نکات کلی نصب چوب ترمو نما یا دکینگ (کف)
1-قبل از نصب چوب نما حتما از تراز بودن  تمامی وجوه زیرسازی اطمینان حاصل نمایید.
2-چوب ها را قبل از شروع عملیات نصب مطابق با نقشه ها برش داده .
3-پیچ نمودن چوب ترمو مستقیم بر روی فلز به هیچ عنوان توصیه نمی گردد. تنها در مواردی که استفاده از چوب زیرسازی موجب برهم زدن نمای ساختمان می شود مثلا نرده های جلوی تراس ها .
4-جهت نصب چوب ترمو در نما حتما از پیچ تمام گالوانیزه آبکاری شده SLP استفاده شود. این مورد در رابطه با نمای لوور هم صادق است. 
5-فواصل پیچ های نصب چوب نما به زیرسازی چوبی از کله چوب تا وسط اولین پیچ حداقل 5 سانتیمتر باشد.
6-فواصل پیچ های نصب چوب نما به زیرسازی چوبی اشباع، وسط تا وسط، حدود 50-40 سانتیمتر باشد. این فاصله در مورد چوب های دکینگ (کف) حدود 45-35  سانتیمتر باشد.
7-فواصل چوب های نما در نمای لووری یا نرده بانی از یکدیگر به درخواست کارفرما می باشد، ولی باید در نظر گرفت که در این موارد سطح زیرین نما هم پیداست و نیاز به پوشش مرتبط دارد.
9-  پیچ برای نصب چوب های نمای الواری یا دکینگ روی زیرسازی چوبی  باید از جنس گالوانیزه با طول حداقل 4 سانتیمتر و با گام چوب باشد که این طول نسبت به ضخامت چوب ترمو تغییر می یابد .
10-پیچ برای نصب چوب های نمای لووری با ضخامت 4 سانتیمتر روی زیرسازی چوبی باید از جنس گالوانیزه با طول حداقل 6.5 سانتیمتر و با گام چوب باشد .
11-پیچ از روی ، نمای لوور تنها برای چوب های با ضخامت کمتر از 4 سانتیمتر توصیه می گردد. برای ضخامت بیشتر می بایست از نبشی(یراق) مخصوص استفاده شود.
12-در مورد چوبهای با عرض 14 سانتیمتر خصوصاً چوبهای ASHدر هر اتصال، نصب ۲ پیچ  به صورت متقارن از چوب نما به چوب زیرسازی توصیه می گردد.
13-چوب در مرحله اول سعی می کند در درازا افزایش طول پیدا کند و اگر نتوانست، در عرض می تابد. لازم است که مطمئن شوید چوب ها، فضای مورد نیاز برای بازی در طول را داشته باشند. به عبارت دیگر در انتهای کار حداقل ۱ سانتیمتر فاصله با دیوار داشته باشند. این موضوع برای درب های پارکینگ که طول چوب کوتاهتری دارند می تواند به ۳ میلیمتر از هر طرف کاهش یابد.
14-فواصل بین چوبهای ترمو SHP (چهارترش) در نما ، لزوماً 2 – 5 میلیمتر باشد .
15-در ارتباط با نورپردازی روی نمای چوبی ترمووود ، جهت نور باید در راستای چوبهای نصب شده و حدود 40 الی 50 سانتیمتر از نما فاصله داشته و انتشار نور به صورت تابشی باشد و ترجیحاً از چوبهای فاق و زبانه استفاده شود . 
16-فواصل نصب چوب هاي ترمو از همديگر:
17-فاصله بين دوچوب ترمو (از نوع SHP– چهارتراش) درطول همدیگر باید بین 2 الی 5  ميليمتر باشد تا براثر انبساط وانقباض مصالح دیگرچوب هاي ترمو را دچار مشكل نکنند ولذا جریان هوا عامل خشک ماندن فضای زیرچوب ها شود و در فصول بهار و پاییز از شبنم صبح گاهی جلوگیری شود. 

مشاوره رایگان

نیاز به اطلاعات بیشتری دارید با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

جهت دریافت اطلاعات کامل از محصولات با کارشناسان مجموعه آوا چوب در ارتباط باشید

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *