعیت مینماید ما این را به هیچ عنوان توصیه نمیکنیم دست دوم رنگ ترمو را بلافاصله پس از خشک شدن دست اول نزیند زیرا در ظاهر این رنگ خشک شده و نمیتوان به ظاهر آن اکتفا نمود شرکت آوا چوب ارائه دهنده انواع رنگ های ترمووود ارزان قیمت با بهترین کیفیت میباشد آوا چوب نماینده رسمی رنگ رمرس میباشد علاوه بر آن ارائه دهنده انواع برندهای همل ،مین وکس ،تیکوریلا ،یانسن و.. میباشد جهت استعلام قیمت با کارشناسان ما در تماس باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *