چوب تراورس

 چوب تراورس یا همان ریل بند ، چوبی است که در خط ریل راه آهن و در زیر ریل ها قرار می دهند به طوری که به شکل عرضی ریل ها را قطع می کند و باعث اتصال آن ها می شود. این چوب ها بستر ریل و خطوط آن خواهند بود معنای لغوی تراورس تکیه گاه است که به طور معمول از بتن ، فولاد و یا چوب ساخته می شود. روش کار تراورس ها به این گونه است که هنگامی که قرار است خطوط ریل را ایجاد نمایند این چوب ها را زیر ریل ها قرار داده و آن ها را با پیچ های مخصوصی به یکیدیگر متصل می کنند.

ابتدای ایجاد خطوط راه آهن ، آن ها را از فولاد تهیه می کردند اما به دلیل هزینه های بسیار زیادی که داشت و کم بودن دوام آن ، دیری نگذشت که تراورس چوبی جای آن را گرفت. این نوع از تراورس دارای مزایای بسیاری در مقایسه با نوع بتنی و فولادی داشته و توانست جایگاه خوبی را برای خود رقم زند این نوع از اجرای خطوط راه اهن برای کشورهایی که دارای منابع خوبی از جنگل  و چوب هستند می تواند بسیار اقتصادی و به صرفه باشد زیرا دسترسی به چوب در این مناطق بیشتر بوده و می تواند بستر مناسبی نیز برای خط ریل باشد.

 

انواع تراورس و کاردهای آن

همان گونه که پیش تر نیز به آن اشاره شد نوع چوبی تراورس یکی از بهترین و کارآمدترین نوع تراورس در راه آهن محسوب می شود و شاید به همین دلیل است که فروش چوب تراورس دست دوم نیز در این بازار رونق خاص خود را دارد. نرم بودن تراورس چوبی در مقایسه با نوع تراورس های بتنی و فولادی باعث می شود تا واگن های قطار به سهولت از آن ها عبور کرده و کمتر دچار تنش شوند و این خود یکی از مزیت های بالای تراورس چوبی است.

همچنین تراورس چوبی می تواند مقاومت خوبی هنگام عبور قطار و لرزش های آن داشته باشد و تکان های واگن قطار به آن کمتر آسیب رسانید و صدای بسیار کمتری داشته باشد. اما این نوع از تراورس نیاز به مراقبت دارد تا از گزند حشرات و رطوبت در امان باشد. برای این کار به طور معمول تراورس ها را با روغن های صنعتی نیمه سنگین پوشش می دهند.

ابعاد و اندازه چوب هایی که به عنوان تراورس مورد استفاده قرار می گیرند دارای طول دویست و شصت سانتی متر و ضخامت دویست و هشتادو هشت سانتی متر است که عمدتا از درخت های کاج یا بلوط و راش استفاده می شود.

 

فروش چوب تراورس دست دوم

 

فروش چوب تراورس دست دوم جهت راه آهن

یکی از عوامل موثر استفاده از تراورس چوبی در خطوط راه آهن این است که خاصیت ارتجاعی چوب باعث می شود در زمان های رفت و آمد واگن های قطار صدای بسیار کمتری را ایجاد نماید. همچنین در مقایسه با دیگر انواع تراورس در راه اهن دارای قیمتی بسیار مناسب و ارزان تر بوده و مراقبت و نگهداری از آن نیز چندان هزینه بر نمی باشد.

این مزیت های بسیار کارآمد در تراورس چوبی است که باعث می شود فروش چوب تراورس دست دوم و نو مقرون به صرفه بوده و بسیاری از سازندگان خطوط راه آهن تراورس چوبی را به دیگر تراورس ها ترجیح دهند. برای دریافت قیمت چوب تراورس دست دوم و نو می توانید با شرکت آواچوب تماس گرفته و بهترین کیفیت را تهیه نمایید.

 

کاربری چوب تراورس دست دوم

شاید جالب باشد بدانید که تراورس چوبی در صنایع دیگری نیز کاربرد دارد که از آن جمله می توان به زیر بار جرثقیل ، اسلکه های دریایی ، ترانس های برق ، مته های حفاری و کشتی سازی اشاره نمود. این نوع از تراورس توانسته است به خوبی در این صنایع کارآمد بوده و با طول عمر مفیدی باقی بماند.

شرکت آواچوب با سابقه ای طولانی در خصوص عرضه و تولید چوب و محصولات چوبی توانسته است در تنوع کاملی از این فراورده ها فعالیت نموده و با کسب اعتماد مشتریان کیفیت درجه یک را با قیمت مناسب ارائه دهد در این راستا در خصوص فروش چوب تراورس دست دوم و نو نیز اقدامات شایسته ای داشته است تا بتواند رضایت مندی مشتریان خود را کسب نماید بخش فروش شرکت آواچوب در این زمینه درخدمت شما خواهد بود.

2 دیدگاه ها

    • سلام وقت شما بخیر
      مراقبت از چوب تراورس شامل جلوگیری از تماس مستقیم با آب، حفظ نرمی و ترطیب آن، جلوگیری از آسیب‌های مکانیکی و حفاظت از آن در مقابل آفت‌های حشرات و پوسیدگی است. استفاده از محافظ چوب، رنگ و لعاب مناسب می‌تواند به حفظ و طول عمر چوب کمک کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *