ترمووود

ما هم از علاقمندان به چوب هستیم و چوب را در طبیعی ترین حالت آن می پسندیم و دوست داریم اما در کنار این علاقمندی به چوب طبیعی به استفاده از فناوری های چوب برای افزایش جذابیت و طول عمر آن نیز علاقمند هستیم. ترمووود نیز چوب طبیعی است اما با استفاده از فناوری آن را زیباتر و مقاوم تر می کنیم تا بتوانیم در مدت طولانی تری از آن استفاده کنیم. ترمووود، چوب اصلاح شده با استفاده از حرارت بسیار بالا است که ساختار شیمیایی آن تغییر می کند. ترمووود در حال حاضر یکی از چوب های بسیار محبوب در سراسر دنیا است.  

ترمووود دقیقا چیست؟

چوب ترمو همانطور که از نام آن مشخص است چوب سخت یا نرمی است که که تحت عملیات حرارتی (حرارت 100 درجه) قرار می گیرد و ویژگی های ساختاری آن تغییر می کند. این روند گرمایش و حرارت دهی در فضایی بدون اکسیژن انجام می شود و ترکیبات آلی سلول های الوار را از بین می برد.  

ترمووود بدست آمده پس از عملیت ترمو چه ویژگی هایی دارد؟

1- جذب رطوبت در این چوب به حداقل می رسد و میزان آب موجود در آن بسیار کم مب شود، به همین خاطر پایدار تر است. 2- طول عمر چوب ترمو افزایش می یابد 3- نفوذ حشرات و قارچ هایی که به چوب آسیب میزنند به حداقل می رسد 4- ترمووود پس از این عملیات به دلیل از دست دادن آب و رطوبت موجود در چوب وزن بسیار سبکی پیدا می کند و همین امر باعث می شود بتوان از آن بیشتر در پروژه های مختلف استفاده کرد.   منبع: EcoChoice

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *