چوب ایرانی

چوب ایرانی از دیگر محصولاتی میشود که در آوا چوب با ارزان ترین قیمت به مشتریان عزیز ارائه داده میشود.تخته ایرانی انواع مختلفی دارد که با توجه به نوعشان کاربرد های مختص به خود را دارند. به تمامی چوب هایی که در داخل ایران رشد کرده چوب های ایرانی نیز گفته میشود و نوع چوب خاصی نمی‌باشد.

چوب ایرانی

از تمام انواع چوب سفيدی كه در داخل كشور توليد می‌گردند، به عنوان چوب ايرانی نام برده می‌شود. این چوب‌ها از درختان کاج، راش و بلوط که اکثرا در شمال ایران می‌رویند، حاصل می‌گردند. البته باید در نظر داشت علی رغم داشتن کاربری یکسان این درختان از نظر مواردی همچون مقاومت و سختی متفاوتند. این نوع با توجه به مقرون به صرفه بودن مورد علاقه بسیاری از مبل سازان می‌باشند.

قیمت این چوب

قیمت های چوب های راتنی در این نوسانات بازار به صورت ثابت قابل اعلام نمی‌باشد. همان طور که بیان شد، تخته ایرانی دارای گونه های مختلفی می‌باشد. اما فرق تخته های ایرانی با تخته های روسی و فنلاندی، در این است که در زمانی که شما چوب ها از کشور های دیگر وارد ایران می‌نمایید، به طبع از چوب هایی که در ایران برش خورده هزینه بیشتری خواهند داشت. به دلیل اینکه علاوه بر چوب های برش خوره هزینه های گمرگی و هزینه های خرید و مالیات ها هم به صورت مستقیم در قیمت چوب تاثیر بسزایی خواهند داشت. بنابراین اگر قیمت برای شما حائز اهمیت است، پیشنهاد ما به شما چوب ایرانی است.

تفاوت با چوب روسی

تفاوت چوب ایرانی با چوب روسی

تخته ایرانی و روسی در برخی از گونه ها با يك دیگر تفاوت دارند به طور مثال اکثریت چوب های روسی از درخت کاج می‌باشند. درخت های ایرانی هم دارای کاج می‌باشند اما کیفیت های این دو نوع را از لحاظ مقاومت و کیفیت نمی‌توان با یک دیگر مقایسه نمود. چوب های روسی دارای مقاومت بالاتری می‌باشد و گره های آن منظم تر است.

بر فرض مثال اگر بخواهیم ترمو ایرانی را با ترمو های روسی و فنلاندی مقایسه نماییم، ترمو های ایرانی دارای گره های نامنظم می‌باشد اما ترمو های فنلاندی از لحاظ زیبایی بسیار گره های منظم و مرتبی دارند.

ارزان ترین مدل از چوب‌های ایرانی

برای خرید ارزان ترین چوب ایرانی با آوا چوب درتماس باشید. آوا چوب با داشتن تجربه کافی و مشاورین رایگان بهترین و با کیفیت ترین درخت های ایرانی را به مشتریان عزیز ارائه می‌نماید تنها کافیست با ما در ارتباط باشید تا ما شما را در این راستا راهنمایی نماییم تا بهترین خرید را داشته باشید.

تفاوت قیمت چوب ایرانی با چوب های خارجی

بر فرض مثال اگر از آن دسته از افرادی می‌باشید که بیشتر به کیفیت کار خود ارزش خواهید داد می‌توان گفت که هزینه گونه های خارجی به نسبت تخته ایرانی بیشتر خواهد بود. اما کیفیت این گونه ها هم از گونه های ایرانی همان طور که در بالا گفته شد بیشتر می‌باشد اما اگر تنها به فکر هزینه های خود می‌باشید چوب های خارجی به صرفه نمی‌باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *