هنگام ساخت سونا یا سقف های کاذب پارتیشن یا ام دی اف باید از یک سری ابزار استفاده کنند که علاوه بر زیبایی، دارای استحکام کافی نیز باشد.چرا که این این سازه ها برای مدت زمان طولانی قرار است مورد استفاده قرار گیرد. بنابر این کیفیت لازم پروفیل های چوبی بسیار مد نظر است. لمبه به پروفیل های چوبی گفته می‌شود که با استفاده از یک سری اتصالات موجود به هم وصل می شوند. در ادامه قرار مقاله قرار است با لمبه سونایی آشنا شویم. همچنین بدانیم لمبه سونایی چیست و چه کاربردهایی دارد و با ویژگی های لمبه آشنا شویم.

لمبه سونایی چیست؟

لمبه ها به راحتی قابلیت نصب دارند و در ساختمان ها و دکور های مختلف می توان از آن ها استفاده کرد. این چوب را می‌توان در سطح هایی که صاف هستند، مورد استفاده قرار داد.

برای ساخت یک سری از محیط های خاص مثل سونا و کفپوش ها از لمبه استفاده می‌کنند که به آن لمبه سونایی گفته می‌شود. این چوب ها طراحی زیبایی دارند. در ساخت انواع مختلف کتابخانه، قفسه ها و … کاربرد دارد.

مشخصات لمبه سونایی

این لمبه یک نوع از انواع لمبه های چوبی است.لمبه چوبی تعدادی مشخصات فنی دارد. برای اینکه بتوانید لمبه چوبی سونا خشک مورد نظرتان را انتخاب کنید، باید مشخصات اصلی آن را بدانید.

این لمبه از مقاومت بالایی برخوردار است و استحکام زیادی دارد. جنس چوب لمبه چوبی کاج اصل است و به صورت ضد حشره و با کیفیت تولید شده است. این لبه از عایق حرارتی برخوردار است. از هر ترک خوردگی و شکستن ایمن است. لمبه سونایی در سایزهای مختلف تولید می شود و دارای تنوع رنگ زیادی است.

در سقف های کاذب و پارتیشن بندی ها استفاده می شود. باعث می شود انرژی و حرارت فضای درونی خانه حفظ شود و به بیرون نرود. همچنین از ورود سرما به داخل خانه جلوگیری می کند.

لمبه سونایی کاربردهای زیادی دارد. در طراحی داخلی خانه‌ها و آشپزخانه‌ ها، انواع سنگ های دکوری و مواردی از این قبیل، از لمبه چوبی سونایی استفاده می کنند.

 

انواع لمبه

لمبه در قسمت های مختلف سازه ها ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد. به همین دلیل لمبه ها را در ابعاد مختلف تولید می کنند. مثلا یک لوله ۱۶ میلیمتری برای ساخت سقف کاذب یا سونا کاملا مناسب است و یا یک لمبه با ضخامت ۲۰ میلی متر هم به عنوان کف پوش می توان از آن استفاده کرد. لمبه با ضخامت ۲۵ میلیمتری هم می‌تواند در محیط ‌های که مقاومت بسیار بالایی نیاز است و انبساط و انقباض زیادی صورت می گیرد، مورد استفاده قرار گیرد و محیط های سرد و کوهستانی محل مناسبی برای استفاده از آن ها است.

در واقع تنوع لمبه ها مربوط به ضخامت آن است. افرادی که بیشترین استفاده از این محصول را دارند، معماران و افرادی که در طراحی های داخلی منازل یا سازه ها و شرکت ها فعالیت می کنند و یا دکوراتور هایی که کار آن ها طراحی های دکوری داخلی است، هستند. لمبه دارای انواع چوب کاج، لمبه PVC، لمبه ام دی اف، لمبه چوب پلاست و … است.

فروش-لمبه-سونایی

فروش لمبه سونایی

روش های مختلفی را برای فروش لمبه سونایی در بازار به کار می گیرند. قیمت های مختلف لمبه سونایی را در همه فروشگاه هایی که وسایل تزئینی عرض می کنند، می توان پیدا کرد.

یکی از اصلی ترین مسائلی که در قیمت کالا تأثیر دارد، نحوه عرضه و فروش آن است. پس از آن می‌توانید یک قیمت ثابت برای لمبه سونایی یا انواع لمبه ها پیدا کنید. بهتر است مرکز اصلی فروش و نمایندگی محصول را یافته و از آن خرید کنید.

 

خرید لمبه سونایی

 

اکثر اوقات خرید به صورت عمده و با میزان بالا انجام می‌شود. علت آن هم تا حد زیادی معلوم است. چون که اصلی ترین وسیله برای پوشش دیوارهای سونا است. لمبه های سونایی دارای طراحی های زیبا هستند و همچنین در ابعاد معینی تولید می‌شود.

لمبه های چوبی را می‌توان به همدیگر اتصال داد و اتصال آن ها به دلیل زبانه های که در آن قرار دارد، بسیار محکم است. به همین دلیل بیشترین موارد استفاده لمبه در جاهایی مثل سونا است که لمبه سونایی مخصوص آن طراحی می شود.

 

کاربرد های لمبه چوبی

لمبه های چوبی دارای مصرف های زیادی هستند، از جمله صنایعی که در سونای خشک استفاده می‌شود. همچنین قسمت هایی از طراحی آلاچیق ها، سنگ های دکوری، ویلاها، سقف کاذب و عواملی از این دست از لمبه استفاده می کنند.

 

قیمت لمبه سونایی

اگر به دنبال این هستید که قیمت را بدانید حتما باید به صورت به روز پیگیر قیمت‌ های آن باشید. چراکه با نوسانات موجود در بازار نمی‌توان یک قیمت قطعی را برای یک دوره طولانی بر روی آن ها گذاشت. همچنین مدل های مختلف لمبه و ضخامت آن ممکن است بر قیمت اصلی آن تاثیر گذار باشد.

این لمبه از پرکاربردترین لمبه هایی است که در بازار می‌توان آن ها را به راحتی پیدا کرد. از نظر کیفیت و مقاومت در سطح بسیار خوب هستند.همینطور توسط مراکز بسیار زیادی در سطح کشور عرضه می شود. قیمت لمبه سونایی بر اساس میزان کارکرد و کیفیتی که دارد، خیلی مناسب است.

 

عوامل تاثیرگذار  بر قیمت لمبه سونایی

 از انواع خاص لمبه هایی است که در بازار به فروش می‌رسد و از قضا استفاده زیادی نیز دارد. یک سری از عوامل بر قیمت آن اثرگذار است. مثلاً جنس و چوبی که در تولید لمبه مورد استفاده قرار گرفته‌است.

 همچنین ضخامت، بعدهای طولی و عرضی، نوع شیارهایی که در لمبه ها ساخته شده، طرح و رنگ و شکل های مختلفی که بر روی لمبه طراحی شده، نوع رنگی که برای رنگ آمیزی لمبه استفاده شده، مکانی که لمبه در آن ساخته و عرضه شده، نحوه خرید یا فروش لمبه سونایی نیز بر قیمت آن تاثیر زیادی خواهد داشت.

افزایش-طول-عمر-لمبه-سونایی

روش‌هایی برای افزایش طول عمر به سونا

چون فضای سونا مرطوب است نمی‌توان به طور معمول در آن چوب کار گذاشت. بنابر این باید از لبه سونا استفاده شود تا استحکام کافی را داشته باشد.

در ابتدا سعی کنید از لمبه بسیار با کیفیت و درجه یک در سازه خود استفاده کنید. ممکن است هزینه اولیه آن مقداری بالا باشد ولی شما را از ترمیم هر ساله سونا در امان نگه می دارد. همچنین می توانید با استفاده از رنگ آمیزی با رنگهای مخصوص لاک، میزان هزینه‌های مربوط به نگهداری لمبه سونایی را کاهش دهید.

 

رنگ های مخصوص لمبه سونایی

انتخاب رنگ لمبه های سونایی به محیطی که قرار است در آن استفاده شود، بستگی دارد. همچنین رنگ آمیزی های خاص می تواند طول عمر لمبه را افزایش دهد. رنگ باید بتواند در برابر انواع شرایط آب و هوایی، میزان دوام لمبه را افزایش دهد و مقاومت کافی را در آن ایجاد کند. در محل هایی مثل سونا باید طراحی زیبایی نیز داشته باشد و همچنین مانع از نشت رطوبت شود.

رنگ ها به طور زیادی بر مقاومت و استحکام لمبه چوبی تاثیر گذار هستند. به طوری که برخی از آن ها مخصوص دمای زیر ۳۰ درجه و در دما های خاص دارای رنگ های خاص خود هستند. بنابراین برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن رنگ ها، بهتر است از رنگ های درجه یک و با کیفیت در رنگ آمیزی لمبه سونایی استفاده شود و همچنین در برابر رطوبت، کیفیت و استحکام آن نیز حفظ شود.

نتیجه گیری

برای انواع مختلف صنایع ساخت و ساز مثل ساختمان سازی یا معماری یا طراحی های داخلی محصولات بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرند که برخی از آن ها جنبه تزیینی و برخی هم جنبه ی کاربردی دارند. لمبه یکی از مواردی است که در حوزه طراحی های دکوری مورد استفاده قرار می گیرد و لمبه های چوبی به خاطر زیبایی و استحکام زیادی که دارا هستند، توسط افراد در موقعیت های متعدد استفاده می شود.

 از دیگر نمونه‌های لمبه است که به عنوان عایق سرما در درون سونا مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین مقاومت بالایی در برابر نشت رطوبت دارند. در این مقاله با انواع ویژگی‌های مختلف مربوط به لمبه سونایی مثل کاربردها و ویژگی های آن و همچنین رنگ آمیزی های مورد نیاز بر روی آن آشنا شدید. همچنین درباره قیمت انواع لمبه و عوامل تاثیرگذار بر آن نیز بحث کردیم.

آوا چوب وارد کننده انواع چوب های روسی،لمبه سونایی،تایل چوبی و …. میباشد که محصولات خود را با نازلترین قیمت و با کیفیت ترین جنس ارائه میدهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *