تایل ترمووود

تایل ترمووود

به الوار ساده ی ترمووود که به شکل کاشی در ابعاد ۳۰*۱۵ برش داده می شود ، تایل ترمووود می گویند زیره ی این تال ها از جنس پلاستیک است که به رویه پیچ می شود. تایل ترمو مناسب پوشش کف بوده و جایگزین مناسبی برای کف پوش های موزائیکی می باشد.

تایل ترمو یک چوب کاملاً زیبا و طبیعی است که با استفاده از فرآیند‌های مختلف مثل قرار گرفتن در برابر حرارت شدید و گذر از بخار آب، در برابر شرایط مخرب مثل رطوبت، نور مستقیم خورشید، قارچ یا خوردگی حشرات مقاومت زیادی دارد. جنس ترمو از گونه‌های متنوع درختانی است که در جنگل رشد می‌کنند.

چوب خام برخی از درختان مقاومت چندان زیادی ندارد اما پس از قرار گرفتن در فرآیند تولید ترمو، مقاوم می‌شوند و برای محیط‌های متنوع قابل استفاده هستند. همچنین در برابر گرما و سرما نیز عایق می‌شوند. چوب درختان کاج، زبان گنجشک، عش، اسپروس و نوئل برای تهیه تایل ترمو قابل استفاده هستند.

 

چگونگی ساخت تایل ترمووود

برای تولید تایل ترمو از دستگاه ها و اره های برش چوب استفاده می شود ابتدا چوب های ترمو شده را در ابعادی که مد نظر است برش می دهند. این کار با اره های معمولی نیز انحام پذیر است، اما تیغه ی آن باید مناسب ترمووودد باشد تا چوب را لب پریده نکند. شکل نافرم لبه های تایل ترمووود می تواند زیبایی ظاهری آن را کاملا از بین ببرد.

برای ساخت تایل ترمووود نیاز به زیره ی پلاستیکی نیز می باشد که بایستی از مواد مرغوب تهیه شده باشد تا از کیفیت تایل ها نکاهد همچنین پیچ هایی که رویه را به قسمت زیرین متصل می نماید، نیز باید از جنس گالوانیزه با رنگ کوره ای باشد.تا از زنگ زدگی زودرس آن ها جلوگیری شود.به طور کلی وجود زیره ی پلاستیکی و پنچ گالوانیزه با ارتفاع و اندازه ی مناسب می تواند باعث شود تا تحمل بار و فشار در تایل ترمووود بسیار بالاتر رفته و طول عمر مفید آن بیشتر شود.

برای ساخت ترمو چوب خام ابتدا به صورت طبیعی خشک می‌شود و سپس چند ساعت در برابر حرارت بسیار بالا در حدود ۲۲۰ درجه سانتیگراد قرار می‌گیرد. به طور همزمان سطح چوب در برابر بخار آب نیز قرار دارد تا از سوختن آن تحت تاثیر حرارت جلوگیری شود و بافت شیمیایی چوب بهبود پیدا کند.

پس از این مرحله چوب ترمو با استفاده از پیچ تایل به زیره‌های پلاستیکی متصل می‌شود. جنس زیره‌های پلاستیکی نیز کیفیت زیادی دارد و در برابر انواع فشار‌های کف مقاومت و تحمل کافی را داراست. همچنین تایل ترمو با محیط زیست سازگار است.

مزیت استفاده از تایل ترمو

مزیت‌های استفاده از تایل ترمو

ترمو ویژگی‌های خاصی دارد و به همین دلیل در طراحی و اجرای انواع دکوراسیون‌ها نقش مهمی برعهده دارد. استفاده از این تایل ترمووود مزیت‌های خاصی برای استفاده کنندگان خواهد داشت که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • تایل ترمو در برابر حرارت یک عایق بسیار قوی است.
  • ترمو یک جاذب کاملاً قوی صدا است و به صورت عایق صوتی نیز عمل می‌کند.
  • به دلیل کیفیت زیاد، ترمو در برابر رطوبت مقاومت زیادی دارد و برای استفاده در مکان‌های مختلف مناسب است.
  • ترمو دارای ابعاد ثابت است و در برابر تاب خوردگی یا خمیدگی نیز مقاوم است.
  • وزن ترمو نسبتاً کم است و به راحتی می‌توان آن را نصب کرد.
  • ترمو عمر زیادی دارد و جابجایی آن به دلیل وزن کم به راحتی انجام می‌شود

 

تایل ترمو وود دارای چه ضخامتی است ؟

 چوب ترمووودی که برای تهیه ی تایل ترمو مناسب است بایستی دارای ضخامت بیست میلی متر باشد با این توضیح ، ارتفاع پیچ نیز باید به ۴۰ میلی متر برسد. هر تغییری در این سایز می تواند باعث خرابی و آسیب جدی تایل ترمووودی شود که در زیر بار و فشار حاصل از رفت و آمد قرار گرفته است .

بهتر است قبل از خرید تایل ترمووود ابتدا در خصوص کیفیت ترمووودی که استفاده می شود ، زیره و پیچ بررسی های لازم را داشته باشید ما در شرکت آواچوب ، توانسته ایم با ارائه کیفیت و قیمت مناسب ، خیال شما را برای یک خرید مطمئن آسوده کنیم.

 

تایل ترمووود چه کاربردی دارد ؟

مدت زیادی است که تایل ترمووود را به جای موزائیک در کف استفاده می کنند به جهت فرآوری ترمو روی این تایل ها ، امکان آن که در فضای خارجی ساختمان ها نیز کار شود وجود دارد.همچنین گزینه ی مناسبی برای اجرا شدن در تراس و یا بالکن می باشد.

امروزه از تایل های ترمووود در حمام ، سونا و یا استخرها نیز استفاده می شود که گونه ی درختی که از آن بهره می گیرند. از نوع درخت اش می باشد این نوع تایل ها سبک بوده و به سهولت و  در اندک زمانی نصب می شوند و جابجایی آن نیز بسیار آسان است.

تایل ترمو در تمام محیط‌های داخلی و خارجی قابل استفاده است. جلوه طبیعی و زیبا و کیفیت زیاد ترمو باعث ماندگاری طولانی مدت آن می‌شود. ترمو در منازل و ویلا و همچنین محیط‌های خارجی به عنوان یک کفپوش کامل شیک و جذاب قابل استفاده است.

در اطراف استخر نیز می‌توان برای اجرای کفپوش از تایل ترمو استفاده کرد. تایل تهیه شده از چوب عش برای استفاده در کفپوش حمام و استخر‌های ورزشی کاربردی است. برای محیط‌های بیرونی که میزان رطوبت زیادی ندارند، می‌توان از ترمو درخت کاج استفاده کرد که زیبا و شکیل است.

 

تایل ترمو وود دارای چه تنوعی است ؟

این تایل های چوبی ترمو شده مطابق با گونه های درخت دسته بندی شده و کاربری های آن ها متفاوت می باشد.امروزه عمده ترین نوع تایل های ترمووود از درختان کاج و یا ترمو اش می باشد. که البته نوع درخت اش آن دارای استحکام بیشتری بوده و قیمت آن نیز بیشتر است.

ابعاد تایل ترمووود

ابعاد تایل ترمووود در بازار چیست ؟

 به صورت استاندارد ابعاد تایل ترمو وود عمدتا ۳۰*۳۰ و یا ۳۰*۱۵ می باشد. این اندازه ها به دلیل آن در نظر گرفته شده اند که کمترین احتمال آسیب و شکستن را داشته باشد. وجود زیره ی پلاستیکی این تایل ها می تواند کمک نماید تا طول عمر بیشتری را از آن خود کنند. یک نوع از تایل ترمو وود در لهستان تولید می شود که از گونه ی درخت اش بوده و بدون زیره ی پلاستیکی کار می شود.

به این نوع از تایل ها گومی می گویند اگر بخواهید تایل ترمووود را در کف اجرا کنید نیازی ندارید تا زیر سازی خاصی انجام دهید و یا شاسی کشی از جنس فلز را انجام دهید. این کار با شکلی بسیار ساده توسط متخصصین این کار در اندک زمانی اجرا می شود. به جهت آن که تایل های ترمو وود در درون هم قفل می شوند نیازی به پبچ کردن آن ها در کف ساختمان نیست از طرفی هنگامی که نیاز به جابجایی و یا تعمیرات آن ها باشد به سهولت می توانید این کار را انجام دهید.

اگر می خواهید تایل ترمووود با کیفیتی را خرید کنید و یا برای نصب و اجرای آن کمک نیاز دارید با شرکت آواچوب تماس بگیرید کارشناسان ما شما را یاری خواهند نمود.

نصب تایل ترمو

معمولاً برای نصب تایل ترمو به دلیل دارا بودن زیره پلاستیکی، نیازی به انجام زیر سازی فلزی نیست و هنگام نصب آسیبی به لایه‌های زیرین محل مورد اجرا  نمی‌رسد. همچنین نصب ترمو نیازی به میخ یا چسب نیز ندارد. بهتر است نصب ترمو را به یک فرد ماهر در این زمینه بسپارید تا روند و سرعت کار افزایش پیدا کند.

البته برخی از تایل‌ها در داخل به راحتی در هم قفل می‌شوند اما برخی در هنگام نصب سخت‌تر قفل می‌شوند. برای نصب تایل‌هایی که به راحتی قابلیت قفل شدن دارند، می‌توان از یک نصاب غیرمتخصص نیز کمک گرفت.

 

شرایط نگهداری از ترمو

کفپوش ترمو کاربرد زیادی دارد و از کیفیت خوبی نیز برخوردار است. به همین دلیل باید برای افزایش دوام و طول عمر آن یکسری از موارد را رعایت کنید. در این صورت ایمنی تایل ترمووود بیشتر می‌شود و میزان آسیب دیدگی آن کاهش پیدا می‌کند.

به انجام زیرسازی تایل دقت کنید تا جریان آب به راحتی به سمت فاضلاب هدایت شود و تایل تحت تأثیر رطوبت مستقیم قرار نگیرد. رنگ تایل را هر سه سال یک بار باید تمدید کنید. دقت کنید تا فشار‌های سنگین و یا نقطه‌ای بر روی تایل ایجاد نشود. با رعایت این مولرد تایل ترمو تا مدت‌های زیادی کارایی خود را حفظ خواهد کرد.

 

خرید تایل ترمووود

خرید ترمو نسبت به مصالح دیگر کفپوش ها مقرون به صرفه است. به دلیل عدم انجام هر نوع زیر سازی هزینه‌های اجرا و خرید تایل کاهش پیدا می‌کند. این تایل ها به کف آسیبی نمی‌زند و در مکان‌هایی که ملک شخصی نیستند، به راحتی می‌توان از آن استفاده کرد. همچنین تایل ها به دلیل عدم اتصال به کف، به راحتی جمع‌آوری می‌شوند. هنگام خرید تایل ترمووود حتماً از شرکت‌های معتبر و استاندارد خرید کنید.

در هنگام انتخاب و خرید ترمو حتماً به ضخامت تایل خریداری شده دقت کنید تا کمتر از ۱۹ میلیمتر نباشد. زیره پلاستیکی مورد استفاده در تایل را نیز کنترل کنید و دقت داشته باشید تا از مواد کهنه ‌یا بی کیفیت تهیه نشود. پیچ‌های مورد استفاده در زیره تایل را نیز کنترل کنید تا پیچ مخصوص گالوانیزه باشد.

 

نتیجه ‌گیری

در این مقاله درباره تایل ترمو صحبت کردیم. ترمو چوب خام حرارت دیده است و دارای مقاومت فیزیکی و شیمیایی زیادی است. چوب ترمو و پس از قرار گرفتن در فرآیند تولید، کاربرد‌ها و مزایای متنوعی پیدا می‌کند. استفاده از این تایل‌ها به عنوان کفپوش رواج زیادی دارد و ابعاد تایل نیز معمولاً ثابت است.

بهتر است با استفاده از شرایط نگهداری گفته شده در مقاله میزان طول عمر و کارایی ترمو را افزایش دهید و در هنگام خرید نکات گفته شده را رعایت کنید. برای تهیه تایل ترمووود از شرکت‌ها و برند‌های معتبر اقدام به خرید نمایید تا در هنگام استفاده از این کالا، رضایت کافی را داشته باشید.در آوا چوب میتوانید خریدی مطمئن و با کیفیتی را داشته باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *