حلال رنگ ترمووود

اگر بخواهیم در خصوص انواع رنگ ها و حلال رنگ ترمووود صحبت کنیم باید بگوییم که رنگ های چوب یا به صورت شفاف هستند که جهت حفاظت از سطح چوب استفاده می شوند اما رنگ و طرح چوب کاملا مشخص است و گونه ی دیگر که پوشاننده هستند و در مواقعی استفاده می شوند که نیاز است چوب کاملا پوشیده شود در هر حال برای استفاده از رنگ های چوب نیاز به حلال رنگ مناسب است که در این جا به بررسی آن ها می پردازیم.

انواع حلال رنگ ترمووود

لاک الکل: امروزه بهترین نوع لاک الکل به رنگ زرد روشن می باشد به عبارتی با ترکیب لاک و الکل ماده ای حاصل می شود که هر چه درجه خلوص آن بالاتر باشد این ترکیب نیز خالص تر بوده و کیفیت بهتری دارد جهت این کار و استفاده از لاک الکل نیاز است از یک تکه پارچه که لای آن را پنبه یا پشم قرار می دهند استفاده شود این نکته را لازم است بدانید که لاک الکل در برابر رطوبت، حرارت و اسیدها مقاومت بسیار کمی دارد به گونه ای که با کمترین قطره ی آب بلافاصله اثر لکه بر روی چوب باقی می ماند در ابتدای رنگ کاری چوب بایستی آن را با سیلر پوشش داد سیلر به طور معمول دارای رنگی کرم بوده و شفاف است.

علت استفاده از سیلر در حلال رنگ ترمووود

علت استفاده سیلر آن است که بتواند کاملا تمامی منافذ چوب را قبل از شروع رنگ کاری پوشش دهد با استفاده صحیح از سیلر و پوشش چند مرحله ای سطح چوب با سیلر، چوب را در برابر جذب رنگ مقاوم ساخته و بدنی ترتیب به آسانی می توان آن را رنگ آمیزی کرد سیلر را با تینر فوری رقیق می کنند به عنوان رنگ نهایی بر روی سطح چوب از کیلر استفاده می کنند که همانند سیلر بی رنگ و شفاف است حلال رنگ ترموود نیز تینر است.

 

رنگ بندی کیلر و نحوه اجرا

کیلر را به دو صورت مات و براق می توان یافت و معمولا با قلمو و یا پیستوله بر روی سطح چوب اجرا می کنند رنگ های پلی استر و نیم پلی استر از آن دسته رنگ هایی هستند که شفاف بوده و حلال آن ها تینرفوری بسیار قوی است این دسته از رنگ ها در برابر حرارت، رطوبت، اسیدها و الکلها، مرکب و جوهر و روغن مقاومت لازم را دارند رنگ نیم پلی استر به صورت مات و براق در بازار عرضه می شود و نیازی نیست پس از استفاده از آن ها پولیش زده شود عمدتا از سه بخش تشکیل شده اند بخش رنگ که شامل روغن کوتاه، رزین و اوره فرمالدئید است بخش حلال که اتیلن می باشد و خشک کننده ی آن که پاراتولوئن می باشد.

رنگ پلی استر چیست ؟

پلی استرها نیز از یک بخش رنگ تشکیل شده اند و بخش دیگر هاردنر یا سخت کننده است این نوع رنگ در صورتی که رقیق نشده باشد تبخیر نمی شود. بنابر این با همان ضخامتی که اجرا می شود بر روی سطح باقی می ماند. پلی استر ها شفاف بوده و نیازی به پولیش نهایی ندارند حلال رنگ پلی استر تینر فوری است و معمولا پس از استفاده و پوشش دادن سطح چوبی با سیلر و کیلر از رنگ پلی استر استفاده می کنند، که هر دو نوع آن یعنی رنگ پلی استر و رنگ نیمه پلی استر به همراه هاردنر از پر کاربرد ترین نوع رنگ کاری محسوب می شوند.

رنگ روغن جلا نیز قهوه ای روشن است که در قسمت پایانی کار بعنوان رنگ نهایی استفاده می شود از این نوع رنگ به عنوان براق کننده استفاده می کنند که به طور معمول همراه با لاک الکل و یا سیلر استفاده می شود و این نکته را نیز باید بدانید که رنگ روغن جلا مقاومتی در برابر حرارت و رطوبت زیاد ندارد.

اگر نیاز دارید از پروفیل های ترموود در سازه ی خود استفاده نمایید و برای آن ها به دنبال رنگ مناسب و حلال رنگ ترموود هستید می توانید با آواچوب تماس بگیرید در این شرکت با بهره گیری از توانمندی بازرگانی و تولید توانسته ایم ارائه دهنده معتبر و سرشناسی در زمینه فرآورده های چوبی و صنعت ساختمان باشیم با آواچوب در کنار خرید کالای با کیفیت، می توانید قیمت ارزان و مناسب آن را نیز تجربه نمایید تنوع محصولات چوبی در این فروشگاه بزرگ می تواند شما را یاری دهد تا برای سازه ی خود بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *