ورق لترون

ورق لترون


ورق لترون

ورق لترون چیست ؟ برای استعلام قیمت ورق لترون میتوانید با ما در ارتباط باشید . در صنعت چوب ایران به نئوپان های روکش دار لترون گفتـه می شود. این نوع از ورق ها دارای روکش های کاغذی می باشند که در بازار به آن ها لترون گفتـه می شود، لترون ابتدا در آلمان تولید شد و خیلی زود در صنعت چوب و مبلمان راه یافت و امروز می تـوان آن را یکی از ورق های پرکاربرد به حساب آورد. این نوع از ورق را به نام تولید کننده ی بزرگ و معتبر لترون نام نهادند که در تمامی دنیا می توان نوع ساده و طرح دار آن را یافت.

وجود رنگ ها و طرح های تزئینی و جذاب در ورق های لترون آن را برای ساخت دکوراسیون داخلی بسیار کارآمد کرده است، در صورتی که قرار باشد به عنوان زیر سازی قرار گیرند عمدتا بدون روکش استفاده می شوند اما برای استفاده در نمای دیوار ها و کمد و کابینت انواع روکش دار آن مورد استفاده قرار می گیرد که گاهی طرح های چوب به همراه نقش و طرح جذاب چوب ایجاد می شود، که می تواند زیبایی کار را دو چندان کرده و حس طبیعت و گرمای چوب را به فضای داخلی ساختمان آورد.

قیمت و مشخصات ورق‌های لترون

شاید جالب باشد بدانید که ورق لترون از ارزان ترین محصولات روکش می باشند که عمدتا در ساخت لوازم ارزان قیمت و مبلمان ارزان مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از ورق مقاومت مناسبی در برای خط و خش نداشته و عوامل مکانیکی می تواند به سادگی به چوب آسیب برساند. همچنین این نوع از روکش در برابر رطوبت و حرارت نیز مقاومت خوبی نداشته و در مقایسه با روکش های ملامینه و لمینیت از استحکام کمتری برخوردار هستند.

ورق لترون را می توانید با روکش کاغذی داشته باشید و یا با روکش ملامینه که هر دو می تواند پوشش مناسبی برای ورق لترون باشند.  اما نوع کاغذی همان گونـه که گفتـه شد دارای کیفیت کمی بـوده و مقاومت مناسبی ندارد. و برای سـازه هایی که می تواند در مسیر رفت و آمـد زیاد باشد چندان مناسب نیست، اما وقتی ورق لترون را با روکش ملامینـه پوشش می دهند سطحی صیقلی و مستحکم را ایجاد می کند که می تواند با ضخامت مناسبی روی لترون واقع شـده و طول عمر زیادی را ایجاد کند.

اما این نوع از روکش نیز ایرادی دارد و آن این است که هنگام اجرا روی ورق های لترون ، برش آن را دشوار کرده و بایستی با دستگاه مخصوصی این کار انجام شود در غیر این صورت تمامی سطح کار را به صورت دندانه ای و لب پریدگی خواهید داشت.

روکش ملامینه ورق لترون

ورق لترون با روکش ملامینه یکی از پر مصرف ترین ورق ها در ایران می باشد. اما به دلیل ساده نبودن تولید آن و نیاز به تخصص در این خصوص و البته سرمایه گذاری ، بسیاری از کارخانه ها ترجیح می دهند . خطوط روکش ملامینه ی خود را به ورق های ام دی اف اختصاص می‌دهند. همچنین ارزش افزوده ی مناسبی را دریافت می‌کنند. در تمامی دنیا روکش های ملامینه بیشترین طرف دار را داشته و سطح فروش بسیار بالایی را در مقایسه با روکش های دیگر دارد. همچنین از آن کاربری های متفاوتی در سطوح و سازه های مختلف می گیرند.

از دو ورق ام دی اف و نئوپان در خصوص روکش ملامینه لبه های آن می توان لبه چسبان کار کرد. زیرا مقاومت آن را دو چندان نمود این کار در خصوص ورق های نئوپان امکان پذیر نمی باشد. این قابلیت ها در روکش ملامینه باعث می شود که ورق لترون با روکش ملامینه را در کاربردهای متنوعی استفاده کرد. مانند ساخت در و بدنه ی کابینت ها ، ساخت سرویس کامل خواب ، ساخت مبلمان داخلی ، ساخت لوازم سرویس های بهداشتی ، پارتیشن و دیوار کوب. استفاده از نوار های چسبان نیز در نوع ملامینه می تواند در زیبایی و استحکام این ورق ها کمک باشد.

کاربرد ملامینه در ورق‌های لترون

همان گونه که اشاره شد ورق لترون یکی از محصولات ارزان است که در مقایسه با دیگر محصولات دارای هزینه ی کمتری است. اما کاربرد آن محدودیتی نداشتـه و در موقعیت های مختلف به کار گرفتـه می شود. این موضوع منحصرا شامل صنعت چوب ایران نمی باشد در تمامی دنیا توجه به لترون به خوبی مشاهده می شود. کارخانه های بزرگی در دنیا تولید این محصول را در برنامه ی کار خود دارند برای خرید لترون با شرکت آواچوب تماس بگیرید.

سوالات متداول

 • ورق لترون چیست و از چه موادی تشکیل شده است؟
  ورق لترون یک نوع ماده ساختمانی است که از ترکیب فلز و پلاستیک به دست می‌آید. این ماده دارای ویژگی‌های مقاومت فلز و انعطاف‌پذیری پلاستیک می‌باشد.

 • چه ویژگی‌هایی ورق لترون دارد؟
  ورق لترون دارای ویژگی‌هایی همچون مقاومت در برابر عوامل جوی، حرارت، ضربه و خوردگی است. همچنین، انعطاف‌پذیری و امکان تغییر شکل باعث می‌شود از آن در طراحی‌های مختلف استفاده کرد.

 • کجاها ورق لترون مورد استفاده قرار می‌گیرد؟
  ورق لترون در معماری، ساخت و ساز، دکوراسیون داخلی و خارجی، نماها، سقف‌ها، درب‌ها، پنجره‌ها و پروژه‌های مختلف ساختمانی به کار می‌رود.

 • آیا ورق لترون مقاومت دارد؟
  بله، ورق لترون به دلیل ترکیب فلز و پلاستیک دارای مقاومت بالا در برابر عوامل محیطی و فیزیکی می‌باشد.

 • آیا ورق‌های لترون قابل تغییر شکل است؟
  بله، ورق لترون به دلیل انعطاف‌پذیری خود، قابلیت تغییر شکل و ایجاد جزئیات پیچیـده را داراست.
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *