کفپوش چوبی تراس

کفپوش چوبی تراس از قسمت‌های جدانشدنی خانه‌های امروزی شـده است. امروزه دیگر اکثر آپارتمان­ها حداقل یک تراس را دارند. اگر در آپارتمانی زندگی می­کنید که ویوی زیبایی داشته و اندازه آن­ هم به ­نسبت مناسب است، خیلی خوش­ شانس هستید، چرا­که قادر خواهید بود تراس این خانه را متناسب با سلیقه خود به لذت­ بخش­ترین نقطه تبدیل کنید. کفپوش­ چوبی تراس، یک گزینه عالی و به ­صرفه برای آن­هایی است که قصد تزیین و زیباسازی تراس و بالکن خود را دارند. حتی اگر تراس کوچکی در­اختیار دارید،می­توانید با بازسازی آن، به فضای کاربردی خانه بی­افزایید.

با­توجه به­ شرایط پیش آمـده به ­دلیل بیماری کوید19، تراس­ خانه می­تواند مکانی عالی برای دریافت هوای تازه و بیرون­ آمـدن از محیط بستـه خانه باشد. در­این مطالب با تعدادی از طرح­ های شیک و بروز کفپوش ­چوبی طبیعی و مصنوعی آشنا خواهیم شد.

کفپوش چوبی تراس

انواع کفپوش چوبی تراس در مدل­ های طبیعی به چوب ­های سختی یا ترموود که مناسب برای محیط بیرون مثل چوب ساج و چوب­ کاج تقسیم می­شوند. اما در مدل­ های مصنوعی در کنار کاشی و سرامیک طرح­ چوب، گزینه چوب پلاستیک را داریم که ­یک گزینه عالی و کم­ هزینه برای ایجاد کفپوشی شبیه­ به چوب­ طبیعی است.

بالکن و تراس خانه را نباید دست­ کم بگیرید. همین فضای کوچک را می­توان با کمی خوش­ سلیقگی به­ یک فضای نشیمن با طراوت تبدیل کرد تا لحظاتی را با آرامش در آن سپری کرد. به ­نظر وقت ­آن رسیـده که­ یک دستی هم بر سر و روی بالکن و نورگیر­های خانه بکشیم. استفاده از کفپوش چوبی تراس می­تواند نماینده خوبی برای انرژی مثبت آمده­ از طیعت در دکوراسیون خانه شما باشد.

 نصب کفپوش­ های موزاییکی چوبی زمان زیادی نمی­برد ولی تنوع و زیبایی که در دکوراسیون بالکن شما حاصل می­شود غیر­قابل تصور است؛ به­ علاوه بالکن های کوچک بعد ­از کف­پوش شدن به­ مرور زمان بزرگتر از قبل به­ نظر می­رسند و این آرامش شما را افزون خواهد کرد در­ واقع این یک حقیقت است که چوب در هر­ کجا که مورد استفاده قرار بگیرد، فضایی زیبا و فوق­العاده ایجاد می­کند.

با­ این­ وجود بسیاری از اطلاعات و باور­هایی که ما در­ خصوص چوب داریم، اشتباه است. یکی­ از بزرگترین اشتباهات این­است که چوب ماده­ای مقاوم در برابر آب به­ شمار نمی­رود. درحالی ­که اگر چوب به ­شکل مناسب انتخاب شـده و لایه محافظ درستی برروی­ آن به­ کار بـرده­ شود، به­ یکی­ از مقاوم­ ترین مواد در مقابل آب تبدیل می­گردد.

"</p

کفپوش چوبی فضای باز

کفپوش ­فضای­ باز می­تواند یک پوشش تقریبا دائمی برای کف­ خانه یا تراس و یا حتی روف­گاردن باشد که تاثیر­ زیادی در زیبایی و راحتی آپارتمان، تراس و نورگیر­های شما خواهد داشت. در­این میان کفپوش­ های مورد استفاده در فضای ­باز باید علاوه ­بر زیبایی، مشخصات دیگری­ هم داشته باشد. کفپوش ­فضای ­باز باید قابلیت شست­شو با آب و مواد شوینده را دارا باشد، کفپوش ­فضای­ باز بهتر است حداقل هزینه نگهداری را در­پی داشته باشد، باید مقاوم به آتش و گسترش آتش، عایق گرما و سرما، مقاوم به ­سایش، مقاوم به حشرات، قارچ­ها و میکروب­ها باشد.

استفاده از کفپوش ­های فضای ­باز ترمود و چوب­ پلاست می­تواند انتخاب اول شما باشند، چون این کفپوش­ ها با ویژگی­ های بی­شماری که دارند می­توانند نماینده خوبی برای انرژی شما از طبیعت باشند. کفپوش ­چوبی ­تراس که برای نورگیر و همچنین بالکن خانه استفاده می­شوند، مشخصات متفاوت­ تری نسبت ­به کفپوش­های داخلی دارند و حتی بزرگ­ترین تفاوت آن­ها مقاومت بیشتر دربرابر نور و همچنین رطوبت است.

افردی­ که از بالکن خود به­ عنوان باغچه کوچک استفاده می­کنند، می­توانند کف ­بالکن خود را با کفپوش­ های چوبی پوشش دهند تا طبیعت زیبای بالکن جذاب­تر از قبل دیده­ شود. با ­توجه به ­اینکه بالکن­ های امروزی مساحت کوچکی دارند. تغییر کفپوش ­بالکن هزینه زیادی روی دست­ شما نمی­گذارد و نصب آن­هم زمان زیادی نمی­برد؛ ولی تنوع و زیبایی که در دکوراسیون بالکن شما حاصل می­شود غیر­قابل تصور است.

کفپوش چوبی حیاط

برای کفپوش حیاط، تراس، بالکن، ایوان، محوطه بیرونی و …. از ایده ­های مختلفی استفاده می­شود. اکثر افراد کفپوش­ چوبی را برای طراحی منزل و دیگر نواحی به ­کار می­برند. برای فضاسازی و ایجاد کفپوش مناسب در محیط ­های گوناگون نیاز به مصالح مقاوم دارید؛ کفپوش ­چوبی حیاط، از آن دستـه مواردی ­است که باید به ­خوبی مقاوم ­سازی شـده باشد. بنابراین بهتر است در انتخاب کفپوش حیاط نهایت دقت را به­کار ببرید.

برای بهترین کفپوش حیاط از متریال ­های مختلفی استفاده می­شود؛ با این­حال اگر تصمیم دارید این­ فضا را کفپوش نمایید، باید به­ دنبال محصولی با­ کیفیت و مقاوم باشید. پروفیل­ چوب­ پلاستیک یک ی­از بهترین متریال­ ها برای کاربرد در فضای­ باز مانند حیاط است که ­در محوطه­ سازی نیز بسیار مورد استفاده قرار می­گیرد. این محصول نه­ تنها از استحکام بالایی برخوردار است، کاملا مناسب اجرا در فضای­ باز است. در ­واقع متریال انتخابی برای فضای بیرونی مانند حیاط،  باید از­نظر مقاومتی مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد. بهترین کفپوش برای حیاط باید دربرابر رطوبت و نور ­خورشید مقاوم باشد. فضا­های بیرونی در معرض رطوبت دائم قرار دارند؛ بنابراین مصالح انتخابی آن­ها اهمیت زیادی دارد.

درباره کاربرد کفپوش چوبی بیشتر بدانید.

کفپوش ­چوبی­ تراس اجرا شـده با پروفیل علاوه ­بر این­که کیفیت بسیار بالایی دارد، در برابر عوامل محیطی هم بسیار مقاوم است. قبل از خرید کفپوش­ چوبی حیاط نکات مهمی را مورد­ توجه قرار دهید:

  • دربرابر ضربات احتمالی مقاوم باشد
  • از سختی و دوام مناسبی برخوردار باشد
  • دربرابر قارچ، حشرات، موریانه و … مستحکم باشد
  • از مقاومت لازم دربرابر آب­وهوایی برخوردار باشد

محصول به ­کار رفتـه در کفپوش حیاط نیاز­به مراقبت چندانی نداشتـه باشد.

"قیمت

قیمت کفپوش‌های چوبی تراس

مهم­ترین ویژگی برای کفپوش چوبی تراس، مقاومت در مقابل تابش مستقیم آفتاب است. ویژگی مهم دیگری که حتما باید مورد توجه باشد استفاده از کفپوش ­هایی است که آب را از­خود عبور دهد زیرا طبیعتا در فصل­ های پر­ باران سال چنان­چه این مسئله برطرف نشود موجب گندیدن آب­ و بوی نا مطلوبی می­شود. مقاومت دربرابر سرما و گرمای شدید نیز از اهمیت ویژه­ ای برخوردار است.

تراس و بالکن­ها همواره در معرض سرما و گرمای شدید هستند. چنان­چه استاندارد­های لازم را کسب نکرده باشند ممکن است دچار تغییر سایز و ابعاد بشوند. قیمت انواع کفپوش چوبی تراس به ­دلیل میزان تراکم، ابعاد و همچنین نوع مواد اولیه متفاوت است. به ­همین دلیل کارشناسان صنایع چوب تمام تلاش خود را می­کنند. تا با معرفی بهترین متریال چوب مورد نیاز شما بهترین خددمات را ارائه کند.

جمع بندی

همان­طور که می­بینید، انتخاب ­های زیادی برای کفپوش مناسب برای بالکن و تراس خود دارید. خرید نوع مناسب، بیشتر به­ اندازه و مکان بالکن، الویت شخصی و بودجه شما مربوط است.

در زندگی ماشینی و آپارتمان­ نشینی باید تلاش کرد تا از کوچک­ترین فضا­ها بیشترین استفاده را کرد. روزگاری که دیگر از حیاط­های بزرگ و آب­ نما­ ها خبری نیست. می­توان با چیدمان مناسب از فضا­هایی هم­چون بالکن و تراس حیاطی کوچک تهیه کرد. در عین ­حال می­توان با استفاده از کفپوش ­چوبی ­تراس بر زیبایی آن افزود. آواچوب عرضه دهنده انواع کفپوش چوبی با کیفیت میباشد که میتوانید سفارش خود را با بهترین قیمت ثبت کنید. برای ثبت سفارش و اطلاع از قیمت ها میتوانید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با کارشناسان فروش

برای استعلام قیمت و سفارش با کارشناسان ما در آوا چوب تماس بگیرید تماس با ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *