چهارتراش چیست ؟

چهارتراش چیست : مدت های مدیدی است که از چوب برای ساخت و ساز و دکوراسیون داخلی استفاده می شود. چوب ماده ی با ارزشی است که از آن محصولات بسیار زیادی تولید می شود که کاربری های متفاوتی داشته و اندازه های برش آن نیز تفاوت دارد. خوشبختانه چوب از منابعی به وجود می آید که به صورت طبیعی تولید می شود. منابع نفت و زغال از مواردی هستند که طول عمر کوتاهی دارند و میزان مشخصی ذخیره وجود دارد .

اما در مورد چوب می توان با برداشت و برش هر درخت ، درخت جدیدی کاشت و با ایجاد جنگل مصنوعی ، می توان چوب را همیشه در صنعت ساختمان داشت. چوب های چهار تراش از جمله الوار و تخته هایی هستند که در چهار طرف چوب ، برش خورده و تمیز باشد .امروزه تمامی الوارها و تخته هایی که از کشور روسیه به ایران وارد می شوند به صورت چهارتراش هستند و در ابعاد مشخص و استانداردی برش داشته و آماده شده اند. در صورتی که این برش ها با دستگاه های مناسب برش نخورند و ماشین آلات صنعتی و تمیز کار نباشند برش ها نامنظم بوده و ظرافت لازمه را ندارند.

شکل های متفاوت چوب چهارتراش چیست ؟

پس از آن که الوارهای جدا شده از درخت به اشکال و اندازه های متفاوت برش خورد .بنا به نوع کاربری که دارند در صنعتی ساختمان سازی به عنوان مصالح اصلی و موثر استفاده می شود. شاید خوب است بدانید که از چوب در مناطق زلزله خیز بسیار استفاده می شود. در کشور ژاپن که بسیار زلزله دیده است. چوب از مصالح مهم و ضروری در ساخت و سازها به شمار می آید، شما خواهید توانست بر حسب نوع سازه ای که تصمیم دارید ایجاد کنید ابعاد و جنس چوب خود را در آواچوب سفارش داده و چوبی با کیفیت را با برش هایی حرفه ای تحویل بگیرید .

در این جا برش های متفاوتی از چوب را برایتان خواهیم آورد : برش به شکل تخته : نوعی از چوب است که به صورت مکعب مستطیل در طول های بین دو تا شش متر و عرض های هجده تا سی سانتی متر و با ضخامتی حدود یک تا هشت سانتی متر می باشد چوب های تهیه شده به شکل تخته دارای کاربردهای متفاوتی است چوب به شکل الوار : هنگامی که برش چوب ها به شکل مثلث یا مربع باشند

الوار نام می گیرند که بدون گره و صاف می باشند چوب به شکل گرد : این مدل از چوب به شکل استوانه بوده و باید تمیز کاری شود تا بتوان از آن استفاده نمود این نوع چوب دارای ضخامت چهارده الی سی و چهار سانتی متر است و طولی بین سه تا هجده متر دارد چوب بینه : چوب بینه چوب گردی است که به صورت دو قسمت مساوی برش می خورد و به هریک از قسمت ها بینه می گویند چوب چهارتراش : اگر چوب درختی که گره ای ندارد را به شکل مربع برش بزنند به آن چهار تراش گفته می شود.

شکل های متفاوت چوب چهارتراش چیست ؟
شکل های متفاوت چوب چهارتراش چیست ؟

کاربردهای چوب چهارتراش چیست ؟

همان گونه که پیش تر نیز به آن اشاره شد چوب چهارتراش کاربردهای بسیاری دارد در بازار چوب ، دارای ابعاد متفاوتی است و هریک از آن ها در سازه ای خاص خود استفاده می شود اما ابعادی که امروزه در بازار می توان آن ها را یافت شامل موارد ذیل می باشند:

چهار تراش در ابعاد ۶*۴

چهار تراش در ابعاد ۶*۶

چهار تراش در اندازه ۵*۵

چهار تراش در اندازه ۱۰*۵

کاربردهای چوب چهارتراش چیست ؟
کاربردهای چوب چهارتراش چیست ؟

آیا می دانید چوب چهارتراش چیست ؟

لازم به ذکر است یکی از مهم ترین عوامل در مشخص کردن قیمت چوب چهارتراش آن است که چوب آن دارای کیفیت لازمه بوده و به خوبی برش خورده باشد بنابر این با توجه به تغییر در کیفیت چوب می توان قیمت های متفاوتی نیز در قطعات چوب چهارتراش شاهد بود در صورتی که شناخت کامل و کافی از این محصول ندارید می توانید با شرکت آواچوب تماس گرفته و با کارشناسان ما در خصوص کاربری که دارید و سازه ای که قصد ساخت آن را دارید مشورت نموده تا در انتخاب نوع چوب چهارتراش شما را کمک کنند با خرید از آواچوب می توانید اطمینان داشته باشید که چوب چهارتراش با کیفیت را با قیمتی مناسب و درابعاد دلخواه و با برش هایی منظم خواهید داشت.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *