فروش چوب ترمو

شرکت آوا چوب، شرکتی پیشرو در زمینه طراحی، تولید و اجرای پروژه های مختلف چوبی و ساختمانی می باشد. آوا چوب با بهره گیری از طراحان خلاق و کارکنان مجرب و بامسئولیت خود توانسته در مدت 18سال همکاری با گروه های مختلف سازمانی به یکی از برترین شرکت ها در زمینه ارائه خدمات چوبی تبدیل شود. در این مقاله از طرف آوا چوب اطلاعات ارزنده و کاربردی پیرامون قیمت چوب ترمو و فروش چوب ترمو به شما عزیزان ارائه می شود.

چوب ترمو که با نام دیگر ترمووود نیز شناخته می شود در اصل در کشور فنلاند تولید می گردد. این محصول از فراوری درخت کاج به دست می آید.

در برخی جنگل های اروپایی که دارای مجوز هستند می توان چوب ترمو را تولید کرد. اما این نوع چوب بیشتر در نمای ساختمان ها در کشور فنلاند صورت می گیرد. این محصول می تواند از دو نوع درخت ASH یا PINE ساخته شود. البته خرید و فروش چوب ترمو در کشورمان ایران هم با کیفیت عالی امکان پذیر می باشد.

 اگر بخواهیم تعریفی ساده از ترمووود داشته باشیم می توان گفت چوبی است که مطابق با مراحل مشخص و راه هایی استاندارد شده و اصولی ، چوب را بین یکصد تا دویست درجه ی سانتی گراد حرارت داده و در محیطی که میزان اکسیژن پایین تر است این فرایند را انجام می دهند. بر اساس این پروسه ی اصلاح حرارتی ، دیواره ی سلولی اصلاح شده و موجب می شود چوب به خوبی خشک شده و دارای رطوبت کمتری شود و به خوبی می تواند در برابر عوامل محیطی مانند سرما و گرما و همچنین نفوذ قارچ و حشرات دوام بهتری از خود را نشان دهد. چوب هایی که در شرایط ترمو شدن واقع می شوند به قابلیتی می رسند که صمغ داخلی آن ها از بین رفته و منافذ داخلی چوب بسته شده.بنابراین محیطی برای رشد قارچ و حشرات وجود نخواهد داشت و بدین ترتیب می تواند طول عمری چند برابری نسبت به چوب داشته باشد.

از طرفی طی این فرآیند مشخصات مکانیکی چوب تغییر می کند و ضعیف می شود چوب ترمو به خوبی در محیط و فضاهای خارجی دوام آورده و رطوبت ، بارندگی و سایر عوامل آسیب زا ، در ان تاثیری نخواهد داشت. تنها لازم است در صورتی که در نمای ساختمان اجرا می شود پوشش رنگ و روغن گیاهی داشته باشد تا در برابر اشعه ی یووی نور خورشید نیز به مقاومت لازم رسیده و دچار رنگ رفتگی نشود گاهی پیش می آید که هنگام فروش چوب ترمو ، آن ها را رنگ خورده عرضه می کنند.

فروش چوب ترمو برند

تاریخچه ی چوب ترمو

همان گونه که می دانید چوب سال های زیادی است که در زندگی انسان ها حضور داشته و کارایی بسیاری دارد. اما به دلیل زنده بودن آن دچار آسیب شده و دوام چندانی ندارد. اما با پیشرفت فناوری ، هر روزه انسان ها دریافتند که می توانند با سوزاندن چوب ، آن ها را مقاوم تر کرده و برای فضای بیرونی ساختمان نیز آماده سازند. اساس تفکر ترمو شدن چوب از این جا بنا شده است با حرارت دهی و سوزاندن چوب که مطابق با استانداردهای مشخصی صورت می گیرد. شاید جالب باشد بدانید که به صورت ذاتی چوب ها با حرارت دیدن مقاوم می شوند و می توانند طول عمر بیشتری در شرایط محیطی متفاوتی داشته باشند بنابر این در صورتی که با برنامه ریزی اصولی ، چوب ترمو تولید شود به خوبی می توان انتظار داشت که می تواند سالهای بسیاری در اختیار ساختمان و سازه باشد.

فرآیند تولید چوب ترمو

  برای تولید چوب ترمو از فرایندی به نامmodification   thermalیا اصلاح حرارتی استفاده می کنند. اصلاح حرارتی به این صورت است که چوب وقتی در برابر گرمای زیاد قرار می گیرد، حرارت وارد شده تاثیر خود را بر روی دیواره های چوب گذاشته و اصلاح حرارتی رخ می دهد. این فرایند با تخریب دیواره سلولی چوب همراه است.

به دنبال آن پس از مرحله سامان دهی، رطوبت چوب را بیشتر از قبل کاهش می دهند.

کل فرایند اصلاح حرارتی باعث می شود که ویژگی به نام واکشیدگی در چوب کاهش چشمگیری پیدا کند.

دیگر مزیت انجام اصلاح حرارتی افزایش پیدا کردن پایداری و ماندگاری چوب می باشد

پس از اتمام تمام مراحل گفته شده بر روی چوب ها، رنگ آن ها نسبت به قبل تیره تر خواهد شد. در برخی موارد برای ایجاد محافظت بیشتر و همچنین نگهداری تازگی چوب تا مدت طولانی تر از ماده ای به نام رنگ ترمو استفاده می کنند. آلمان و کانادا به عنوان اصلی ترین تولید کنندگان و صادر کنندگان رنگ ترمو یا رزین ترمو هستند. خرید و فروش این محصول در ایران نیز بسیار پرطرفدار است و این محصول به عنوان محافظی در برابر اشعه یو وی، آفتاب و سرما استفاده می شود.فروش چوب ترمو

سازه های زیرکار ترمووود و فروش چوب ترمو

با توجه به شرایط جوی و آب و هوایی مختلف از فلز های متفاوتی برای استفاده در سازه زیرکار ترمووود بهره می برند. به عنوان نمونه برای مناطقی که دارای آب و هوای مرطوب می باشند استفاده از فلز آلومینیوم بهترین انتخاب ممکن می باشد. فلز آلومینیوم به دلیل نرم بودن و بالا بودن انعطاف پذیری، این مزیت را دارد که با سهولت بیشتری پیچ می شود و شما را از استفاده از زیرسازه چوبی بی نیاز می کند.

برای به کار بردن چوب ترمو ارزان، مناسب ترین راه استفاده از زیرسازه آلومینیومی می باشد.

پیچ های استفاده شده در پروژه های فروش چوب ترمو

اصولا پیچ های استفاده شده برای هماهنگ کردن الوارها و بستن آن ها به سه دسته کلی تقسیم می شوند.

  • پیچ های استیل:

از ویژگی های بسیار مورد توجه این دسته پیچ ها می توان به عدم زنگ زدگی آن ها در شرایط محیطی گوناگون اشاره کرد.

  • پیچ گالوانیزه:

این گروه نیز مانند پیچ های استیل در برابر زنگ زدگی از خود مقاومت نشان می دهند.

  • پیچ های قهوه ای رنگ:

بیشتر به دلیل هم رنگ بودن آن ها با رنگ طبیعی چوب، در نماهای بیرونی استفاده می شوند تا از زیبایی سازه نکاهند.

تعمیرات پس از فروش چوب ترمو

بعضی افراد به دلیل نداشتن مهارت مورد نیاز در تشخیص کیفیت چوب ترمو، اقدام به خرید نوع بی کیفیت آن می کنند. به همین دلیل پس از گذشت مدتی متاسفانه در شکل ظاهری چوب تغییراتی رخ داده و موجب بد شدن نمای بیرونی ساختمان می گردد. بهترین راهکار در هنگام بروز چنین مشکلی ترمیم نمای بیرونی پیش از تخریب آن به طور کامل است. مواد مورد نیاز برای ترمیم چوب ترمو، خود دسته بندی های مختلفی دارد که بر حسب این که کدام مواد استفاده شوند درصد بازگشت چوب به شکل ظاهری اولیه متفاوت می باشد.

قیمت چوب ترمو

 همانطور که می دانید چوب ترمو یک محصول وارداتی به شمار می آید. طبعا قیمت فروش چوب ترمو مانند هر محصول دیگری که از خارج از کشور وارد می شود با قیمت ارز رابطه مستقیم دارد. در سال های اخیر به علت نوسانات متعدد بازار ارز، قیمت این محصول هم نوسانات زیادی به همراه داشته است؛ بنابراین بیان یک عدد مشخص و نسبت دادن قیمت ثابت به چوب ترمو کاری منطقی نیست. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که برای اطلاع دقیق از لیست قیمت ها به سایت آوا چوب مراجعه یا با دفتر فروش این شرکت تماس حاصل فرمایید.

قیمت چوب ترمو

فروش چوب ترمو و مزایای آن

با انجام فرآیند ترمووود ، علاوه بر این که ویژگی های چوب اصلاح شده و دوام بهتری را می یابد ، چوب های ترمو شده دارای رنگ زیباتری شده و به خوبی می توان از ان ها در سازه های مختلف در محیط داخلی و بیرونی ساختمان ها بهره برد همچنین به جهت آن که دمای چوب به میزان متعادلی رسیده است .ترمووود ها دارای تنش کم تری در برابر عوامل محیطی بوده و مقاومت بهتری از خود نشان می دهند فروش چوب ترمو به جهت کاربری بالایی که در صنعت ساختمان دارد ، دارای رونق خوبی بوده و می توان کیفیت های بالا و درجه یک از ترمووود را با قیمتی مناسب بدون واسطه و به شکل مستقیم از شرکت آواچوب تهیه نمود.

 سخن پایانی

با توجه به نکات ارائه شده پیرامون اهمیت انتخاب درست چوب ترمو مورد استفاده در بنای ساختمان، پیشنهاد ما به شما آوا چوب می باشد. این شرکت طراحی با تکیه بر توانمندی های داخلی و جلب اعتماد مشتریان خود در مدت خدمت رسانی توانسته است در زمینه فروش چوب ترموود در تهران به عنوان یکی از معتبر ترین نام ها بدرخشد. با مراجعه به http://avachoob.com و مشاهده انواع پروژه های تکمیل شده توسط این گروه مجرب با خیالی راحت اقدام به خرید فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *