چوب اش و کاربرد آن

چوب اش و کاربرد آن : چوب اش یا همان زبان گنجشک به جهت ویژگی های بسیاری که دارد یکی از گونه های چوبی است که در ساخت و ساز بسیار مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی و معماران می باشد.درخت اش دارای چوبی از گونه سخت بوده و به همین جهت دارای کاربردهای زیادی می باشد این مزیت باعث می شود که دارای استحکام خوبی بوده و در فضاهایی که نیاز به مقاومت در برابر فشار و وزن است از آن استفاده شود این گونه ی درختی دارای رنگ کرم قهوه ای بوده که رگه ها و بافت زیبایی نیز دارد.

دلیل تراکم در درختان سختی مانند چوب اش چیست ؟

به طور معمول اغلب درختانی که در دسته ی سخت قرار می گیرند به صورت سالیانه دچار ریزش کامل برگ شده و برگ خود را از دست می دهند رشد این نوع درختان کند می باشد و این موضوع باعث می شود تا بافتی متراکم تر داشته باشند شاید دلیل گرانی این نوع درختان این باشد که در مقایسه با گونه های دیگر ،مدت زمان بیشتری نیاز دارند تا به رشد مناسب خود برسند.

ویژگی چوب اش چیست ؟ | چوب اش و کاربرد آن

درخت اش یا زبان گنجشک عمدتا در مناطق بومی اروپا رشد می کند در قسمت هایی از شمال غربی آسیا نیز می توان آن ها را یافت. پوست جوان درخت اش کاملا صاف بوده و به رنگ خاکستری روشن می باشد و هر جه بیشتر رشد می کند دارای ضخامت بیشتری شده و شکاف هایی به صورت عمودی بر روی بدنه ی آن ظاهر می شود.

در صورتی که روی چوب اش برش خورده فرآیند ترمو کردن انجام شود و اصلاح حرارتی ببیند می توان از آن در نماهای چوبی داخلی و خارجی ساختمان استفاده نمود به دلیل آن که دارای استحکامی دو چندان خواهد شد رنگ روشن چوب اش به همراه رگه های صاف آن ، می تواند گزینه ای مناسب برای پوشش نماها باشد که در کنار مقاومت و استحکام در برابر شرایط محیطی ، زیبایی ظاهری نیز داشته باشد.

مشخصات درخت اش چیست ؟

این گونه ی درختی بلند قامت و لاغر می باشد که به طور معمول دارای طول ده الی سی متر خواهد بود. در قسمت شاخه ها به رنگ طوسی سبز در آمده و بدون کرک می باشد. نوع اروپایی درخت اش دارای ارتفاعی حدود چهل متر است که می تواند تا دویست سال نیز عمر کند.در برخی مناطق طول عمر درخت اش به پانصد سال نیز رسیده است.

این درخت برگ ریز ، برگ های خود را در فصل پاییز از دست داده و در بهار مجدد دارای برگ های جدید می شود چوب برش خورده از درخت اش مناسب برای نما می باشد. در عصر جدید استفاده از چوب در نمای ساختمان از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. زندگی های شهری و دور شدن از طبیعت و جنگل ها ، شرایطی را ایجاد نموده است تا با استفاده از چوب طبیعی در ساختار داخلی و خارجی نما و دکوراسیون ، روح و گرمای طبیعت را به داخل خانه ها بیاورند و چوب درخت اش در این میان از کاربری بسیاری برخوردار می باشد.

کاربردهای چوب اش چیست ؟

به دلیل مزایای بی شمار این گونه ی درختی است که از آن برای نماهای خارجی ، دیوار پوش ، کف پوش و یا حتی پوشش پله ها استفاده می شود. مقاومت چوب اش باعث می شود که بتواند وزن و فشار را تحمل کرده و به آسانی به آن آسیب وارد نشود. همچنین گونه های دیگری از درخت اش وجود دارد که طرح و رنگ آن زیتونی است که به چوب اش زیتونی نامیده می شود و به جهت زیبایی ظاهری که دارد برای روکش چوب های دیگر استفاده می شود، که در این صورت قیمت و ارزش آن بیشتر خواهد شد.

نکته قابل توجه دیگر آن است که وجود شیارهایی که در بافت این چوب وجود دارد باعث می شود که برای استفاده در کف پوش ها مناسب باشد. زیرا از سر خوردن افراد جلوگیری بعمل می آورد، همچنین در برابر رطوبت و نفوذ آب نیز مقاومت خوبی دارد .

در صورتی که به صورت ترمووود باشد قابلیت های آن ارتقاء خواهد یافت زیبایی چوب اش باعث شده است که کسانی که در ساخت لوازم تزئینی و صنایع دستی فعال هستند آن را انتخاب کرده و با استفاده از آن زیبایی های بیشتری را خلق نمایند. برای خرید چوب اش با کیفیت بالا می توانید با کارشناسان آواچوب تماس گرفته و درخواست خود را به بخش فروش اعلام نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *