حلال رنگ ترموود

حلال رنگ ترموود : چوب ترمو به دلیل فرآوری که بر روی آن انجام شده است دارای مقاومت مناسبی در برابر شرایط آب و هوایی می باشد اما با این حال نیاز است که قبل از اجرا و نصب با رنگ هایی که مخصوص چوب های ترموود هستند. آن ها را رنگ کاری نمود این رنگ ها به جهت قابلیت محافظت در برابر یو وی آفتاب نمی گذارند که رنگ ترمووود تغییر کند و این از بزرگترین مزایای آن می باشد. پس از تولید و فرآوری چوب در مرحله ی نهایی آن ها را با رنگ مخصوص رنگ کاری کرده و سپس وارد بازار چوب می شود.

رنگ کاری ترموود و استفاده از حلال رنگ ترموود در سه مرحله انجام می گیرد که به شرح ذیل توضیح داده می شود این سه مرحله شامل : BASE-COLOR-TOP COATمی باشد اولین کار این است که سطح چوب را برای رنگ آماده نماییم لازم است که سطح چوب پیش از عملیات رنگ آمیزی کاملا خشک بوده و از هر گونه گرد و غباری عاری باشد و گرده های سنباده روی آن کاملا پاک و تمیز شده باشد.

حلال رنگ ترموود چه زمانی استفاده می شود ؟

اگر روی سطح چوب رنگی از قبل وجود دارد و قرار است تغییر نماید، می بایست با کمک سنباده رنگ را پاک نموده و سپس چوب را برای رنگ مجدد آماده نماییم. اما در صورتی که ترموود نو می باشد و لایه ی قبلی از رنگ روی آن اجرا نشده باشد ،می توان با یک سنباده مثلا به شماره ۲۸۰ زیر سازی کاملی را انجام داد.

نکته مهم و موثری که در این مرحله می بایست مد نظر داشته باشید این است که حتما جهت سنباده زنی را در همان جهت الیاف چوب قرار دهید و به صورت عمود بر آن ها کار سنباده زنی را به هیچ وجه انجام ندهید. اکنون که مطمئن هستیم زیرسازی برای رنگ آماده است نیاز است که برای آماده سازی رنگ اقدام کنیم برای رنگ های مخصوص چوب نیاز به حلال رنگ ترموود است اگر از هر حلال رنگ استفاده نمایید ممکن است کیفیت رنگ را پایین بیاورد.

پس از اضافه کردن حلال رنگ ترموود می بایست آن را کاملا هم بزنید تا رنگ و حلال به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند شاید بتوان گفت بهترین راهکار برای ترکیب کردن رنگ و حلال رنگ ترمووود این است که با یک میله چوبی یا فلزی آن ها را هم بزنید.

حلال رنگ ترموود

چه میزان از حلال رنگ ترموود بایستی استفاده کرد ؟

پس از آن که رنگ و حلال به خوبی ترکیب شدند میزان اندکی از رنگ را در جهت الیاف چوب روی سطح چوب بپاشید و یا اگر از قلمو استفاده می کنید با قلمو نیز در راستای الیاف رنگ را پخش کنید. این کار باید یکدست بوده و اثر یک لایه از رنگ بر روی چوب با ضخامت مناسب ایجاد شده باشد در این مرحله بسته یه میزان ضخامت رنگ، حدود ده الی پانزده دقیق طول می کشد تا رنگ کاملا خشک شود.

توجه داشته باشید تا از برای رنگ چوب خود، حلال رنگ ترموود تهیه نمایید تا کیفیت رنگ را تغییر ندهد.اگر برای رنگ کردن سطح چوبی خود عجله ندارید، بهتر است که بگذارید یک شب از اجرای اولین مرحله ی رنگ بگذرد و مجدد برای اجرای مرحله ی دوم اقدام نمایید.

همچنین اگر در محیط کارگاهی خود تهویه دارید می توانید جریان و گردش هوا را طوری ایجاد کنید که از یک سو هوا وارد و از سویی دیگر خارج شود.

این کار ضمن کمک به تهویه کامل هوا و ایجاد هوایی پاکیزه ، باعث می شود که چوب در زمان کوتاه تری خشک شود. البته موضوعی که مطرح است این است که این مدت زمان برای خشک شدن رنگ به فصول سال نیز بستگی دارد و معمولا در فصل گرما سریعتر و حدود هفت ساعت خشک می شود. دقت داشته باشید ،پس از هر مرحله رنگ کاری نیاز است که ابزار ها و قلمو خود را با تینر شستشو نمایید در صورتی که تینر در دسترس ندارید می توانید از آب ولرم و ماده شوینده ای مانند صابون این کار را انجام دهید.

پس از اتمام رنگ کاری روی سطح چوب نیاز است که آنرا پولیش نمایید برای اجرای پولیش با استفاده از سنباده ای لطیف و در جهت الیاف آن ، سطح را یک دست و صاف نمایید. در صورتی که برای تهیه رنگ مخصوص ترموود و یا حلال رنگ ترموود نیاز به مشاوره ی کارشناسی دارید می توانید با آواچوب تماس بگیرید و اطلاعات لازم را از کارشناسان ما دریافت نمایید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *