چوب کف

چوب یکی از متریالی است که از آن برای بسیاری از کارها استفاده می‌شود. می‌توان از چوب ، برای ساخت انواع ظروف، ساخت میز، صندلی، کف‌پوش و بسیاری از اشیاء دیگر بهره برد. کف‌پوش‌ها دارای انواع مختلفی هستند که چوب کف یکی از آنها است و زیبایی و جلوه خاصی دارد. چوب کف دارای ویژگی‌هایی است که علاوه‌بر کف‌پوش، برای تخت خواب، کف بالکن و تراس، کف پله و کف حیاط هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. اغلب این مدل چوب به صورت پیش ساخته تولید شده و سپس به مصرف می‌رسند. زمانی که کاربرد انواع مختلف آن را بدانید، می‌توانید از آن‌ها به راحتی استفاده کنید.

تعریف چوب کف

یکی از انواع چوب کف که بسیار از آن نام برده شده و مزایا و ویژگی‌های فراوانی دارد، چوب ترمووود است. اغلب افراد از این نوع چوب برای کف‌پوش استفاده می‌کنند. برای اینکه بدانید چوب کف چیست، لازم است که پاسخ را در خود کلمه جست‌وجو کنید. چوبی که برای کف ساختمان یا حیاط استفاده می‌شود، باید ویژگی‌هایی داشته باشد که برای این کار مناسب باشد. ترموود و چوب پلاست دو نوع از این چوب کف‌هایی هستند که این ویژگی‌ها را داشته و اغلب برای این کار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دلیل مناسب بودن چوب ترموود برای این کار این است که چوب پس از شکل دادن، آتش داده می‌شود. آتش دادن و سوزاندن سطح چوب کاری است که از قرن‌ها پیش برای ایجاد استحکام بیشتر در چوب انجام می‌شده. چوب کف باید این ویژگی را داشته باشد که در عین محکم بودن، بسیار انعطاف‌پذیر هم باشد. این قابلیت در چوب کف باعث می‌شود که چوب در برابر فشارهای سنگین قوی بوده و به راحتی نشکند.

شاید این سؤال برای برخی از افراد به وجود بیاید که چرا با اینکه به این چوب‌ها چوب کف می‌گویند، برای مکان‌های دیگر همچون دیوار یا پله هم استفاده می‌شوند؟ برای پاسخ به این سؤال باید گفت چوب کف تنها برای کف خانه استفاده نمی‌شود و به دلیل شکل صاف و تخته‌ای آن است که این اسم را دارد.

 چوبی که برای این کارها در نظر گرفته می‌شود باید در برابر رطوبت و انواع دما و آب و هوا مقاوم باشد؛ چراکه اغلب افراد از چوب کف برای کف‌پوش حیاط و تراس هم استفاده می‌کنند.

انواع کفپوش

انواع کف‌پوش

چوب کف برای کف‌پوش دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌هایی هستند که برای مکان‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به مدل‌های مختلف آن می‌پردازیم.

کف‌پوش لمینت

یکی از انواع کف‌پوش چوبی که بسیار سبک و ارزان بوده و در عین حال با دوام است، کف‌پوش لمینت است. اگر قصد دارید مکان‌هایی پر رفت و آمد که لازم است زود به زود تمیز شوند را کف‌پوش کنید، انتخاب لمینت به شما توصیه می‌شود. نصب این نوع کف‌پوش بسیار آسان بوده و شکل طبیعی و چوبی دارد.

کف‌پوش پارکت

برخی از  چوب کف‌های چوبی از چوب و پلاستیک ساخته می‌شوند اما این نوع کف‌پوش از چوب خالص و طبیعی است. پارکت‌ها دارای طیف رنگی متنوعی هستند و از چوب‌های مختلفی همچون: گردو، بلوط، راش و بامبو ساخته می‌شوند. چوب کف پارکت به صورتی طراحی می‌شود که برای نصب، کافیست آن‌ها را به شکل پازل در کنار هم قرار داده و به هم وصل کنید. می‌توان گفت یکی از معایبی که این نوع از کف‌پوش‌ها دارند این است که در برابر ضربه و رطوبت بسیار حساس‌اند. با این حال باز هم طرفداران زیادی داشته و بسیار محبوب هستند.

کف‌پوش بامبو

این نوع کف‌پوش از جنس چوب بامبو است که بسیار دوست‌دار طبیعت بوده و این قابلیت را دارد که پس از سی سال، تعمیر یا تعویض شود و به طبیعت باز گردد. روند بازیافت این چوب کف‌ به راحتی و در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود. اگر قصد دارید از این کف‌پوش بهره ببرید باید این موضوع را هم در نظر بگیرید که نمی‌توانید آن را در حیاط یا تراس یا در هر مکان دیگری که ممکن است به آن رطوبت برسد، نصب کنید. اگر هم می‌خواهید آن را داخل خانه اجرا کنید، باید بدانید که کف‌پوش بامبو به نور خورشید حساس است و در طول زمان تغییر رنگ می‌دهد.

كاربرد در بالکن

امروزه دیده می‌شود که افراد زیادی برای کف‌پوش بالکن و تراس خود از انواع چوب کف استفاده می‌کنند. چوب‌هایی که برای این کار استفاده می‌شوند باید ویژگی داشته باشند که کاملاً مناسب کف‌پوش این قسمت از خانه باشند. در ادامه برخی از این ویژگی‌ها را نام می‌بریم:

چوب کف بالکن
  • اگر قصد دارید از چوب طبیعی برای بالکن و تراس خود استفاده کنید باید این موضوع را در نظر بگیرید که این چوب در برابر شرایط آب و هوایی مختلف و تابش خورشید بسیار مقاوم باشد.
  • برخی از افراد برای بالکن خود از میز و صندلی یا باربیکیو استفاده می‌کنند؛ در این صورت باید از چوب‌هایی برای کف‌پوش استفاده کنند که در برابر فشار و ضربه‌های شدید، مقاوم باشند.
  • راه رفتن روی کف‌پوش چوبی حس خوبی را به افراد منتقل می‌کند.
  • اگر از چوب کف برای کف‌پوش بالکن خود استفاده کنید، مطمئناً زیبایی و شیک بودنی که این نوع کف‌پوش به منزل شما می‌دهد را سرامیک و کاشی نمی‌دهد.
  • حالت طبیعی و روستایی که کف‌پوش چوبی در بالکن ایجاد می‌کند، می‌تواند دلیل خوبی برای آرامش و گرفتن حس خوب برای افراد باشد.
  • در انتخاب نوع چوب برای کف‌پوش بالکن باید این موضوع را در نظر بگیرید که شستن و تمیز کردن آن آسان باشد.
  • تهیه کف‌پوش براق برای بالکن، این امکان را به شما می‌دهد که از لامپ‌های کمتری برای این فضا استفاده کنید؛ چراکه این کف‌پوش نور را به خوبی منعکس می‌کند.
چوب کف

مورد استفاده در سطح خانه

زمانی که قصد دارید برای کف‌پوش خانه از چوب کف استفاده کنید باید موارد زیادی را مورد توجه قرار دهید. یکی از این موارد این است که در زمان انتخاب رنگ کف‌پوش باید ذهن بازی داشته باشید و آن را به صورتی انتخاب کنید که با دیگر آیتم‌ها و طراحی داخلی خانه سازگار باشد.

 مهم‌ترین مسئله در مورد کف‌پوش خانه این است که بسیار با کیفیت بوده و جنسی داشته باشد که بتوان آن را به راحتی تمیز کرد. چوب پلاست یکی از چوب کف‌هایی است که در برابر انواع مواد شوینده مقاوم بوده و می‌توان به خوبی آن را شست.

اینکه یک کف‌پوش برای خانه در برابر رطوبت مقاوم باشد از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر کف‌پوش چوبی این قابلیت را نداشته باشد امکان دارد  به راحتی کپک و قارچ بزند. ممکن است همین دو عامل، سلامتی افرادی که در آن خانه زندگی می‌کنند را به خطر بیندازد. کف‌پوش چوبی باید دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد و طول عمر آن زیاد باشد. اگر چوب کف خانه به راحتی خراب شود، باید هزینه زیادی را برای تعمیر یا تعویض همان قسمت صرف کنید.

کف‌پوش لمینت یکی از انواع کف‌پوش‌هایی است که در برابر رطوبت مقاوم بوده و حتی می‌توان از آن برای کف‌پوش آشپزخانه و حمام هم استفاده کرد.

ارتباط با کارشناسان فروش

برای استعلام قیمت و سفارش با کارشناسان ما در آوا چوب تماس بگیرید

كاربري در حیاط

کف‌پوشی که برای حیاط استفاده می‌شود معمولاً هم جنس  کف‌پوش بالکن است، با این تفاوت که چوب کف حیاط باید مقاومت بیشتری در برابر ضربه و فشار داشته باشد. از موارد دیگری که برای کف‌پوش حیاط مورد بررسی قرار می‌گیرد این است که تا چه میزان در برابر تابش خورشید مقاوم است و آیا در طول زمان تغییر رنگ و بافت می‌دهد یا خیر؟ یکی از بهترین کف‌پوش‌ها برای حیاط، کف‌پوش چوب پلاست است. زیرسازی این پروفیل به صورتی انجام می‌شود که مقدار تحملی که لازم است در برابر فشار داشته باشد را به شما می‌دهد.

ساختار و متریال مورد استفاده در این نوع از چوب کف باعث ایجاد استحکام در آن می‌شود. می‌توان از پلاستیک، پوسته بادم زمینی، الیاف چوب طبیعی، آرد و ترموود پلاستیک به عنوان مواد اولیه و اصلی که در ساخت چوب پلاست استفاده می‌شود نام برد. یک چوب کف مناسب برای حیاط دارای ویژگی‌های زیر است:

  • مقاوم در برابر سایش
  • نیاز به مراقبت خاصی نداشته باشد.
  • مقاوم در برابر حشرات مختلف

دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد.

چوب کف پله

معمولاً برای چوب کف پله از یک چوب با قیمت و کاربرد مناسب استفاده می‌شود. چوب اصلی که باید برای چوب کف پله کیفیت بیشتری داشته باشد، چوبی است که به عنوان روکش روی چوب اصلی قرار می‌گیرد. می‌توان از چوب‌های گردو، بلوط، ون، راش، نراد و ملچ به عنوان روکش اصلی چوب استفاده کرد. برای این کار لازم است از چوب‌هایی با ارتفاع کم بهره ببرید تا در طولانی مدت مشکل ساز نشود. یکی از چوب‌های دیگری که کاملاً مناسب این کار بوده و در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد، لمینت است.

جمع بندی

چوب یکی از مصالحی است که معمولاً بیشتر برای ساخت ساختمان استفاده می‌شود. چوب کف یکی از انواع چوب است که به صورت تخته‌ای بوده و کاربرد بسیاری دارد که می‌توانید برای تهیه آن به سایت آواچوب  مراجعه کنید.آواچوب ارائه دهنده انواع کفپوش ها با جدید ترین طرح ها در کیفیتی بالا میباشد که شما میتوانید محصول مورد نظر خود را با قیمتی مناسب از ما تهیه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *