کاربردهای چوب ترمو در دکوراسیون

کاربردهای چوب ترمو در دکوراسیون : شاید تا کنون در خصوص مزیت های چوب ترمو شنیده باشید به طور کلی به چوب هایی که طی فرآیندی مشخص و بدون دخالت مواد شیمیایی و تنها با حرارت بالا و بخار آب تغییر شکل می دهند و بافت و دیواره ی سلولی آن ها در برابر نفوذ رطوبت ، قارچ و حشرات مقاومت می شود ، چوب ترمو یا ترمووود گفته می شود.

این گونه چوب ها به دلیل آن که دارای طول عمر بالایی می شوند و زیبایی طبیعی را در خود حفظ می نمایند ، در صنعت چوب و ساختمان بسیار مورد استفاده قرار گرفته و کاربردی هستند می توان از این نوع چوب در فضای داخلی و خارجی استفاده نمود بدون آن که نگران پوسیدگی زودرس در آن ها باشیم از طرفی استفاده از چوب بعنوان یکی از مصالح ساختتمان بخصوص دکوراسیون از دیرباز رواج داشته است. اما با ظهور فناوری ترمو کردن این کار دارای کیفیتی بسیار بالاتر شده و توانسته است با ایده هایی خلاقانه بهترین فضای داخلی و خارجی را در ساختمان ها ایجاد نماید.

بررسی چوب ترمو و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی

طی انجام مراحل ترمو کردن ، چوب خشک شده و رطوبت آن کاهش می یابد بدین ترتیب دارای مقاومت بیشتری شده و تنش چوب بسیار کمتر می شود. در طی انجام این فرآیند تمامی رطوبت داخل چوب و صمغ آن از میان رفته و قارچ و موریانه از داخل بافت چوب از بین می رود. چوب ترمو دارای رنگی یکدست شده و زیبایی و رنگ یکنواختی را می توان در تمامی چوب مشاهده کرد از طرفی به جهت آن که طی انجام پروسه ی ترمو ، وزن آن نیز کاهش می یابد و به سادگی می توان آن را حمل نمود و یا نصب آن آسانتر خواهد شد. استفاده از چوب ترمو در کف پوش ، دیوار پوش ، لوازم تزئینی و دکوراسیون داخل و نمای ساختمان و تراس می تواند زیبایی و گرمای طبیعی یک چوب را به نمایش بگذارد.

حس خوبی که وسایل چوبی و همینطور نمای چوب به ما میدهد وصف نشدنی میباشد.طراحی سقف چوبی هم دیگر کاربرد آن در دکوراسیون میباشد که حس گرمای لذت بخش و زیبایی خاصی را منتقل میکند.به علاوه در فضاهایی که نیاز به تفکیک میباشد دیگر نیازی به استفاده از پارتیشن یا دیوار نمیباشد و میتوان  جایگزین خوبی باشد و به خوبی عمل کند.همچنین با اضافه کردن نورپردازی صحیح و آویزهای مناسب میتوانید به زیبایی آن بی افزایید.

انواع چوب ترمو و تاثیر آن بر دکوراسیون

عمدتا در بازار چوب ایران دو نوع چوب ترمو عرضه می شود ، گونه های نرم چوب و سخت چوب در خصوص درختانی که نرم چوب هستند. می توان گفت که عمدتا از کاج یا صنوبر می باشد که در تمامی فصول سبر بوده و تغییر فصول در آن ها تاثیر مستقیمی ندارد.این گونه چوب ها دارای قیمتی مناسب و ارزان هستند و جزو چوب های سبک وزن به شمار می آیند. در کشور فنلاند به جهت آن که دوره فصل گرما و تابستان کوتاه است رشد درختان در این فصل بسیار زیاد ، مستقیم و رو به خورشید می باشد. این گونه ی درختی در دسته ی نرم چوب بوده و کاربردهای آن بسیار می باشد درختانی مانند درخت اش از نوع سخت چوب می باشند که عمدتا در فصول سرد تر مانند زمستان و پاییز در خواب بوده و بهار بیدار هستند.

قیمت این نوع از چوب ها به نسبت چوب های نرم بیشتر بوده و دارای وزن سنگین تری هستند و اغلب در فضاهایی کار می شوند که نیاز است فشار و وزن زیادی را تحمل نمایند به عنوان مثال برای کف پوش چوبی مناسب می باشند.

 

کاربردهای چوب ترمو در دکوراسیون

از آنجایی که چوب ترمو مقاومت بسیار خوبی در برابر فشار ، رطوبت و حرارت از خود نشان می دهد و به عبارتی یک چوب اصلاح شده به حساب می آید که این قابلیت را دارد که در فضاهای داخلی و بیرونی به بهترین شکل ممکن اجرا و نصب شود و به جهت طول عمر بالایی که دارد دچار پوسیدگی نشود. این چوب در دکوراسیون داخلی ، درب و پنجره و پله ها ، دیوار پوش ، کف پوش و سقف ، میزو صندلی ، کمد و کابینت و لوازم تزئینی استفاده می شود و زیبایی و شکوه آن به فضای خانه روحی دیگر می بخشد.

اگر تصمیم دارید تغییرات اساسی در دکوراسیون ساختمان و فضای داخلی منزل خود ایجاد کنید به سادگی می توانید از چوب ترمو در دکوراسیون استفاده نموده و کاربری های متفاوتی را از آن ایجاد نمایید برای این کار با شرکت آواچوب تماس گرفته و ضمن دریافت مشاوره در خصوص کیفیت چوب ترمو ، خریدی مناسب را نیز برای دکوراسیون خود داشته باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *