تفاوت چوب روسی هوا خشک با تر

برای آن که بتوانیم تفاوت بین چوب روسی هوا خشک با تر را بدانیم ، بهتر است ابتدا در خصوص هر یک اطلاعاتی را دریافت کنیم تا بتوانیم مقایسه ی مناسبی داشته باشیم. شاید شما نیز بدانید که حرارت دادن به چوب باعث می شود تا مقاومت بیشتری داشته باشد. از چوب های روسی هوا خشک عمدتا برای نماهای داخلی و بیرونی در ساخت و ساز استفاده می کنند که از چوب درخت کاج به دست آمده اند ، که به صورت کنده یا الوارهای چوبی از روسیه به ایران وارد می شوند و عمدتا به صورت خشک و بسته بندی شده هستند. در صورتی که الوارهای چوب روسی را به روش هوا خشک ، به ایران ارسال نمایند می توان این اطمینان را داشت که طول عمر مناسب را داشته باشد و دچار تنش و ترک نمی شود.

چوب روسی هوا خشک چیست ؟

همان گونه که می دانید در صورتی که چوب روسی که وارد بازار شده است با سرعت زیاد خشک شده باشد ، این امکان وجود دارد که تنها سطح رویی چوب خشک شده و مغز چوب همچنان تر باشد در این حالت با گذشت زمان ، قسمت داخلی چوب نیز خشک شده و در نتیجه در ظاهر چوب ترک و تابیدگی های بسیار ظاهر می شود. برای آن که چوب روسی به روش هوا خشک آماده شود نیاز است تا الوارها را با فاصله از زمین و روی هم قرار داده به شکلی که برش های کوچکی از چوب نیز مابین الوارها قرار گیرد.

این گونه چوب های تر باید در مدت زمان لازم و به مرور خشک شوند و از قرار گرفتن در معرض نور خورشید ممانعت شود .از طرفی به طور معمول قسمت های برش خورده ی چوب از سایر قسمت ها با سرعت بیشتری آب و رطوبت از دست داده و خشک می شوند، که این موضوع باعث ترک در چوب می شود. بنابر این به الوارها باید اجازه داده شود که به آرامی و با گردش هوای طبیعی خشک شوند. یکی از نکاتی که در خصوص چوب روسی هوا خشک در مقایسه با چوب روسی تر مطرح است ، ایجاد مقاومت بیشتر در برابر نفوذ حشرات، قارچ و موریانه می باشد چوب های روسی تر بسیار آسیب پذیر تر بوده و نمی توان از آن ها در ساخت و سازها استفاده نمود.

چوب روسی هوا خشک چیست ؟
چوب روسی هوا خشک چیست ؟

تفاوت شکل ظاهری چوب روسی هوا خشک با تر

گاهی دیده شده است که چوب روسی که به بازار عرضه شده است به طور کامل خشک نشده و تنها سطح رویی چوب خشک شده است. در این حالت ظاهر آن بسیار یکدست و بدون کوچکترین تابیدگی و ترک می باشد .اما به محض آن که آن را خریداری می کنید و در سازه استفاده می کنید ،در اندک زمانی خواهید دید که مغز چوب نیز خشک شده و آثار ترک و تابیدگی در تمامی سطح آن مشهود است. به همین دلیل است که توصیه می شود برای خرید چوب روسی به سراغ شرکت هایی بروید که دارای اعتبار بوده و محصولاتی با کیفیت را ارائه می دهند.

شرکت آواچوب با اندوخته ی سال ها تجربه و تخصص در زمینه محصولات چوبی ، برای حفظ اعتبار خود و کسب میزان سهم بیشتری از بازار ، محصولاتی مرغوب را با قیمتی مناسب به مشتریان خود عرضه می دارد. چوب روسی هوا خشک ، می تواند به خوبی در هر شرایط آب و هوایی مقاومت نماید و این از مهم ترین ویژگی های آن است تنها کافیست سطح چوب روسی هوا خشک را با رنگ های مخصوص چوب پوشش دهید تا بتوانید از آن برای فضاهای داخلی و خارجی استفاده نموده و نگران پوسیدگی ناشی از نفوذ رطوبت و یا حشرات نباشید.

تفاوت شکل ظاهری چوب روسی هوا خشک با تر
تفاوت شکل ظاهری چوب روسی هوا خشک با تر

کاربرد چوب روسی هوا خشک در مقایسه با تر آن

امروزه در بازار چوب جهانی ، چوب روسی به جهت مشخصات کاربردی بسیاری که دارد مورد توجه می باشد. ویژگی هایی مانند قابلیت رنگ آمیزی ، مقاومت در برابر نفوذ موریانه ، سبک بودن و خوش تراش بودن می تواند این محصول را یکی از پر مصرف ترین محصولات چوبی نامید که دارای قیمت مناسبی در مقایسه با دیگر انواع چوب بوده و عمدتا آن را در بازار در ابعاد متفاوتی می توان تهیه نمود. از چوب روسی هوا خشک می توان انواع کمد ، کابینت ، درب و یا نماهای دیوار و سقف را ساخت.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *