مراحل رنگ چوب

وسایل چوبی نیز مانند خیلی از وسایل دیگر ممکن است پس از گذشت زمان تغییر شکل بدهند و دیگر زیبایی اول را نداشه باشند. وسایل چوبی خانه نیز به همین شکل هستند و ممکن است پس از گذشت زمان تغییر شکل دهند. با یک قوطی رنگ چوب می توانیم وسایل چوبی خانه را مثل روز اول خود کنیم.برای این کار از رنگ مناسب ظروف چوبی استفاده میکنیم.

چهار مرحله برای نو شدن وسایل چوبی خانه و رنگ کردن آن ها:

 

رنگ چوب وسایل خانه

مرحله اول: سنباده زدن چوب

در مرحله اول باید تمام سطح چوب را سنباده بزنیم تا سطحی یکنواخت برای اجرای رنگ چوب بدست آید. مهم ترینمرحله در اجرای رنگ چوب، مرحله سنباده زنی می باشد و کیفیت کار نهایی کاملا به این مرحله بستگی دارد.

اگر سنباده سطح چوب به درستی انجام نشود ممکن است بعد گذشت مدتی رنگ چوب ورقه شود و یا اجرای رنگ چوب با کیفیت نباشد.

به همین خاطر باید این مرحله را با دقت انجام دهیم.

 

اگر وسیله چوبی که می خواهید آن را سنباده بزنید پوشش رنگ دارد باید ابتدا به طور کامل با یک سنباده زبر (سنباده چوب گریت 80 یا 100) تمام رنگ موجود روی سطح چوب را بردارید و سطحی یکدست بدست آورید.

 

نکته مهمی که در سنباده زدن چوب باید رعایت کنید در این است که در شروع برای کندن رنگ روی چوب باید از یک سنباده زبر استفاده کنید، پس از آن می توانید از یک سنباده نرم برای صیقلی کردن سطح و از بین بردن خط و خشی های ناشی از سنباده استفاده کنید.

 

رنگ چوب

مرحله دوم: پاک کردن گرد و غبار ناشی از سنباده چوب

در این مرحله باید ابتدا با یک جاروبرقی و سپس باقی مانده گردو غبار را با یک دستمال نمدار پاک کنید (حتما پس از انجام اینکار سطح چوب را خشک کنید تا صدمه نبیند)

این مرحله نیز اهمیت زیادی در کیفیت رنگ چوب نهایی دارد و اگر گرد و غبار پاک نشود باعث بی کیفیت شدن رنگ، صیقلی نشدن سطح و همچنین بعد از مدتی باعث بلند شدن رنگ از روی سطح چوب می شود.

 

اجرای رنگ چوب

مرحله سوم: زیرسازی سطح چوب و بتونه کاری

در این مرحله باید ابتدا با استفاده از بتونه قسمت هایی از چوب که دارای فرورفتگی، سوراخ و یا خراشیدگی است را پر کنیم و روی آن را سنباده بزنیم تا سطح یکدست شود.

نکته بتونه کاری چوب

نکته ای که برای اجرای بتونه باید در نظر داشه باشید این است که بتونه بعد از خشک شدن حجمش کاهش می یابد، پس باید در محل فرورفتگی کمی بتونه را بالاتر از سطح قرار دهید و پس از خشک شدنروی آن را سنباده بزنید.

 

پس از خشک شدن بتونه، سنباده زدن آن و تمیز کردن سطح نوبت اجرای پرایمر چوب می شود. در این مرحله باید از یک پرایمر استفاده کنیم و روی تمام سطح چوب بزنیم (بهتر است این کار را با قلم انجام دهیم).

اجرای پرایمر به این خاطر است که رنگ چوب روی سطح به خوبی قرار بگیرد و تمام سطح را پوشش دهد.

 

آموزش رنگ چوب

 مرحله چهارم: اجرای رنگ چوب

مرحله آخر نوبت به انتخاب رنگ چوب مورد نظر می رسد و اجرای آن. باید در انتخاب رنگ چوب دقت داشته باشیم. این رنگ ها دارای انواع و برند های مختلفی هستند. شما می توانید با توجه به کاربری وسیله چوبی مورد نظرتان و همچنین میزان بودجه ای که دارید رنگ چوب مورد نظرتان را انتخاب و جرا کنید.

 

معتبرترین برندهای رنگ چوب در دنیا

رنگ چوب دارای انواع مختلف و برندهای مختلفی است که شما هنگام خرید باید با آن ها آشنایی کامل داشته باشید تا بتوانید متناسب با نیازتان بهترین انتخاب را داشته باشید.

بهترین برندهای رنگ چوب در ایران رنگ چوب ریمرس آلمان، رنگ چوب همل و انلو ترکیه است.

 

مراحل رنگ چوب

آواچوب واردکننده رنگ چوب ریمرس آلمان

آواچوب یکی از بزرگترین واردکنندگان رنگ چوب از بهترین برند های روز دنیا در ایران است. همچنین ما واردکننده مرغوب ترین نوع چوب روسی و ترمووود فنلاندی در ایران هستیم. شما می توانید جهت دریافت مشاوره با شماره زیر تماس بگیرید.

02138444040

 

منبع: وبسایت Bobvila

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *