قیمت به روز چوب نراد

قیمت چوب نراد به روز

قیمت چوب نراد به روز : در صنعت چوب ایران ، در میان چوب هایی که از روسیه وارد ایران می شود چوب نراد از کاربردی ترین و پر مصرف ترین نوع چوب می باشد. این نوع از چوب از دیگر کشورها مانند فنلاند و برزیل نیز به ایران وارد می شد اما عمده ی واردات چوب های کاج از کشور روسیه به ایران می باشد که قیمت چوب نراد به روز را می توان از شرکت آواچوب دریافت نمود چوب نراد از درخت کاج از دسته چوب های نرم است و استحکام خوبی دارد اما در مقایسه با چوب بلوط جرم و تراکم بافتی کمتری دارد این نوع از چوب در برابر تنش به خوبی از خود مقاومت نشان داده و می توان در صنعت مبلمان از آن به خوبی بهره برد.

معایب و مزایا چوب نراد چیست ؟

در ساله های پیشین از چوب نراد برای تهیه لوازم تزئینی و چوبی روستیک به کار گرفته می شد، که اکنون در دیگر سبک های معماری داخلی می توان استفاده از این چوب کارآمد را مشاهده نمود .به دلیل آن که این نوع از چوب به خوبی رنگ پذیر بوده و نقش زیبایی دارد از آن به خوبی می توان در دکوراسیون چوبی استفاده کرد. رنگ چوب نراد کرم متمایل به قرمز است و در برخی از گونه ها کاملا سفید با رگه های قهوه ای می باشد. اما به دلیل آن که به خوبی رنگ پذیری دارد در ساخت سازه های سبک به خوبی از آن استفاده کرده و نماهای زیبایی را ایجاد می نماید همچنین یکی از چوب های ارزان بوده و قیمت چوب نراد به روز در مقایسه با چوب های دیگر پایین تر می باشد .

در ایران و دیگر کشورها عمدتا چوب نراد را به شکل صنعتی می کارند به همین دلیل است که دارای قیمتی پایین می باشد درایران در جنگل های گیلان و مازندران به خوبی می توان این گونه ی درختی را یافت و از این رو کاربرد نراد در این استان ها بسیار بالا می باشد.

واردات و قیمت چوب نراد به روز

چوب های کاج وارداتی از روسیه در مقایسه با چوب های کاج داخلی دارای کیفیت بهتری بوده به همین دلیل است که چوب نراد روسی را در بازار ایران می توان با قیمتی مناسب یافت این نوع از چوب در مقابل حشرات ، رطوبت و موریانه دارای مقاومت بسیار خوبی بوده و سازگار با محیط زیست می باشد. برای نگهداری از این چوب ، می توان از پوشش رنگ های گیاهی استفاده نمود و یا اصلاحات

حرارتی روی آن ها انجام داد تا بتوان از گزند حشرات و قارچ ها آن را به دور نگاه داشت بدین ترتیب می توان در مناطق مرطوب نیز از آن استفاده نمود .در صورتی که چوب نراد به خوبی اصلاح شده و خشک شده باشد و با یک پوشش مناسب رنگ و روغن در صنایعی مانند مبلمان سازی نیز کاربرد خوبی خواهد داشت.

 

 

دلیل استفاده چوب نراد در نجاری

شاید لازم باشد بدانید که از چوب کاج تنها در ایران استفاده نمی شود .به دلیل رشد خوب این درخت در مناطق شمالی اروپا ، کشورهای اروپایی نیز از نراد در سازه های خود به خوبی استفاده می کنند ،که از نظر کیفیت چوب در مقایسه با نوع ایرانی دارای کیفیت و مرغوبیت بیشتری بوده و به مراتب قیمت چوب نراد به روز در خصوص نوع ایرانی ، روسی و یا اروپایی متفاوت می باشد . از آن جایی که این چوب دارای مزیت های بی شماری است و سبک وزن می باشد، از آن در ساخت دکل های کشتی نیز استفاده می کنند. به دلیل آن که نراد به خوبی در برابر رطوبت مقاومت دارد همچنین در راه آهن نیز جهت ساخت واگن ها از چوب کاج نراد به خوبی استفاده می گردد.

این نوع از چوب در میان نجاران و طراحان دکوراسیون داخلی به جهت خوش تراش بودن ، محبوب بوده و ارزان بودن آن باعث شده است که به یکی از مصالح پر مصرف در این صنعت به شمار آید همچنین رنگ و رگه های زیبایی که در درخت نراد وجود دارد می تواند سازه هایی را که از آن ساخته می شود را نیز زیبا و ماندگار نماید

برای خرید و دریافت قیمت چوب نراد به روز با شرکت آواچوب تماس گرفته و بهترین کیفیت را خرید نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *