چوب روسی چیست؟

در واقع به هر نوع چوبی که از کشور روسیه وارد ایران می‌شود چوب روسی می‌گویند. چوب روسی به این معنای عامیانه‌ای که ما از آن نام می‌بریم وجود ندارد. از روسیه چوب‌ها و فراورده‌های چوبی مختلفی مانند انواع تخته و الوار وارد ایران می‌شود. گونه‌هایی مانند راش بلوط و انواع گونه‌های مختلف درخت کاج و صنوبر و … اما گونه‌ی درخت کاج وارد شده از روسیه با توجه به اینکه از قدیم وارد ایران می‌شد، بیشتر مورد توجه و استفاده اساتید قرار گرفته است و از این رو به‌اشتباه به الوارهای وارداتی درخت کاج و صنوبر، چوب روسی گفته می‌شود.

 ابعاد الوار چوب روسی نراد، ساسنا و یولکا:

تخته الوار چوب نراد، یولکا، ساسنا و … را می‌توانید در ابعاد و اندازه‌های مختلفی خریداری نمایید؛ اما در این نوشته به رایج‌ترین اندازه‌های الوار چوب نراد، یولکا، ساسنا اشاره خواهیم کرد. این الوار و تخته‌ها از ضخامت ۲.۵ تا ۷.۵ سانتی متر،  و طول ۴ متر تا ۶ متر در بازار به فروش می‌رسد.

در زیر رایج‌ترین الوارهای موجود در بازار را به سانتی متر معرفی می‌کنیم:

۶.۳*۲۰*۴۰۰

۶.۳*۱۵*۴۰۰

“”””””””””””

۵*۱۰*۴۰۰

“”””””””””””

۶.۳*۲۵*۶۰۰

۶.۳*۲۰*۶۰۰

۶.۳*۱۸*۶۰۰

۶.۳*۱۵*۶۰۰

“””””””””””””

۵*۲۵*۶۰۰

۵*۲۰*۶۰۰

۵*۲۰*۴۰۰

۵*۱۸*۶۰۰

۵*۱۵*۶۰۰

۵*۱۲.۵*۶۰۰

۵*۱۲*۶۰۰

“”””””””””

اینکه شما چه اندازه‌ای از الوار را برای ساخت سازه چوبی مورد نظرتان انتخاب کنید، بستگی به محاسبات دقیق شما برای ساخت دارد. البته همه این ابعاد مطمئناً در یک فروشگاه موجود نیست و شما باید با گشت و گذار در چوب فروشی‌های شهرستان ابعاد مورد نظرتان برای خرید الوار چوب‌های وارداتی از روسیه نراد، یولکا، ساسنا پیدا کنید.

مشاوره رایگان

نیاز به اطلاعات بیشتری دارید با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

جهت دریافت اطلاعات کامل از محصولات با کارشناسان مجموعه آوا چوب در ارتباط باشید

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *