قیمت تخته قالب بندی ایرانی

قیمت تخته قالب بندی ایرانی : امروزه در بازار چوب ایران ، تنوع بسیار زیادی از انواع چوب وجود دارد که با نام برندهای متفاوتی عرضه می شود که هر یک مدعی هستند که کیفیت محصولاتشان عالی بوده و در دسته بندی بالایی قرار دارند. اما تجربه نشان داده است که تعداد معدودی از این برندها به طور مستمر از چوب هایی مناسب استفاده می کنند و به عبارتی کیفیت محصولاتشان با قیمت هایی که ارائه می دهند همخوانی دارد.

از آن جایی که چوب یکی از محصولات پر مصرف در صنعت ساختمان و دکوراسیون به شمار می آید ، در خصوص قیمت نیز دارای نوسان و تغییرات پی در پی می شود. عمدتا قیمت چوب را بر حسب متر مکعب مشخص می کنند و کیفیت چوب و محاسنی که دارد. در این قیمت گذاری بسیار موثر می باشد به عنوان مثال چوب بلوط ، بدلیل آن که ظاهر بافت آن زیبا بوده و در برابر رطوبت و تغییرات جوی بسیار مقاوم است دارای قیمتی گران در بازار چوب می باشد.

چه چوب هایی برای تخته قالب بندی مناسب است ؟

در این میان امروزه کمتر دیده می شود که از قالب بندی چوبی استفاده کنند اما تخته چوب هایی که برای این کار مناسب است را می توان این گونه نام برد: چوب سفید روسی ، چوب جنگلی ،پنج و هفت لایی روکش دار و بدون روکش ابزار و وسایلی که بایستی هنگام قالب بندی چوبی در اختیار گرفت شامل موارد ذیل است :

– تخته ی قالب بندی : این تخته ها عمدتا دارای ضخامتی بین دو و نیم الی هفت و نیم سانتی متر است و عرض آن ها ده الی بیست سانتی متر با طول بین دو تا سه متر می باشد

-پشت بند فرعی و اصلی -شمع قائم یا مایل این تخته ها به شکل افقی قرار گرفته و پشت بندهای فرعی به شکل قائم واقع می شوند فواید استفاده از تخته قالب بندی ایرانی عواملی که در انتخاب تخته قالب بندی ایرانی در قالب بندی ها موثر است به شرح ذیل است :

– دارای دوام کششی است

– در صورتی که برش های لازم انجام شود می تواند تحمل بارهای زیاد را داشته باشد

– دارای وزن کمی می باشد

 – نحوه ی اتصال آن بسیار آسان است و به سهولت می توان با کمک میخ آن را طولانی تر کرد

– داشتن هدایت حرارتی کم که در قالب بندی یک مزیت می باشد

– در مقایسه با قالب های فلزی دارای قیمت و هزینه ی کمتری است

قیمت-قالبندی-ایرانی

نوع و قیمت تخته قالب بندی ایرانی :

برای قالب بندی از تخته های چندلایی استفاده می شود به طور معمول این تخته های قالب بندی از گونه ی درختان برگ سوزنی همانند درخت سرو می باشد که در ایران به وفور یافت می شود. اما نوع روسی آن نیز عرضه شده است. همچنین طول این نوع از تخته ها دارای طول سه متری می باشد که برای آن که بتوان با کمترین میزان تغییر در قالب مواجه شویم.

از تخته هایی استفاده کنیم که در برابر جذب رطوبت مقاوم باشند. قیمت تخته قالب بندی ایرانی در بازار چوب ایران و در سایت چوب خاوران بسیار مناسب بوده و شما می توانید با مراجعه به فروشگاه معتبر آواچوب ، آن ها را با بهترین کیفیت تهیه کرده و قیمتی مناسب و مفرون به صرفه را دریافت نمایید. این شرکت با بهره گیری از سال ها تجربه و تخصص ، ت وانسته است اعتماد و رضایت مشتریان خود را کسب نموده و سهم بزرگی از بازار چوب را از آن خود نماید.

نکات ایمنی هنگام اجرای قالب بندی

به جهت آن که کلیه ابزار های به کار گرفته شده در کارگاه قالب بندی چوب ، دارای تیغه هایی تیز هستند. لذا نیاز است که حتما نکات ایمنی را رعایت نمایید. لباس کار اولین نکته ای است که مد نظر بگیرید، سپس با تمرکز کامل بر روی ماشین آلات برقی کار را شروع نمایید.

مرتب بودن و تمیزی محیط کار می تواند بر این تمرکز شما را یاری نماید نظم ابزار آلاتی که می خواهید با آن کار کنید نکته ی دیگری است که باید به آن توجه کنید و بعد از انجام هر مرحله از کار ابراز را تمیز کرده و بر جای خود باز گردانید لازمست قطعه ی چوب ها به گونه ای مستقر شوند که ثابت باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *