ورق لترون

ورق لترون


ورق لترون

ورق لترون چیست ؟ برای استعلام قیمت ورق لترون میتوانید با ما در ارتباط باشید . در صنعت چوب ایران به نئوپان های روکش دار لترون گفته می شود. این نوع از ورق ها دارای روکش های کاغذی می باشند که در بازار به آن ها لترون گفته می شود، لترون ابتدا در آلمان تولید شد و خیلی زود در صنعت چوب و مبلمان راه یافت و امروز می توان آن را یکی از ورق های پرکاربرد به حساب آورد . این نوع از ورق را به نام تولید کننده ی بزرگ و معتبر لترون نام نهادند که در تمامی دنیا می توان نوع ساده و طرح دار آن را یافت .وجود رنگ ها و طرح های تزئینی و جذاب در ورق های لترون آن را برای ساخت دکوراسیون داخلی بسیار کارآمد کرده است، در صورتی که قرار باشد به عنوان زیر سازی قرار گیرند عمدتا بدون روکش استفاده می شوند اما برای استفاده در نمای دیوار ها و کمد و کابینت انواع روکش دار آن مورد استفاده قرار می گیرد که گاهی طرح های چوب به همراه نقش و طرح جذاب چوب ایجاد می شود، که می تواند زیبایی کار را دو چندان کرده و حس طبیعت و گرمای چوب را به فضای داخلی ساختمان آورد.

قیمت و مشخصات ورق لترون

شاید جالب باشد بدانید که ورق لترون از ارزان ترین محصولات روکش می باشند که عمدتا در ساخت لوازم ارزان قیمت و مبلمان ارزان مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از ورق مقاومت مناسبی در برای خط و خش نداشته و عوامل مکانیکی می تواند به سادگی به چوب آسیب برساند .همچنین این نوع از روکش در برابر رطوبت و حرارت نیز مقاومت خوبی نداشته و در مقایسه با روکش های ملامینه و لمینیت از استحکام کمتری برخوردار هستند ورق لترون را می توانید با روکش کاغذی داشته باشید و یا با روکش ملامینه که هر دو می تواند پوشش مناسبی برای ورق لترون باشند.  اما نوع کاغذی همان گونه که گفته شد دارای کیفیت کمی بوده و مقاومت مناسبی ندارد و برای سازه هایی که می تواند در مسیر رفت و آمد زیاد باشد چندان مناسب نیست ، اما وقتی ورق لترون را با روکش ملامینه پوشش می دهند سطحی صیقلی و مستحکم را ایجاد می کند که می تواند با ضخامت مناسبی روی لترون واقع شده و طول عمر زیادی را ایجاد کند.

اما این نوع از روکش نیز ایرادی دارد و آن این است که هنگام اجرا روی ورق های لترون ، برش آن را دشوار کرده و بایستی با دستگاه مخصوصی این کار انجام شود در غیر این صورت تمامی سطح کار را به صورت دندانه ای و لب پریدگی خواهید داشت.

روکش ملامینه ورق لترون

ورق لترون با روکش ملامینه یکی از پر مصرف ترین ورق ها در ایران می باشد اما به دلیل ساده نبودن تولید آن و نیاز به تخصص در این خصوص و البته سرمایه گذاری ، بسیاری از کارخانه ها ترجیح می دهند . خطوط روکش ملامینه ی خود را به ورق های ام دی اف اختصاص دهند و ارزش افزوده ی مناسبی را دریافت کنند در تمامی دنیا روکش های ملامینه بیشترین طرف دار را داشته و سطح فروش بسیار بالایی را در مقایسه با روکش های دیگر دارد و از آن کاربری های متفاوتی در سطوح و سازه های مختلف می گیرند.

در خصوص دو ورق ام دی اف و نئوپان می توان گفت که در خصوص ام دی اف با روکش ملامینه لبه های آن را می توان لبه چسبان کار کرد تا مقاومت آن را دو چندان نمود این کار در خصوص ورق های نئوپان امکان پذیر نمی باشد. این قابلیت ها در روکش ملامینه باعث می شود که ورق لترون با روکش ملامینه را در کاربردهای متنوعی مانند ساخت در و بدنه ی کابینت ها ، ساخت سرویس کامل خواب ، ساخت مبلمان داخلی ، ساخت لوازم سرویس های بهداشتی ، پارتیشن و دیوار کوب استفاده کرد .استفاده از نوار های چسبان نیز در نوع ملامینه می تواند در زیبایی و استحکام این ورق ها کمک باشد.

کاربرد ملامینه در ورق لترون

همان گونه که اشاره شد ورق لترون یکی از محصولات ارزان است که در مقایسه با دیگر محصولات دارای هزینه ی کمتری است اما کاربرد آن محدودیتی نداشته و در موقعیت های مختلف به کار گرفته می شود این موضوع منحصرا شامل صنعت چوب ایران نمی باشد در تمامی دنیا توجه به لترون به خوبی مشاهده می شود و کارخانه های بزرگی در دنیا تولید این محصول را در برنامه ی کار خود دارند برای خرید لترون با شرکت آواچوب تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *