درخت روسی

 چوب هایی که به شکل های مختلف از گونه های متفاوت درخت کاج ، درخت بلوط و یا راش از کشور روسیه به ایران وارد می شوند چوب درخت روسی گفته می شود .این چوب ها پس از برش از درختان به کارگاه و یا کارخانه های چوب ارسال می شود تا در ابعادهای متفاوتی برش خورده و بسته بندی شود در نهایت به شکل پالت به کشورهای دیگر صادر می شود. یکی از بازارهای پر رونق برای چوب روسی ، بازار ایران می باشد .به طور کلی در بازار ایران به چوب هایی که سفید رنگ هستند و از روسیه وارد می شوند چوب درخت روسی می گویند .

هرچند که کاربردهای متفاوتی داشته باشند چوب هایی از گونه های نراد ، نوئل ، ساسنا و یولکا تماما از انواع درخت های کاج می باشند که چوب سفید رنگ هستند که دارای وزن سبکی بوده و تارهای صافی دارد چوب تهیه شده از درخت روسی به جهت ویژگی که دارد هنگام خشک شدن کمترین میزان ترک را خواهد داشت و برای سنباده زنی و برش و میخ و پیچ بسیار مناسب است و به اصطلاح خوش کار است.

چوب درخت روسی چه کاربردی دارد ؟

به دلیل سبک بودن این نوع چوب می توان از آن به عنوان اسکلت بندی ساختمان استفاده نمود خمیر سفید و الیاف بلند این نوع از چوب برای تولید کاغذ مناسب است.این چوب ها دارای مقاومت خوبی بوده و خاصیت ارتجاعی دارد بافت این نوع چوب نرم است و برای قسمت های رنگی مناسب نیست. از کاربری های چوب تهیه شده از درخت روسی می توان به انواع کف پوش ، قاب سازی سقف ، دکوراسیون ، کمد و کابینت چوبی ، و درب های چوبی اشاره نمود. که با استفاده از روکش های طبیعی و زیبا می توان نمای زیبایی از آن ها را ایجاد کر.د یکی از مزیت های چوب روسی آن است که به دلیل بافت یکدست و رنگ روشنی که دارد می تواند برای اجرا در محوطه سازی و نما مورد استفاده قرار گیرد.

چوب درخت روسی چه کاربردی دارد ؟
چوب درخت روسی چه کاربردی دارد ؟

چوب روسی در چه انواعی وجود دارد ؟

چوب های نراد ، ساسنا ، یولکا ، بلوط و راش همگی از درخت روسی و از گونه هایی هستند که از روسیه به ایران وارد می شوند و در صنعت چوب ایران پر کاربرد هستند. به عنوان مثال چوب یولکا از درخ کاج بوده و از دسته نرم چوب هاست گره های آن به صورت نقطه ای می باشد و الیاف آن به شکل ناهماهنگ است. رنگ این نوع از چوب سفید بوده و رشد سریعی نسبت به سایر درختان دارد به طوری که در طی هشت سال از قطر سه سانت به سی سانت می رسد. از سوی دیگر گونه چوب نراد روسی به رنگ کرم قهوه ای روشن است. که در قسمت های به رنگ صورتی کشیده می شود.

این گونه ی درختی دارای تارهای راست بوده و نقش ها و گره های آن زیباست این درخت دارای وزن کمی است و با وجودی که از گونه نرم چوب ها می باشد، دوام و استحکام خوبی داشته و کار کردن با آن سهل و آسان می باشد. گونه ی نراد یکی از گونه های درخت کاج است که از مهم ترین درختانی است که از کشور روسیه به ایران وارد می شود این گونه ی درختی دارای قیمتی ارزان است و به شکل صنعتی مورد بهره برداری قرار می گیرد و برای کاربری هایی همچون پالت سازی ، کاغذ سازی ، ساخت مبلمان ، درب و پنجره ، دیوار پوش و کف پوش ، ساخت اسکلت ساختمانی و دکوراسیون داخلی و خارجی مناسب است.

چوب روسی در چه انواعی وجود دارد ؟
چوب روسی در چه انواعی وجود دارد ؟

کاربری چوب ساسنا و یولکا از درخت روسی در صنعت ساختمان چه هستند ؟

در میان چوب روسی ، گونه های یولکا و ساسنا نیز پر مصرف هستند از این گونه های چوب اغلب در ساخت ترمووود ، مبلمان های سبک ، کاغذ و الیاف سازی ، صنایع قایق سازی ، تولید ام دی اف و تخته چند لایی ، پالت سازی و کلاف سازی استفاده می شود و به جهت قیمت مناسبی که دارند و کاربری های بالای آن ها ، در صنعت چوب ایران مورد استقبال قرار گرفته است. برای تهیه چوب روسی از شرکت آواچوب ، می توانید با بخش فروش تماس گرفته و با ارائه درخواست خود و مطابق با سازه ای که قصد ساخت آن را دارید ، چوب روسی خود را انتخاب کرده و خرید نماییدو

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *