روکش طبیعی چوب

روکش چوب طبیعی

روکش چوب طبیعی به ورق های نازکی از چوب گفته می شود که با ضخامت های کمتر از سه میلی متر تهیه می شوند. این روکش های چوب بر روی صفحاتی مانند ام دی اف و یا نئوپان با کمک چسب ثابت می گردند. این کار کمک می کند که سطح این نوع از مصنوعات صاف و یکدست شده و دارای زیبایی ظاهری مناسبی شوند به طور معمول از صفحات روکش شده برای ساخت کابینت و درهای چوبی همچنین برای ساخت پارکت استفاده می نمایند. و در برخی مواقع جهت ساخت مبلمان نیز مورد استفاده قرار می گیرد ،که می تواند نمایی بسیار زیبا را ایجاد نماید .

روکش های طبیعی چوب دارای خواص و ویژگی هایی هستند که می توان کارآیی مشخصی را نیز برای آن ها تعریف نمود .از روکش طبیعی چوب برای صفحات و مصنوعاتی مانند ام دی اف و فیبر ها استفاده می شود تا بتوانند ظاهر نامناسب آن ها را زیبا کرده و با یک روکش از چوب مناسب آن ها برای اجرا در سازه ها و نماهای مختلف در ساختمان آماده نمود.

انواع گونه ها در رو کش چوب طبیعی

به طور معمول برای تهیه روکش های طبیعی از گونه های درختان پهن برگ استفاده می شود که دارای نقش های زیبایی هستند و در تنوع رنگ و طرح بسیاری می توان آن ها را تهیه نمود .

امروزه در بازار چوب در تمامی دنیا از تخته های نئوپان و ام دی اف که روکش های چوب دارند استفاده های بسیاری می شود که کاربردهای متفاوتی را نیز در بر دارند صنعت مبلمان یکی از آن دسته صنایعی است که به خوبی از صفحات روکش چوب در انواع مبلمان سنتی و کلاسیک استفاه می کند . همچنین در طراحی دکوراسیون داخلی برای ایجاد پارتیشن های زیبا و یا انواع دیوارپوش از آن ها استفاده می شود . فضای کابینت های آشپزخانه و کمدها تماما می تواند با تخته های ام دی اف با روکش چوب طبیعی زیبا تر و داری دوام بهتری باشند.

این نوع از روکش ها با کمک چسب و فشار پرس به همراه حرارت روی تخته ها قرار می گیرند به همین دلیل است که دارای استحکام خوبی بوده و به آسانی دچار آسیب نمی شوند و در برابر بسیاری از عوامل محیطی مقاومت خوبی از خود نشان می دهند.

روکش چوب طبیعی

نحوه ی تولید روکش چوب طبیعی

دو روش برای تولید روکش چوب طبیعی وجود دارد یکی از آن روش ها ، لوله بری نام دارد و دیگری را کاردی می نامند در روش لوله بری از گرده بینه روکش تهیه می شود. ابتدا آن را می پزند و سپس میان دو گیره در دستگاه لوله مستقر می کنند و بدین ترتیب روکش گیری صورت می گیرد. از این روش برای تهیه ورق هایی که در تخته چند لایی نیاز است نیز استفاده می کنند در روش دوم که به نام کاردی شناخته می شود با کمک دستگاه اسلایسر از چوب های چهارتراشی که تهیه شده است روکش را تهیه می کنند. در این روش نیز پس از پخت و نرم شدن چوب انتخاب شده ، با کمک دستگاه اسلایسر لایه و ورق های بسیار نازکی را از جهت افقی و یا عمودی چوب برش می زنند.

روکش چوب طبیعی چیست

کاملا روشن اس که روکش چوب طبیعی را از چوب آماده می کنند ، این نوع از روکش ها تماما از ورقه و لایه های نازکی از درختان می باشند که به جهت پوشش صفحه هایی مانند فیبر ، ام دی اف و یا نئوپان تولید می گردند ، و عمدتا از درختانی تهیه می شوند که دارای نقش و طرح زیبایی بوده و بتوانند رنگی متنوع را در روکش ها ایجاد نمایند. این امکان وجود دارد که دو روی صفحات را با روکش‌ چوب  طبیعی پوشش دارد. همچنین برای آن که دوام این روکش ها بالاتر رفته و دچار ترک یا خراشیدگی نشوند ، می توان از رنگ و روغن های گیاهی به صورت آستر برای آن ها استفاده نمود. همچنین نیاز است که این صفحات با روکش چوب ، در محیطی مناسب نگهداری شوند محیطی های بیش از حد خشک یا مرطوب برای این نوع از مصنوعات چوبی مناسب نیست.

برای شناخت بهتر از روکش های چوبی و مصنوعی می توانید با شرکت آواچوب تماس گرفته و مشاوره های لازم را از کارشناسان مجرب این شرکت دریافت نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *