قیمت چوب روسی در تهران

ساخت ویلای چوبی در فیروزکوه با چوب روسی


قیمت چوب روسی در تهران به دلیل وارداتی بودن آن و همچین تنوعی که دارد بسیار متفاوت و متغیر است. با ما همراه باشید تا شما را در خصوص قیمت چوب روسی راهنمایی کنیم. قبل از خرید حتما این مقاله را بخوانید تا بتوانید بهترین انتخاب را برای پروژه تان داشته باشید.

 

چوب روسی چیست؟

چوب روسی چوبی سفید است که از درختان مختلف در روسیه به دست می آید. این درختان شامل درختان چوب نرم مانند کاج ، صنوبر ، راش ، بلوط و غیره است. مهمترین درختان مورد استفاده در تهیه چوب روسی درختان کاج و صنوبر است. مهم ترین منابع تولید چوب در روسیه چوب درخت درختان با چوب نرم هستند.

 

اجرای چوب روسی توسط آواچوب
پروژه اجرای چوب روسی توسط آواچوب

قیمت چوب روسی در تهران

همانطور که گفته شد چوب روسی قیمت های بسیار مختلفی در بازار چوب فروشان دارد. علت این تفاوت قیمت هم المان های متعددی می تواند باشد. یکی از مهم ترین عوامل متغیر بودن قیمت چوب روسی کیفیت و نوع چوب روسی است. چوب های روس واردشده دارای کیفیت های مختلف، انواع مختلف و … هستند. همچنین شرایط نگهداری این چوب ها در ایران نیز در کیفیت آن ها تاثیر دارد و درصورت نگهداری نا درست این چوب ها ممکن است مشکلاتی داشته باشند که کار شما را دچار مشکل کنند.

 

به همین خاطر است که ما همیشه به مشتریان خود متذکر می شویم قبل از خرید حتما اطلاعات کامل و کافی در رابطه با این چوب زیبا داشته باشند تا بتوانند بهترین انتخاب را داشه باشند. پس قبل از خرید حتما ازن مقاله را تا انتها بخوانید ا بتوانبد تا حدودی با انواع چوب های روس و قیمت چوب روسی در تهران آشنا شوید.

 

قیمت چوب روسی در تهران

چوب روسی درخت کاج

درختان کاج تقریباً در همه مناطق آب و هوایی می شوند اما بیشترین وسعت درختان کاج در کشور روسیه است. درختان کاج به عنوان مخروطیان دسته بندی می شوند، علت این نام گذاری این است که این درختان به جای میوه مخروط شکل هایی به اسم کاج دارند. از دیگر خصوصیات درخت کاج داشتن برگ های سوزنی است. تعداد سوزن های هر خوشه باعث تمایز بیشتر کاج ها می شود.

 

انواع درخت کاج در روسیه:

سه درخت کاج یافت شده در روسیه شامل کاج اسکاتلندی، کاج سنگی سوئیس و کاج کوتوله سیبری است.

 

کاج اسکاتلندی

کاج اسکاتلندی بومی سیبری است. این درخت تا ارتفاع 130 فوت رشد می کند. طبق “درختان” توسط کالین ریدزدیل ، پوست جوان است و قهوه ای قرمز است و با پیر شدن درخت به رنگ خاکستری بنفش در می آید. این درخت دارای پنج سوزن پیچ خورده به رنگ سبز آبی در هر خوشه است. هر دو گل نر و ماده به صورت خوشه ای شکوفا می شوند. مخروط ها بیضی شکل و با فلس های برجسته هستند و در هنگام جوان بودن سبز هستند و در سال دوم قهوه ای می شوند

 

چوب روسی نما

کاج سنگ سوئیس

کاج سنگی سوئیس به ارتفاع 70 فوت رشد می کند و در ارتفاعات بیشتر از هر کاج دیگر یافت می شود. پوست آن قهوه ای روشن با گره های قهوه ای تیره با جیب های رزین است که درخت را جوان نشان می دهد. طبق “راهنمای درختان سیمون و شوستر” توسط پائولا لانزارا و ماریلا پیتزتی ، خوشه های پنج سوزنی از بالا سفت و سبز براق با یک زیر سفید مایل به سفید است. گلها به صورت خوشه ای شکوفا می شوند و مخروط ها به صورت قائم روی شاخه ها رشد می کنند.

 

کاج کوتوله سیبری

کاج کوتوله سیبری در دامنه های کوهستانی در معرض سیبری شرقی یافت می شود. این درخت تا ارتفاع 20 فوت رشد می کند. طبق “The Illustrated Encyclopedia of Trees of the World” نوشته تونی راسل ، کاترین کاتلر و مارتین والترز ، پوست آن قهوه ای خاکستری است و در سنین آن شکاف می خورد. خوشه های پنج سوزنی به چهار اینچ رشد می کنند و به رنگ سبز تیره هستند. مخروط ها در زمان جوان بودن بیضی و بنفش هستند و در زمان بلوغ قرمز یا قهوه ای طلایی می شوند.

 

چوب روسی

درختان کاج

آنها شاخه های خود را به سمت آسمان در مزارع ، حیاط های جلویی و سایر مکان های غوطه خورشید در سراسر جهان بلند می کنند. آنها به آب کم و خاک زهکشی شده ترجیحاً ماسه ای احتیاج دارند. آنها می توانند بیش از 100 سال زندگی کنند و حتی برخی از آنها قدمت هزاران ساله پیدا شده است ، مانند کاج مویی که در پارک ملی بزرگ حوضه نوادا رونق دارد. شاخه های درخت کاج به صورت جانبی از یک تنه مستقیم که با پوست پوشیده شده رشد می کنند. برخی از گونه های درخت کاج سالانه فقط یک شاخه شاخه مشخص ایجاد می کنند که در نوک شاخه های جدید قرار می گیرد. گیاهان چوبی که به درختان سر به فلک کشیده شهرها ، جنگل ها و پارک های ملی در سراسر کشور تبدیل می شوند برای محیط زیست و همچنین تجارت مفید هستند. از قطعات کاج همچنین برای ساخت موادی مانند تفاله و کاغذ ، گل محمدی و ماده تمیز کننده سقز استفاده می شود.

 

منبع: وبسایت gardenguides

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *