رنگ اسباب بازی

یکی از مهم‌ترین مواردی که به عنوان یک خریدار یا تولید‌کننده باید به آن توجه کنید، رنگ ویژه اسباب بازی می‌باشد. هر رنگی برای سازه‌های چوبی مخصوصا اسباب‌ بازی‌های چوبی مناسب نیست‌. عدم ایجاد آسیب و حفظ سلامت سازه با توجه به این که اسباب بازی چوبی معمولا برای کودکان زیر ۱۴ ساخته می‌شود، برای استفاده‌کننده بسیار حائز اهمیت است.

برخی از مشکلات پیش روی استفاده‌کننده، توسط رنگ به عنوان پوشش پایانی از بین می‌رود‌. رنگ مناسب می‌تواند از مخاطراتی که ورق‌های چوب طبیعی فراوری‌شده یا چوب طبیعی ایجاد می‌کنند، جلوگیری کند. آنتی باکتریال و پوشش‌های قابل شستشو و خوراکی در بازار ایران عرضه می‌شوند. هزینه اجرای این رنگ اسباب بازی‌ها نیز مثل رنگ‌های روغنی و فوری است.

حال می‌خواهیم ببینیم از چه رنگی باید برای سازه‌های چوبی استفاده کنیم؟ که در پاسخ می‌توان گفت که رنگ‌های فوری مثل (کیلر، سیلر، نیم پلی استر، تمام پلی استر و…) هستند. باید بدانید که رنگ‌های پلی اورتان و رنگ‌های روغنی به هیچ وجه برای پوشش اسباب بازی چوبی گزینه مناسبی نیستند.

به حدی استفاده از رنگ‌های مناسب برای اسباب بازی‌های چوبی مهم است که استاندارد‌های بسیار زیادی جهت رنگ چوب در نظر گرفته شده است. برای مثال استانداردی همچون euro kids که فصل مشترک بیشتر روغن‌های گیاهی مخصوص چوب می‌باشند. بنابراین به شما پیشنهاد می‌شود که توسط رنگ‌های پایه آب، مثل رنگ پلاستیک‌های مخصوص که روی چوب هم قابل اجراست، روغن‌های گیاهی مخصوص چوب استفاده کنید.

رنگ اسباب بازی چوبی

رنگ اسباب بازی چوبی

رنگ اسباب بازی و محیط اطراف کودکان بسیار مهم است. از آن رو که می‌دانید رنگ‌ها با انرژی تولیدشده به وسیله نور بر عملکردهای ذهن، بدن و حتی احساسات کودکان تاثیرگذار است. باید بدانید کودکان هم به رنگ‌ها حساسیت بیشتری نشان می‌دهند. بررسی و مطالعات انجام‌شده، تاثیر رنگ‌ها بر روی رشد خلاقیت، مغز، یادگیری و بهره‌وری را مورد تایید قرار می‌دهند.

برخی از اثرات مختلف رنگ‌ها بر انسان‌ها شامل آرامش، هیجان، اضطراب، الهام بخشیدن و استرس هستند. می‌توان این اثرات را به راحتی در کودکان مشاهده کرد. مهم‌ترین بخش زندگی کودکان، بازی است. شکوفایی و رشد کودکان به حضور آن‌ها در محیط‌های پر از‌ رنگ و بازی نیازمند است. یکی از مهم‌ترین مشخصه‌های مناسب‌بودن اسباب بازی‌ها  توجه به رنگ آن‌هاست، که در ادامه انواع آن‌ها را به شما توضیح خواهیم داد.

کاربرد رنگ اسباب بازی

انواع رنگ‌ها بیشترین استفاده را در بیان افکار و احساسات  کودکان دارند. کودکان طبق علاقه، روحیه و افکار خود رنگ‌های متفاوتی را انتخاب می‌کنند. محیط اطراف کودکان باید به افزایش قدرت تخیل و خلاقیت آن‌ها کمک کند. بنابراین رنگ‌ها در محیط اطراف کودکان بسیار مهم هستند. یکی از مهم‌ترین حواس ما انسان‌ها بینایی است، که ما را به دنیای اطراف وصل می‌کند.

از بدو تولد، کوکان قادر به دیدن هستند، اما برای آن‌ها، تمایز بین رنگ‌ها تکاملی و دشوار است. کودکان نیز برای برقراری ارتباط با محیط اطراف خود از حس بینایی به همراه نور، رنگ و دیگر عوامل محیطی کمک می‌گیرند. رنگ‌ها طبق مطالعات و بررسی‌های انجام‌شده، در رشد مهارت‌های حرکتی و شناختی کودکان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. سعی کنید دیوار اتاق کودک را سفید نگه‌دارید، تا بتوانید با استفاده از لوازم رنگارنگ، اتاق را تزیین کنید.

 به یاد داشته باشید که همیشه طراحی ساده بهترین انتخاب است، و اتاق کودک را زیاد شلوغ نکنید. همین که لوازم از رنگ‌های روشن و شاد استفاده شده باشد، کودک شما در اتاق خود به راحتی خوابیده، و آرامش خواهد داشت. در انتخاب و خرید اسباب بازی‌ها نیز دقت کنید مناسب با سن کودک شما باشد، که کودک از بازی‌کردن با لوازم بازی خود لذت ببرد.

انواع رنگ اسباب بازی

انواع رنگ اسباب بازی

رنگ، از مهم‌ترین خصوصیاتی است که در ارزیابی و تعریف و تخمین یک شی، می‌تواند به ما کمک کند. در انتخاب رنگ اسباب بازی و اتاق کودکان به رنگ‌ها توجه کنید و سعی کنید همه‌ی رنگ‌ها را در محیط قرار دهید. انواع رنگ‌ها شامل:

  • رنگ قرمز: در بین رنگ‌ها غالب‌ترین رنگ، رنگ قرمز است. رنگ قرمز تاثیر رنگ‌های دیگر را کمتر کرده و تمام توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. استفاده از رنگ قرمز در اتاق کودکان، بر روی ذهن تاثیر منفی گذاشته و موجب تنش و پرخاش آن‌ها می‌شود.
  • رنگ زرد: در میان رنگ‌ها شادترین رنگ، زرد است. این رنگ نشان‌دهنده خرد و مهربانی می‌باشد. همچنین موجب حس سرگرمی، شادی، اشتیاق، گرمی و الهام می‌شود. رنگ زرد نسبتا دارای رنگ روشنی است، که حس طراوت دارد. از نظر نمادین این رنگ بیان‌گر روشنایی معنوی، ذهنی و ارتباطات می‌باشد.
  • رنگ آبی: به طور کلی رنگ آبی، مخالف رنگ قرمز است. آبی یک رنگ مرطوب و شفاف بوده، اما رنگ قرمز خشک و مات است. طبیعت سرد و آرام‌بخش آبی، از نظر روانشناسی قطب مخالف هیجان و گرما می‌باشد. با این حال رنگ آبی موجب کاهش فشار خون، دمای بدن و ضربان نبض می‌شود. برای اتاق کودکان رنگ آبی به شما توصیه می‌شود. این رنگ به علت رنگ آقیانوس و آسمان، حس راحتی و دلبازی محیط را القا می‌کند.

WhatsApp-Image-2022-03-02-at-000

  • رنگ سبز: از نظر روان‌شناختی، سبز نشان‌دهنده سلامتی است. می‌توان از آرام‌بخش‌ترین رنگ‌ها به رنگ سبز اشاره کرد. این رنگ بر سیستم عصبی اثر آرام‌بخش دارد، و یادآور سکوت و آرامش است. رنگ زرد در کنار سبز به آن شخصیت زیبایی می‌بخشد.
  • رنگ‌ نارنجی: در مقایسه با رنگ قرمز این رنگ اسباب بازی ساده‌تر و نرم‌تر است. رنگ نارنجی نشان‌دهنده شادی به همراه هیجان قرمز و انرژی زرد می‌باشد. رنگ نارنجی برای غلبه بر خستگی عالی می‌باشد. این رنگ برای کودکانی که در معاشرت با دیگران دچار مشکل هستند، بسیار ایده‌آل است.

WhatsApp-Image-2022-03-02-at-11.06

  • بنفش: ترکیبی از قرمز و آبی، بنفش است. این دو رنگ از نظر روانی و جسمی مخالف یکدیگر هستند. طیف‌های رنگ بنفش یادآور ظرافت، ثروت و شکنندگی هستند. این رنگ، قسمتی از مغز را که به خلاقیت مربوط می‌باشد، تحریک می‌کند‌. در عین حال می‌توان گفت رنگ بنفش آرام‌بخش نیز هست. رنگ بنفش و صورتی معمولا رنگ مورد علاقه دختران است.
  • صورتی: رنگ صورتی نیز ترکیبی از سفید و قرمز است. این رنگ از نظر روانشناسی یک رنگ قوی بوده، و آرام‌بخش و گرم است. صورتی نشان‌دهنده زنانگی و تداوم موجودات زنده می‌باشد. استفاده زیاد از رنگ صورتی می‌تواند سرکوب‌کننده و خسته‌کننده باشد.
WhatsApp-Image-2022-03-02-at-0101

قبلی بعدی

قیمت رنگ اسباب بازی

قیمت اسباب بازی‌ها با توجه به انواع متعددی که دارند، متفاوت است. هنگام خرید اسباب بازی برای کودک خود به جنسیت و نوع رنگ توجه کنید. در رنگ برخی از لوازم درصد کمی سرب به کار رفته است، که این مقدار کم نیز برای کودکان ضرر دارد و مناسب نیست‌. بنابراین در صورتی که از سلامت رنگ اسباب بازی کودک خود مطمئن شدید، می‌توانید یا خیال راحت نسبت به خرید اقدام کنید.

از مهم‌ترین فاکتورهای قابل توجه در انتخاب نوع و رنگ اسباب بازی برای کودکان، جنسیت کودک می‌باشد. طراحی و رنگ اتاق، اسباب بازی و لوازم پسرانه کاملا با چیدمان و طراحی اتاق دخترانه فرق دارد. همان‌طور که به آن اشاره کردیم؛ رنگ‌های یاسی، صورتی، کرمی ملایم و… برای دختر بچه‌ها به کار رفته، و رنگ‌های پررنگ‌تر مثل آبی، قرمز، بنفش و… برای طراحی لوازم و اتاق پسرانه استفاده می‌شود.

 البته ناگفته نماند که انتخاب چیدمان، رنگ اسباب بازی و لوازام اتاق کودکان در ابتدا به سلیقه پدر مادرها نیز بستگی دارد. بهتر است بدانید که این موضوع یک قانون نیست که حتما باید چه رنگی برای کودک خود انتخاب کنید، بلکه گاهی لازم است برای کودک خود چه دختر و چه پسر از رنگ‌های گوناگونی استفاده کنیم. به طور کلی نباید کودک را به رنگ خاصی محدود کرد.

در خرید انواع اسباب بازی براس کودک خود علاوه بر استاندارد بودن رنگ آن‌ها باید به قیمت هم توجه کنید.

قیمت و خرید و فروش رنگ اسباب بازی

خرید و فروش رنگ اسباب بازی

انتخاب و خرید بهترین اسباب بازی‌ها برای کودکان در سنین مختلف، یکی از بزرگ‌ترین دغدغه والدین است. رشد و شکوفایی کودکان نیازمند حضور آن‌ها در محیط‌هایی پر از بازی و رنگ‌های مختلف می‌باشد. توجه‌داشتن به رنگ اسباب ‌بازی‌ها یکی از مشخصه‌های مناسب‌بودن آن‌ها می‌باشد. اگر کودک شما در سنی است که اشیاء را در دهان خود می‌گذارد، حتما به بی‌خطر‌بودن رنگ‌های به کار رفته در اسباب بازی‌ها دقت کنید.

 به یاد داشته باشید که اسباب بازی‌های چوبی هیچ موقع از مد نمی‌افتند. تحقیقات نشان داده که محیط‌های یادگیری و بازی حاوی عناصر طبیعی مثل چوب، به کودکان کمک می‌کند که بیشتر از دیگر فضاها تمرکز کنند‌. به طور کلی خرید هر نوع اسباب‌ بازی‌ برای کودکان برای خلق دنیاهای جدید عالی هستند.

کودکان با استفاده از اسباب بازی چه در حال ساختن شهری بزرگ باشند، و چه در حال دور زدن با یک ماشین چوبی، یا ساخت یک ریل قطار، می‌توانند از تخیل خود برای اختراع، ساختن، سرهم‌بندی و خلق‌کردن، استفاده کنند. سعی کنید نسبت به سن کودک خود، مناسب‌ترین و بهترین اسباب بازی را بر اساس رنگ و استاندارد بودن آن، خریداری کنید.

برای خرید انواع رنگ اسباب بازی میتوانید از طریق راه ارتباطی زیر سفارش خود را ثبت کنید.

ارتباط با کارشناسان فروش

برای استعلام قیمت و سفارش با کارشناسان ما در آوا چوب تماس بگیرید تماس با ما

جمع بندی

سعی کنید در انتخاب محیط و رنگ اسباب بازی کودکان خود، از اتاق آن‌ها گرفتـه تا لباس نیز بسیار دقت کنید. تمامی این‌ها در کنار یکدیگر در رشد مغز، روح، روان و کشف استعدادهای کودکان تاثیرگذار است. تنها مسئله‌ای که برای کودکان از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد، رنگی بودن اسباب بازی است. کودکان از بدو تولد اطلاعی از طراحی نداشته و انتخاب وسیله و رنگ اسباب بازی آن‌ها بر عهده پدر و مادر می‌باشد.

کابتدای زندگی خود فقط می‌توانند به رنگ‌ها واکنش نشان دهند، و در حقیقت با مفهوم طراحی آشنا نیستند. کودکان رنگ‌ها به خوبی می‌شناسند، زیرا ذهن انسان رنگ‌های روشن و شاد را ناخودآگاه می‌پسندد. در نتیجه تمامی این موارد به ماور و پدر کودک بستگی دارد‌. همان طور که گفتیم رنگ شاد و روشن سرشار از انرژی بوده و انتخاب مناسب برای اتاق کودک است.

 تصور کنید رنگ اسباب بازی و اتاق کودک شما مشکی یا قهوه‌ای سوختـه بود، در این صورت قطعا کودک شما از بازی دلسرد شـده و این رنگ‌ها باعث او افسردگی خواهد شد. رنگ‌های شاد و روشن باعث خلاقیت کودکان شما می‌شوند. بهتر است بدانید که این تاثیرات ناخودآگاه است. به همان اندازه که رنگ تیره باعث بی‌حالی و افسردگی می‌شود، بالعکس رنگ شاد به روحیه انسان سرزندگی و شادابی می‌بخشد.

شما میتوانید رنگ اسباب بازی را از آواچوب با بهترین کیفیت و همچنین دارای گواهی بهداشت تهیه کنید.همچنین آواچوب ارائه دهنده انواع رنگ انتی یووی و واتر پروف برای چوب روس ، ترمووود ، راش و…میباشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *