آواچوب

ظروف پلی استر

ظروف پلی استر

ظروف پلی استر چیست ؟  ظروف پلی استر را از کدام مرکز خریداری نماییم ؟ پلی استر را برای ساخت ظروف ، مجسمه ، آب نما و یا پوشش های دیوار و سقف استفاده می کنند .این ماده بسیار غلیظ بوده اما برای آن که خشک شود نیاز به هاردنر دارد که با افزودن هاردنر به شکل ژله ای در می آید این ماده برای آن که سریع تر خشک و سفت شود با مایعی از ترکیبات کبالت که شتاب دهنده محسوب می شود مخلوط شده و به سرعت شکل می گیرد ،اما باید دقت شود در صورتی که هاردنر و شتاب دهنده را همزمان استفاده کنند.

به دلیل زیاد شدن دما ، امکان آتش سوزی می باشد هنگامی که از آن در قالب های مخصوص استفاده می شود در صورتی که قالب نازک باشد سرعت خشک شدن آن کوتاه تر است اما در هر صورت ممکن است چند روز برای خشک شدن کامل نیاز باشد. از آن جایی که در زمان خشک شدن این ماده تبخیر صورت می گیرد این امکان وجود دارد که زائده هایی از قالب خارج شود که هنگام برداشتن ظروف پلی استر از داخل قالب می توان آن ها را به آسانی سنباده زده و سطح آن را یک دست کرد .

امروزه تولید این کار به جهت کمتر مصرف شدن پلی استر به همراه پودر چوب می باشد تا حجم بگیرد همچنین برای رنگ کردن این ظروف می توان به دو شکل عمل نمود در یک حالت رنگ را با مایع پلی استر ترکیب کرده بنابر این محصول به رنگ یک دستی خشک می شود و یا آن که پس از خشک شدن آن با استفاده از رنگ های مخصوص ، آن را با کمک قلم مو رنگ آمیزی می کنند که در خصوص ظروف بهتر است از رنگ های گیاهی برای این کار استفاده شود.

پتینه بر روی ظروف پلی استر

برای ایجاد پتینه بر روی ظروف پلی استر ابتدا ظرف مورد نظر خود را به خوبی پاک نمایید و زائده های ناصاف را از روی آن سنباده زده و قسمت های شکستگی را ترمیم کنید .سپس به خوبی آن را تمیز کرده و رنگی را که انتخاب کرده اید به آن بزنید پیشنهاد ما این است که از رنگ قهوه ای برای این کار استفاده کنید ،اما این انتخاب شماست پس از رنگ آمیزی تمامی سطح ظروف پلی استر ، آن را در محلی بگذارید تا به خوبی خشک شود. بهتر است در جهت جریان هوا قرار گیرد تا در مدت زمان چند ساعتی کامل خشک شود.یکی از رنگ های مناسب برای این کار رنگ های پایه ی آب اکریلیک می باشند. سپس با استفاده از رنگ فیروزه ای در قسمت های لبه و تاج کار ، با قلم مو به صورت نقطه ای به ظرف ضربه بزنید توجه داشته باشید که باید این رنگ کم رنگ باشد و بیشتر به صورت محو کار شوند سپس از گلد فینگر استفاده کرده و برجستگی ها را براق نمایید این کار را بادفت و حوصله انجام دهید تا نتیجه ی کار ظروف پلی استر زیبایی باشند.

روش دیگری در پتینه کاری ظروف پلی استر

در این روش نیز ابتدا ظرف را به خوبی پاک نموده و بشویید، هنگامی که ظرف کامل خشک شد آن را برای رنگ کاری آماده نمایید. ابتدا می توانید با استفاده از قلم مو تمامی ظرف را با رنگ سبز پوشش دهید این کار باید با دقت انجام شده و تمامی سطح ظرف یکدست رنگ آمیزی شود .این زمینه ی کار است در مرحله ی بعد نیاز است که کمی رنگ سبز و سفید را با هم ادغام نمایید تا سبز روشن تری بدست آید. سپس با کمک نوک قلم مو ، این رنگ را بصورت ضربه ای به بخش هایی از ظرف بزنید این کار باعث می شود ظرف پلی استر شما زیباتر به نظر آید پس از آن که کامل این رنگ نیز خشک شد ؛ می توانید از گلد فینگر استفاده کنید و با کمک انگشت دستتان به شکل ضربه ای بر روی ظرف عمل کنید . بهتر است قسمت های برجسته و لبه را مد نظر بگیرید ظروف پلی استر یکی از محصولات زیبا و دیدنی هستند که در صورتی که به خوبی رنگ آمیزی شده و نگهداری شوند می توانند طول عمر بسیار زیادی داشته و به آسانی دچار شکستگی و یا ترک نخواهند شد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با شرکت آواچوب تماس بگیرید.

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروفایل منعلاقمندی هاسبد خرید
02134639