قیمت چوب روسی خشک کن رفته

قیمت چوب روسی خشک کن رفته : این یک روال معمول در صنعت چوب است که در زمانی که کنده های برش خورده درخت به شکل های الوار و یا تخته در می آیند بر حسب کیفیتی که دارند و نوع کاربردشان به دسته بندی های متفاوتی تقسیم می شوند. در این میان از الوارهای پهن برگ به جهت آن که دارای استحکام خوبی هستند و نقش و طرح زیبایی دارند برای ساخت لوازمی همچون میز ، کمد ، کابینت و مبلمان استفاده می شود. همچنین در کاربری هایی همچون دیوارپوش و یا کف پوش نیز قابل استفاده است. از الوارهایی که برگ سوزنی هستند نیز در نمای بیرونی ساختمان ، ساختن در و پنجره ، ساخت دیواره های سونا و استخر و یا اسکلت سازی در ساختمان استفاده می شود.

کاربرد چوب روسی خشک کن رفته چیست ؟

به طور کلی هر یک از چوب ها دارای کاربرد معینی می باشند و بر اساس ویژگی هایی که دارند در فضاهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. در خصوص چوب روسی خشک کن رفته نیز چنین است و می توان بر حسب کیفیت نهایی آن در ساخت مبلمان ، ابزار آلات موسیقی ، دکوراسیون داخلی و یا قایق سازی استفاده نمود این نوع چوب در مبلمان داخلی و بیرونی بسیار مناسب است.

کاربرد چوب روسی خشک کن رفته چیست ؟
کاربرد چوب روسی خشک کن رفته چیست ؟

چگونگی تهیه ی چوب روسی خشک کن رفته

هنگامی که برای خرید چوب روسی خشک کن رفته اقدام می کنید به این نکته توجه داشته باشید که این چوب ها در فضای بیرونی و به صورت هوا خشک تهیه شده اند. یا به وسیله ی کوره خشک شده اند هر یک از این دو روش دارای محاسن و معایب بسیاری است به عنوان نمونه آن دسته از چوب های روسی که در فضای باز رطوبت خود را از دست می دهند. به جهت آن که زمان خشک شدن آن ها طولانی است ، می تواند دچار پوسیدگی شده و یا باعث ورود قارچ و حشرات شود.

از طرفی مدت زمانی که نیاز است تا چوب به حالت تعادل رطوبتی برسد به منطقه جغرافیایی و آب و هوایی ارتباط دارد که در آن فرآیند خشک شدن صورت می گیرد در ایران و در شمال کشور میزان خشک شدن چوب هجده درصد بوده و در تهران به دوازده درصد می رسد اما درخصوص چوب های روسی این میزان نوزده درصد است و دلیل آن هم این است که در زمان انتقال به کشورهای دیگر دچار تنش نشده و آسیب نبیند.

چگونگی تهیه ی چوب روسی خشک کن رفته
چگونگی تهیه ی چوب روسی خشک کن رفته

ویژگی چوب روسی خشک کن رفته

در خصوص چوب هایی که خشک می شوند و کیفیت نهایی که بدست می آید نکاتی مطرح است این یک حقیقت است که چوب هنگام برش درخت از جنگل ، اره کشی که در کارخانه انجام می شود و یا تبدیل شدن آن به الوار و تخته و نهایت جابجایی هایی که انجام می شود دارای ایراداتی می شود . از طرفی در زمان خشک شدن چوب نیز این امکان وجود دارد که دچار ترک ، شکاف های عرضی و سطحی ، چین خوردگی ، ترک خوردن گره و تابیدگی شود و یا حتی مورد هجوم حشرات و قارچ قرار گیرد. تمامی این موارد می تواند در کیفیت چوب روسی خشک کن رفته تاثیر گذار بوده و قیمت آن را تغییر دهد.

گاهی بعد از برش چوب و خشک شدن آن ، مسائلی بر روی تخته ها و الوار ها ایجاد می شود که حاصل از خطاهای انسانی است که گاهی می توان آن ها را ترمیم کرده و یا از بین برد اما معایبی نیز به شکل طبیعی اتفاق می افتد که می تواند شامل مواردی مانند پیچیدگی الیاف ، مغز پوسیده ی چوب ، گره و شکستگی باشد که از بروز این گونه مسائل نمی توان جلوگیری نمود. اما برخی از آن ها پس از برش و تبدیل به تخته هایی با کاربری های متفاوت قابل اصلاح هستند و می توان از آن ها به بهترین شکل استفاده نمود.

اگر قصد خرید چوب روسی با کیفیت را دارید و می خواهید قیمت چوب روسی خشک کن رفته را داشته باشید می توانید با بخش فروش شرکت آواچوب تماس گرفته و ضمن دریافت اطلاعات در این زمینه خرید خود را انجام دهید همکاران ما در آواچوب می توانند

الوار و تخته های خریداری شده را با بسته بندی مرتبی به آدرس شما حمل نموده و تحویل نمایند.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *