چوب ون

چوب ون یا همان درخت زبان گنجشک  یکی از چوب های کاربردی در صنعت چوب می باشد که در مناطق جنوب آسیا و مناطق شمالی اروپا می روید و به دلیل زیبایی ظاهری که دارد و شیارهای موجود در آن دارای طرفداران بسیاری بوده و برای مقاوم کردن آن ، چوب ون را به صورت ترمووود درآورده و به بازار عرضه می کنند .

این نوع از چوب دارای استحکام خوبی بوده و می تواند به خوبی فرم و شکل بگیرد رنگ این نوع از درخت کرم متمایل به قهوه ای روشن است و برای نما ، ظاهری بسیار زیبا دارد. شاید بتوان گفت که شیارهای این چوب خود یکی از زیبایی های آن محسوب می شود. همچنین باعث می شود در محل هایی مانند استخر و سونا که رطوبت وجود دارد از سرخوردن جلوگیری شود از طرفی به دلیل استحکام بسیار خوبی که دارد می تواند کفپوش های مناسبی را ایجاد نماید همچنین ساخت تابلو ، راکت و دستگیره های چوبی از آن استفاده نمود و در تمامی این کاربری ها می تواند مقاومت خوبی را داشته باشد .

شاید جالب باشد بدانید که در ایرلند به دلیل تامین دسته های چوبی یک نوع بازی به نام هرلینگ ، سالانه هفتادو پنج درصد چوب ونی که برای ساخت این دسته ها لازم است را از کشورهای دیگر وارد می کند که اغلب از کشورهای اروپایی تهیه می شود سالانه سیصد و پنجاه هزار دسته هرلینگ در این کشور با چوب ون یا چوب اش ساخته می شود.

قیمت چوب ون

چوب ون یا چوب زبان گنجشک یکی از چوب های ارزشمند است که کارآیی های بسیاری دارد این نوع از چوب هنگامی که تازه از تنه جدا شده است و هنوز خشک نشده است به آسانی می سوزد همچنین پوست و برگ آن در طب سنتی مورد استفاده قرار می گیرد این نوع از چوب از دسته چوب های سخت بوده و عمدتا برای ترمو شدن

از این گونه استفاده می شود و چوب ونی که به ترمووود تبدیل شده است بسیار مقاوم تر و مستحکم تر است همچنین به دلیل رنگ پذیر بودن این چوب ، پس از ترمو شدن به خوبی رنگ آمیزی شده و به یکی از چوب های ارزشمند با طول عمری بسیار طولانی تبدیل می شود در بازار چوب قیمت چوب ون را به شکل معمول و ترمووود می توانید تهیه کنید.این نوع  چوب به دلیل مزیت های بسیاری که دارد از دسته چوب های گران است برای دریافت قیمت دقیق تری از این چوب به روز قیمت ها را از شرکت آواچوب دریافت کنید.

خصوصیات چوب ون

چوب ون دارای ظاهری زیبا و کاربری بسیار بالایی است و هنگامی که به ترمووود تبدیل می شود استحکام بسیار بالایی را پیدا می کند به همین دلیل است که می توان به آسانی در سازه هایی که نیاز به تحمل فشار و وزن را داشته باشد از آن استفاده نمود چوب ون، ظاهری با شیار های موازی دارد که بیشتر به جهت تولید ترمووود از آن استفاده می شود.

کاربردهای چوب ون

از چوب ون می توان به جهت مقاومتی که دارد و مستحکم بودنش در اجرای کف پوش استفاده نمود . همچنین در دیگر سازه هایی که فشار روی آن ها واقع می شود مانند دسته های چکس و راکت تنیس از این چوب استفاده می شود و هنگامی که این چوب برای ترمو شدن نیز می رود بسیار مرغوب تر می شود. چوب ون یا زبان گنجشک یکی از چوب های ارزشمندی است که در بازار چوب ایران می توانید در کیفیتی بسیار مناسب و در ابعادی متفاوت آن را خرید نمایید. البته به دلیل تغییرات شدیدی که در نوسانات ارز داریم قیمت های این چوب نیز متفاوت شده و نمی توان قیمت مشخصی را در خصوص ان اعلام نمود.

ضمن آن که چوب ون یکی از چوب های گران بوده و به دلیل وارداتی بودن قیمت آن نوسانات زیادی خواهد داشت در شرکت آواچوب انواع چوب های مرغوب و با کیفیت مانند چوب ون ، چوب راش ، چوب گردو و یا چوب افرا را می توانید با بهترین قیمت خرید نمایید همچنین برای تهیه انواع ترمووودها در کیفیت های متفاوت و در کلاس های مختلف می توانید با بخش فروش این شرکت تماس بگیرید و درخواست خود را اعلام کنید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۴ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *