اجرای لمبه چوبی

اجرای لمبه چوبی 

کار اجرای لمبه چوبی و یا نصب آن کار پیچیده و یا سختی نمیباشد تنها نیاز به ابزار مناسب و همچنین داشتن تجربه کافی دارید aو با این کار در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

اجرای لمبه چوبی چند مرحله دارد؟

مراحل اجرا و نصب لمبه چوبی در ۴ مرحله انجام داده میشود آوا چوب با داشتن تیم مجرب نصب و اجرا با کم ترین هزینه بهترین و کم زمان ترین مراحل را به مشتریان عزیز ارائه مینماییم به ترتیب مراحل نصب میتوان به : نصب قید ها، نصب لمبه محکم، کاری سوراخ کاری میباشد.

قید چیست؟

قید در اصطلاح به معنای چوب های چهار تراش گفته میشود که عموما برای تراز کردن سطح زیر کار قبل از نصب دیوار پوش ها استفاده میگردد و این چهار تراش ها ابعاد یک سانی ندارد و به نسبت درخواست شما برش خواهد خورد.

لمبه چند نوع دارد؟

همان طور که بیان شد لمبه انواع مختلفی دارد ولی همه لمبه ها تماما یک کاربرد را دارند و تنها از لحاظ شکل میتواند با یک دیگر متفاوت باشد. مانند لمبه V و یا لمبه نیم و نیم که بر روی یک دیگر قرار میگیرند.در ادامه به چگونگی اجرای لمبه چوبی نیز میپردازیم.

 

اجرای لمبه چوبی

فروش انواع لمبه به همراه مشاوره ی رایگان

تیم آوا چوب با کم ترین هزینه بهترین و با کیفیت ترین محصولات را در اختیار شما قرار میدهد. مشاورین آوا چوب با داشتن اطلاعات و تجربه کافی در زمینه لمبه چوبی و اجرای لمبه چوبی شما مشتریان عزیز را در مسیر درست یک خرید مناسب قرار میدهد. در بعضی از بازار های چوب اسم لمبه را به اسم های مختلف به گوش خواهد رسید. مانند :لنبه و یا لمبه که درست ترین آن لمبه میباشد.

حال آنکه نصاب های لمبه از واژهای مختلفی اعم از: لمبه کوب ،زیرکار لمبه استفاده مینمایند لمبه کوب به شخصی گفته میشود که لمبه ها را نصب مینماید و زیرکار لمبه محل نصب لمبه را میگویند.

 

برای اجرای لمبه باید چگونه اقدام نمایید

روش چسباندن دیوارکوب ها بر روی دیوار با کمک پیچ و رولپالک صفحه در بعضی موارد مستقیما نئوپان را بدون واسطه به دیوار می چسبانیم و با خزینه نمودن،قسمت سرپیچ داخل نئوپان قرار می گیرد و پیچ نمودن پایین وسط و باالی ورق نئوپان روکش با یک یا دو پیچ آن را بر روی بتونه کاری، قسمت سرپیچ )یا گل دیوار مهار می کنیم و در مرحله پیچ( در زیر بتونه پنهان می شود در روش دیگر از تخته های عمودی استفاده می کنیم.

در اجرای لمبه چوبی می توان از چوبهای روسی)ســرو و کاج و نراد( یا چوب سفید )تبریزی(، که شامل چوبهای صنوبر، سپیدار، بید و پده است، استفاده نمود به ابعاد چوب ها را برحسب نیاز و نوع طرح، که غالبــا )طول(۳۰۰(×ضخامت(۲(×عرض( ۵ تا ۳ سانتی متر است، برشمی دهیم این چوب ها به طور عمودی از پایین به بالا دیوار پیچ بین دو تخته به عرض نئوپان های و رولپالک می شوند.

فاصله نئوپان ها به دیوارکوب بستگی دارد و باید طوری قرار گیرد که لبه چوب های کالف میخ شود. برای میخ نمودن می توان از میخ کوب با میخ نازک اس کی )SK )استفاده نمود.در روش دیگر، ابتدا تخته های بلند تهیه شده را به طور چهار تخته از پایین به بالا افقی به دیوار پیچ می کنیم. مثل دیوار پیچ می کنیم سپس ورق های نئوپان یا ام دی اف را به تخته های عمودی میخ کوب می نماید.

موارد استفاده چوب لمبه

همان طور که برخی از دکوراسیون کارها از آن اطلاع دارند از لبمه های چوبی به خوبی میتوان در امر ایجاد پوشش برای سقف ها و دیوار ها میباشد که علاوه بر زیبایی خاصی که به نما میبخشد عایق مناسبی خواهد بود. لمبه های چوبی به درخواست مشتریان به حالت فاق و زبانه و نیم و نیم تولید میشود که شما میتوانید با فروشندگان چوب روش در بازار هماهنگی های لازم را انجام دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *