فراورده های چوبی

فراورده های چوبی : در میان فرآورده های چوبی موجود در بازار چوب ایران ، برخی از محصولات مانند ام دی اف ، نئوپان و یا اچ دی اف کاربرد بیشتری داشته و مصارف آن بیشتر بوده است. در شرکت آواچوب به خوبی می توانید انواع چوب و فرآورده های چوبی را در کیفیت عالی و قیمت هایی مناسب بدون واسطه و به صورت مستقیم خرید نمایید.

همچنین این امکان وجود دارد که محصولات خریداری شده در آدرس تهران و یا دیگر شهرستان ها برای شما ارسال شده و تحویل گردد.

ام دی اف یکی از فراورده های چوبی

ام دی اف از کامپوزیت الیاف چوب و قسمت های ضایعات شده آن به همراه رزین مخصوصی ایجاد می شود که با استفاده از گرما و فشار به شکل ورق و صفحه در می آید. این نوع از صفحه می تواند به صورت روکش شده عرضه شود که با این حالت و با تنوع بسیار گسترده ای که دارد می تواند زیبایی دو چندانی داشته و از طرفی نسبت به عوامل محیطی مقاومتر گردد.

از ام دی اف های روکش شده برای محیط هایی مانند آشپزخانه و یا ساخت کمد و درب استفاده می کنند.زیرا این محصول سطحی کاملا صاف داشته و معایبی همچون گره و رگه را ندارد ، دارای تابیدگی نمی شود و سطحی کاملا سخت و به هم فشرده بوده و مستحکم می باشد.

ام دی اف به سهولت برش و ابزار می پذیرد و این خود یکی از مزیت های این نوع از چوب می باشد در صورتی که تولید ام دی اف به خوبی و مطابق با استاندارد انجام شده باشد در برابر رطوبت واکنش کمی داشته و می توان از آن در فضای آشپزخانه و کابینت های آن بهره برد و نگران تورم این صفحات نبود. روکش های ام دی اف را اغلب از روکش های چوبی طبیعی و یا از روکش های مصنوعی مانند لامینه انتخاب می کنند که هر یک دارای زیبایی های خاص خود بوده است ام دی اف بع عنوان یکی از فرآورده های چوبی پرکاربرد در صنعت چوب و ساختمان می باشد.

ام دی اف یکی از فراورده های چوبی

اچ دی اف یکی از فرآورده های چوبی

صفحات اچ دی اف نیز همانند ام دی اف از الیاف چوب تولید می شود که مشخصات ام دی اف را داشته اما به جهت اضافه شدن اوره فرمالدئید و رزین های دیگر ، این محصول قابلیت تحمل بیشتری در فضای مرطوب داشته و بهتر می تواند در فضای بیرونی ساختمان و یا در کف پوش ها تحمل آورد.

همچنین از این صفحات برای دکوراسیون داخلی و اداری و همچنین مبلمان و تزئینات اتومبیل نیز استفاده می کنند. یکی از بیشترین کاربرد اچ دی اف استفاده در کف سازی و ایجاد خاصیت آنتی استاتیک در آن است که برای فضاهایی خاص بسیار کاربردی خواهد بود. این صفحات را می توان به راحتی با آب های سرد و یا گرم شستشو داده و نگران تورم آن ها نبود.

همچنین رنگ بندی این نوع از فرآورده های چوبی نیز متنوع بوده و عمدتا در ان رنگ هایی که موج چوب داشته باشد استفاده می کنند تا ظاهری زیبا تر به خود بگیرد.

نئوپان یکی از فراورده های چوبی

برای تولید نئوپان از خرده چوب ها و رزین استفاده می شود که با کمک فشار پرس و حرارت بالا به شکل صفحه در می آید تراکم نئوپان در مقایسه با چوب بالاتر می باشد. اما در میان تخته ها دارای وزن کم تری بوده و مقاومت آن نیز پایین تر است این نوع از چوب را نیز می توان به شکل های روکش دار و بدون روکش در بازار چوب تهیه نمود.

عمدتا نوع بدون روکش نئوپان برای سازه هایی به کار می گیرند که در نقطه دید واقع نشده باشد به عنوان مثال برای زیر سازی ها مناسب می باشد اما نوع روکش دار که می تواند نوع طبیعی و از چوب باشد را عمدتا برای دکوراسیون داخلی استفاده کرده و روکش های آن از چوب هایی مانند راش و گردو می باشد.

در خصوص نئوپان هایی که روکش مصنوعی دارند نیز به طور معمول در میزهای رستوران ها و یا دیوارهای کاذب و همچنین کابینت ها به کار گرفته می شود تمامی این فراورده های چوبی را می توان در طرح و نقش های بسیار متنوعی در بازار چوب ایران یافت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *