فروشگاه “ آوا چوب ” مرجع تصصی فروش چوب ترمو وود در ایران می باشد که به روش های مختلفی از قبیل خرید آنلان و به صورت حضوری میتونید چوب مورد نظرتونو با بالاترین سطح کیفیتی و از همه مهم تر قیمت مناسب تهیه کنید ، کارشناسان فروش مجموعه هم به صورت آنلاین و هم به صورت تلفتی در خدمت شما عزیزان می باشند .

 پروفیل های  ارائه شده ترمو وود ” آوا چوب “

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

برخی از ویژگی های ترمووود یا چوب ترمو

 

۱- دوام و ثبات ابعاد

یکی از نکات بسیار جالب در مورد ترموود، بحث ثبات ابعاد آن است. در حقیقت پس از انجام تیمار حرارتی (فرآیند ترمو)، درصد چوب به حدود ۴ تا ۶ درصد کاهش یافته و چوب از یک ویژگی به نام «تعادل رطوبتی» برخوردار می گردد. نتیجه این امر، آن است که در جذب رطوبت چوب و نیز تبادل حرارت چوب با محیط اطرافش به شکل قابل توجهی کاهش می یابد. فلذا چوب حاصله دارای ابعاد ثابت بوده و ترک خوردگی آن نیز کاهش می یابد. خاصیت عایق بودن الوارهای چوب ترمو (ترمووود) نیز به همین دلیل است.

۲- مقاوم در برابر پوسیدگی و حمله حشرات

همان گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، به علت شکستن و تجزیه شدن همی سلولزها (یا همان زنجیره های قندی) در چوب ترمو شده، این محصولات دیگر یک منبع مغذی برای حشرات و یا قارچ های مولد پوسیدگی چوب نبوده و از این لحاظ نیز فوق العاده هستند.

۳- فاقد صمغ بودن، یکنواختی و خلوص چوب

از این مورد نیز می توان به عنوان یکی از مهم ترین ویژگی های کلیدی ترموود یاد نمود. در هنگامی که الوارهای چوبی تحت فرآیند عمل آوری ترمو واقع می گردند، مواد مضر و یا رزین آن همانند فرمالدهیدها حذف می شود. باکتری های چوب تحت این فرآیند از بین رفته و نهایتا ماده ای خالص و استریل برای کاربردهای مختلف بیرونی و داخلی تولید خواهد شد.

لازم به ذکر است که چوب حاصله از این فرآیند، یکنواختی فوق العاده ای دارد و سراسر آن یک رنگ و یک حالت است. هم چنین این چوب زیبایی فوق العاده ای داشته و به همین جهت یک مصالح ساختمانی لوکس محسوب می گردد.

هم اکنون برای خرید ترموود با ارزان ترین قیمت تماس بگیرید

قیمت چوب ترمو وود

ترمو وود نوعی از چوب های اصلاح شده با فرآیند حرارت دهی هستند که میتوان ازآنها در نمای ساختمان ها و مصارف گوناگون دیگری استفاده کرد.

اما شاید شما به عنوان یک مصرف کننده تمایل داشته باشید درباره قیمت ها اطلاعاتی دراختیار داشته باشید. دراین بخش تیم آوا چوب لیستی از قیمت این چوب ها را در اختیار شما بزرگواران قرار میدهد.

گروه آوا چوب آمادگی خود را در زمینه ی ارائه ی انواع متریال به مصرف کنندگان گرامی اعلام میدارد.
قیمت ترمو وود  یک نرخ بین المللی است که شرکت های تولید کننده براساس روش بازاریابی فروشی که دارند، آن را تعیین میکنند.

از آنجایی که فروش ترمو وود به صورت متر مکعبی صورت میگیرد در نتیجه اصل اول در تعیین قیمت، ضخامت آن می باشد.

عوامل تاثیر گذار بر کیفیت چوب های ترمو وود

روش فرآوری چوب ترمو و همچنین کیفیت مواد اولیه و بخصوص جنس چوب درخت مورد استفاده تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت محصول نهایی چوب ترمو دارد و همچنین چوب باید دارای هولوگرام  باشد  به طور کلی تمام درختان را می توان به روش ترمو عمل آوری کرد البته با توجه به ویژگی های چوب درخت روش ترمو کردن آن متفاوت است

قیمت ترمووود

ترموود در سال های اخیر جز متریال های پر طرفدار در حوزه ی معماری و طراحی ساختمان ها ، فضای سبز و زیباسازی محیط بوده است .

اما این محصول با توجه به نوسان قیمت ارز دارای نرخ ثابتی نبوده و دائم دچار تغیرر قیمت می شود ، شرکت رهاورد چوب در تلاش است که با وجود این نوسانات قیمت ترمووود ، به صرفه ترین اجرا را در طراحی نمای ساختمان و روف گاردن ترموودی در نظر بگیرد.

ترمووود ارزان

ترمووود ارزان نوعی است که ضخامت آن کمتر می باشد و هر چه ضخامت آن بیشتر شود قیمت ترمو وود هم افزایش می یابد. عامل دوم که باعث می شود ترمو وود ارزان یا گران شود، نوع چوب درختی است که فناوری بر روی آن استفاده می شود.

جالب است بدانید چوب ترمو ارزان از لحاظ کیفیتی درجه ی کیفی پایین تری نسبت به چوب ترموی فنلاندی درجه ۱ دارد.

به همین جهت کیفیت این چوب ها و همچنین قیمت آنها را نمیتوان با ترمو وود فنلاندی مقایسه کرد. ترمووود ارزان قیمت در مقایسه ی چوب ترموها با بسیاری از درختان پهن برگ یا اصطلاحا Hardwood ها پایین تر است و این پایین بودن به گونه ای است که تمامی افراد چه مالکین و چه سازندگان با هربودجه ای میتوانند نسبت به خرید آن اقدام کنند.

دلیل این قیمت ها عدم مصرف مواد شیمیایی است. این چوب ها تنها با کاربرد بخار آب و حرارت ویژگی های جدید را کسب میکنند. دوام، استحکام، مقاومت در برابر حمله ی حشرات، ثبات ابعادی از ویژگی های منحصر به فرد این متریال می باشد که آن رابه متریالی محبوب و پرطرفدار تبدیل کرده است.

این روزها با توجه به افزایش روزافزون رقیبان و صنعتگران در عرصه ی چوب ترمو در بازار، یافتن این چوب ها در بازار بسیار راحت است. اما نکته مهم در این زمینه یافتن چوب ترمو ارزان است.

از طرفی نکته مهم دیگر این است که هر چوب ترمو ارزانی لزوما با کیفیت و باب طبع شما نخواهد بود. در واقع با توجه به نفوذ بازار های چین و ژاپن قیمت چوب ترمو وود کاهش یافته است. اما این کاهش قیمت لزوما به معنای ثبات کیفیت آن نیست. در واقع برای اینکه مطمئن شوید چوبی که شما می خواهید آن را تهیه نمایید به جز مناسب بودن قیمت، مزیت های دیگری نیز دارد، باید حتما با یک متخصص در این عرصه مشورت نمایید.

شرکت رهاورد چوب با وجود مشاورین و متخصصین زبده در امر ترمو وود میتواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

مشاوره رایگان

فروشگاه رنگ تخصصی چوب

ارتباط با کارشناسان رنگ

خواص کلیدی ترمووود

در مجموع می توان از مهم ترین خواص کلیدی ترمووود به موارد زیر اشاره نمود:

 • نصب آسان و سریع
 • مقاومت بالا و طولانی در برابر سایش و شرایط جوی
 • قابلیت برش هلالی برای محل های قوس دار
 • قابلیت نصب و جداسازی آسان و مکرر جهت نظافت و یا انتقال به مکان دیگر
 • نگهداری و شستشوی آسان

هم اکنون برای خرید ترموود با ارزان ترین قیمت تماس بگیرید

فروش ترمووود چوب کاج

مثلا قیمت فروش ترمو وود که از چوب کاج تهیه می شود از نوعی که از چوب عش تهیه میشود، ارزان تر است. این قضیه بدلیل کم تر پیدا شدن یک نوع نسبت به نوع دیگر و سخت پیدا شدن آن و همچنین سخت تر بودن فرآیند ترمو کردن می باشد.

تفاوت اصلی ترمو وود ارزان و ترمو وود گران

بنابراین تفاوت ترمو وود ارزان با نوع گران آن در دو نکته است:

۱-ضخامت چوب ترمو

۲-انبوهی و فراوانی گونه درختی

معیار های تعیین قیمت ترمو وود

در موارد دیگر در تعیین قیمت به مسائلی همچون موارد زیر روبرو می شویم:

قیمت فروش ترمو وود تحت تاثیر هزینه هایی مانند قطع درخت، حمل و نقل تا کارخانه و دستمزد کارگر ومالیات می باشد. البته قوانین بسیاری وجود دارد که از پایین آمدن قیمت فروش ترمو وود جلوگیری میکند مانند: تهیه نهال و کاشت ده نهال به ازای قطع هر درخت. این بدان معناست که شرکت های تولید کننده ترمو وود وظیفه دارند هر عدد درختی که قطع میکنند ده نهال از همان نوع دوباره بکارند دلیل دیگری که قیمت ترمو وود را تعیین میکند عوامل زیر می باشد.چوب دارای درجه بندی های گوناگونی می باشد که این درجه بندی ها تاثیر مستقیم بر قیمت ترمو وود می گذارد.

نوع و طول عمر درخت از یک سو همچنین عرض و ارتفاع آن و مواردی مثل خمیدگی و داشتن گره در چوب میتواند باعث شود ترمو وود ارزان یا گران داشته باشیم. هر چه چوب بلندتر، ضخامت آن بیشتر و گره کم تری داشته باشد با کیفیت تر و قیمت آن گران تر خواهد بود. به همین دلیل قیمت فروش ترمو وود نهایی چندان ارزان نیست. بعضی شرکت ها با روش های خاص توانسته اند برخی هزینه را کاهش دهند یا حذف کنند که باز هم دلیلی بر بی کیفیت بودن آن نیست.

قیمت نمای ترمو وود

برای اینکه قیمت نمای ترمو وود را محاسبه کنیم باید ۴ قیمت را باهم جمع بزنیم که به شرح زیر است:

 • قیمت چوب نمای ساختمان
 • قیمت رنگ و رنگ کاری چوب ترمو
 • قیمت زیرسازی چوبی
 • قیمت و هزینه نصب
 • قیمت زیر سازی فلزی

مجموع قیمت های بالا را میتوان به عنوان قیمت تمام شده نمای ترمو وود در نظر گرفت.در موارد بالا باید گزینه ی هزینه ی نصب ترمو وود را مهم تر دانست چرا که بستگی به طراحی نمای شما دارد. میدانید که طراحی نما در سه دسته ی آسان، متوسط و دشوار تقسیم بندی میشود و هزینه ی نصب نمای ترمو وود نیز بسته به نوع طرح نمای شما متغیر است. با اعتماد به شرکت آوا چوب میتوانید از قیمت های استثنایی این شرکت استفاده کنید. شرکت آوا چوب یکی از باسابقه ترین شرکت ها در زمینه صنعت ساختمان می باشد. این شرکت از متریال های درجه یک برای ساخت نمای چوبی ساختمان، کفپوش، دیوار پوش، روف گاردن و فضاسازی محیطی و همچنین دکوراسیون خارجی و داخلی منازل استفاده می نماید.برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در رابطه با قیمت ها، شرایط پرداخت و زمان شروع و تحویل پروژه میتوانید از مشاوران آوا چوب کمک بگیرید. مشاوران همه روزه آماده پاسخ گویی به سوالات شما می باشند . شما همچنین میتوانید در قسمت نظرات و پیشنهادات، نظرات و پیشنهادات و سوالات خود را درج نمایید.

هم اکنون برای خرید ترموود با ارزان ترین قیمت تماس بگیرید

موارد استفاده از ترمووود

ترمووود در جاها و نقاط مختلفی از ساختمان کاربرد داشته که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کفپوش فضای باز (Decking) و داخلی
 • نمای بیرونی ساختمان (ساختمان با نمای چوبی)
 • انواع مبلمان فضای باز
 • انواع دکوراسیون داخلی
 • سایه بان و لوور
 • آلاچیق و پرگولا
 • درب و پنجره و زیرسقف
 • بام باغ (روف گاردن)
 • دست انداز نرده
 • سونا و استخر
 • گلدان
 • کف پله
 • قرنیز
 • و …

در چه فضاهایی از ترمووود استفاده کنیم؟

کاربرد اصلی چوب ترمو در انواع نماهای ساختمانی است ، فقط به این نکته توجه داشته باشید که درز انبساط حدود ۲ سانتی متر بین ترمووود و سایر متریال های مورد استفاده را رعایت کنید ، چرا که چوب همیشه تغییر سایز خواهد داشت و به اصطلاح بازی میکند .همچنین میتوان در فضاهای مرطوب نظیر حمام ، سرویس بهداشتی ، سونا ، کف دور استخر و غیره نیز از ترمووود استفاده کرد ، استفاده از چوب ترمو در آلاچیق و پرگولا نیز به دلیل خصلت چوب بودن کاملا پذیرفته است.

تراکم ترموود

این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که هرچه تراکم چوب ترمو بالاتر باشد، بالتبع مقاومت آن نیز بیشتر خواهد بود. از یاد نبرید که وزن ترموود یا همان چوب ترمو ممولی بسیار کمتر از چوب های معمولی بوده و این تفاوت وزن در گونه های سوزنی برگ و چوب نرم بسیار زیاد خود را نشان می دهد.

مشاوره رایگان

نیاز به اطلاعات بیشتری دارید با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

جهت دریافت اطلاعات کامل از محصولات با کارشناسان مجموعه آوا چوب در ارتباط باشید

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *