روکش کاغذی آوا چوب

روکش کاغذی چوب

روکش کاغذی چوب : هنگامی که صحبت از روکش های مصنوعی چوب می شود باید دانست که دیگر ورق های چوب مطرح نیستند و روکش هایی از جنس های متفاوت بر روی صفحات قرار می گیرند که می توانند از جسن پی وی سی و یا لترون و … باشند. این روکش ها را با رعایت اصولی خاص روی صفحاتی مانند ام دی اف ، نئوپان و فیبر قرار می دهند تا بتوانند مقاومت آن ها را در برابر رطوبت و حرارت بالا برده. همچنین ظاهر و نقش و طرح زیبایی را بر روی آن ها ایجاد نمایند تا بتوان از این صفحات در زیبا سازی دکوراسیون داخلی استفاده نمود به روکش کاغذی چوب در صنعت چوب لترون گفته می شود .

لترون نام یکی از تولید کنندگان معتبری است که روکش های کاغذی را تولید می کند و در میان سازندگان روکش های کاغذی نیز به نام لترون مشهور شده است . از طرفی برخی از افراد روکش هایی که روی نئوپان قرار می گیرد را لترون می نامند .این نوع از روکش ها دارای طرح و نقش های بسیاری بوده و رنگ های زیبا و متنوعی را دارد که می تواند در دکوراسیون داخلی منازل ، گزینه ای بسیار مناسب باشد امروزه روکش های کاغذی به شکل نقوش برجسته نیز تولید می شود که هنگامی که طرح چوب و رگه های آن را داشته باشد زیبایی دو چندانی را به فضا خواهد داد.

روکش تزئینی چوب

امروزه با تنوع بسیار بالایی که از طرح و نقش در روکش کاغذی چوب مشاهده می شود به سادگی می توان از آن ها به عنوان روکش نزئینی چوب یاد کرده و برای پوشش صفحات ام دی اف و نئوپان استفاده نمود این نوع از روکش های کاغذی به خوبی می توانند بر روی مصنوعات چوبی و کابینت و کمدها رنگ و طرح جدیدی را ایجاد نماید روکش کاغذی چوب را پس از آن که آغشته می کنند به وزن حدودی سیصد گرم در متر مربع می رسانند این نوع از روکش ها ارزان بوده و برای مصنوعات ارزان قیمت به کار گرفته می شود زیرا این قابلیت را ندارند که در برابر سایش و یا خط و حش مقاومت کنند همچنین در مقایسه با انواع روکش های ملامینه یا لمینت ، استحکام کمی در برابر رطوبت و حرارت از خود نشان می دهند.

روکش کاغذی چوب

مزیت های روکش کاغذی چوب

لازم به ذکر است که روکش کاغذی به شکل رولی بوده و با کمک چسب و دستگاه های پرس و غلطکی که وجود دارد. بر روی تخته های ام دی اف و یا نئوپان قرار گرفته و چسبانده می شوند این نوع از کاغذ ها در صورتی که با رزین های ملامین فرمالدئید به خوبی آغشته شده و خشک شوند .می توانند روکش مناسبی برای صفحات چوبی باشند و در مصارفی همچون کابینت های آشپزخانه کاربردی به نظر می آیند. انواع نقش و طرح این روکش ها در طرح های ساده و یا برجسته ، براق و یا مات تولید شده است که هر یک زیبایی های خاص خود را داراست از این روکش همچنین به عنوان روکش پروفیل و یا لبه های ابزار خورده نیز استفاده می شود.

کاربرد روکش کاغذی چوب

تخته ی ام دی افی که قرار است روکش کاغذی چوب را روی آن اجرا کنند  ابتدا به خوبی سنباده زده و سطحی یک دست و صاف را در آن ایجاد می نمایند. این صفحه باید به خوبی تمیز شده و از هر گونه گرد و غبار به دور باشد نکته ی بسیار مهمی که در این خصوص مطرح است آن است که در سطح ام دی اف باید دانه بندی به شکلی یکسان ایجاد شود تا روکش هایی که با سرعت و در فشار بالا روی صفحات ایجاد می شوند به خوبی بتوانند در سطحی بدون اختلاف ، با یک کیفیت یکسان چسبیده شوند نکته ای که این جا مطرح است این است که کیفیت روکش کاغذی چوب به نوع فرآیندی که

برای چسباندن ایجاد می شود بستگی دارد روکش های کاغذی با وزن کمتر مدت های زیادی است که در صنعت چوب به کار گرفته می شود اما برای تولید این روکش ها با ضخامت بیشتر باید از دستگاه های پرس مسطح و مجهزی استفاده نمود برای خرید تخته هایی با روکش کاغذی چوب می توانید با شرکت آواچوب تماس گرفته و بهترین کیفیت را خرید نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *