چگونه سطح کیفیتی چوب ترمو را تشخیص دهیم ؟

چگونه سطح کیفیتی چوب ترمو را تشخیص دهیم ؟ در زمینه ترمووود در تمامی دنیا شرکت های معتبری هستند که در زمینه ی تولید فعالیت می کنند به خصوص در اروپا این کار وسعت بیشتری داشته و با کیفیت بالاتری کار می کنند. در ایران نیز شرکت هایی که قدمت و پیشینه ی دارای اعتباری دارند به عنوان تامین کننده ی این محصول فعالیت می نمایند که در این میان می توان به شرکت آواچوب اشاره نمود که در طی سال ها فعالیت در خصوص صنعت چوب و ساختمان ، توانسته است اعتبار خوبی را برای خود در بازار رقم زده و رضایت مشتریان خود را از جهت کیفیت کالا و قیمت مناسب آن ارائه نماید.

موضوع مهمی که مطرح است این است که چگونه سطح کیفیتی چوب ترمو را تشخیص دهیم در حالی که در بازار نمونه های نا مرغوب و یا حتی تقلبی نیز ارائه می شود یکی از راه های این کار این است که به سراغ فروشنده و شرکتی بروید که اطمینان دارید دارای صلاحیت بوده و ضمن داشتن اطلاعات کامل از محصول ، کالایی مرغوب و با کیفیت را به شما ارائه می دهد و قیمت گذاری آن نیز مناسب است.

گواهی نامه کیفیت ترمووود

از دیگر راه هایی که می توان سطح کیفیتی چوب ترمو را تشخیص داد و از تقلبی نبودن آن اطمینان حاصل کرد این است که گواهی نامه ی ترمووود را به دقت بررسی نماییم در تمامی دنیا تولید کنندگان ترمووود برای تولیداتشان گواهی نامه صادر می کنند که مشخصات و اطلاعات کاملی از حرارت اعمال شده بر چوب ترمو بوده و زمانی که صرف شده است تا عملیات ترمو روی آن انجام شود را ثبت می نمایند .

این گواهی نامه ها برای تشخیص سطح کیفیتی چوب ترمو بسیار مناسب و قابل اطمینان هستند هنگام خرید ترمووود ، در صورتی که فروشنده چوب ترمویی را که ارائه می دهد با نام برند اروپایی اعلام نمود از ایشان گواهی نامه ی کالا را تقاضا کنید تمامی این گواهی ها از طریق اتاق بازرگانی تایید شده اند و قابل اطمینان هستند از طرفی ظاهر چوب ترمو و رنگ آن وابسته به زمانی است که چوب تحت عملیات ترمو بوده و یا شدت حرارتی که بر آن وارد شده است. میزان کیفیت چوب ترمو را تعیین می کند به عنوان مثال ترمووود ی که مغزی به رنگ روشن دارد از نظر استاندارد ترمو کردن مورد تایید نبوده و دارای کیفیت بسیار پایینی است.

گواهی نامه کیفیت ترمووود
گواهی نامه کیفیت ترمووود

چگونه سطح کیفیتی چوب ترمو را تشخیص دهیم ؟

معمولا چوب های ترمویی که از درختان کاج اروپایی و یا اسکاندیناوی تولید می شوند کیفت مناسب تری نسبت به باقی گونه های درختی دارند این نوع درختان دارای گره های منظمی هستند که نشان دهنده مقاومت خوب بافت این نوع از چوب ها خواهد بود و به مرور زمان دارای پیچ خوردگی نخواهند شد.

رگه‌های چوب ترمو در صورتی که ترمووود از بخش میانی درخت تهیه شود دارای کیفیت بیشتری خواهد بود این موضوع با کنترل ابتدا و انتهای تخته چوب ترمو دیده می شود وجود فاصله های بیشتر گره ها نشان از آن است که از مغز چوب فاصله ی زیادی دارد ترک خوردگی ترمووود از نظر استاندارد ترمووود را در رتبه ی A و B طبقه بندی می کنند.

بنابر این وجود ترک بر روی سطح چوب ترمو باعث می شود از میزان کیفیت آن کاسته شود به طول معمول ترمووود هایی که دارای ترک هستند با قیمت پایین تری به فروش می رسند لکه‌های تیره در چوب ترمو از دیگر راه هایی که می توان سطح کیفیتی چوب ترمو را تشخیص دهیم آن است که به لکه های تیره ای که بر روی سطح چوب ترمو وجود دارد توجه کنیم این لکه ها به دلیل ایجاد پوسیده شدن چوب قابل مشاهده هستند و توصیه می شود.

این نوع چوب را خرید نکنید این گونه چوب های ترمو زیبایی ظاهری چوب را از بین برده و استحکام آن را نیز به مخاطره می اندازند در نهایت پیشنهاد می شود در عین اینکه برای سطح کیفیتی چوب ترمو دقت کافی به خرج می دهید ، خرید خود را نیز از شرکت هایی که دارای اعتبار بوده و سابقه ی طولانی در امر تامین و فروش ترمووود دارند ، انجام دهید همان طور که می دانید قیمت ترمو به ضخامت و کیفیت چوب آن بستگی دارد در آواچوب می توانید با خیالی آسوده ترمووود با کیفیتی را خرید نموده و قیمت مناسب آن را پرداخت نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *