آواچوب

پرسش و پاسخ مشکلات رنگ کاری چوب

رنگ چوب

با پیشرفت تکنولوژی در صنعت چوب و رنگ های چوب، تنوع اجرای آن ها نیز بالا رفته و توانسته است طرح های زیباتری را بر روی چوب ها ایجاد نماید اما در این میان مسائلی نیز بر سر راه رنگ آمیزی چوب ها ایجاد می شود که اینجا به برخی از آن ها می پردازیم.

1-روش ایجاد رنگ گردویی با کمک شاپان چیست ؟

برای آن که بتوانید چوب های روشن را به رنگ قهوه ای در آورید می توانید از شاپان استفاده کنید این محصول را ابتدا باید با کمک بنزین رقیق کرده و در جهت الیاف و رگه های چوب با یک دستمال تمیز بکشید.

طرح سوالاتی در خصوص رنگ کاری چوب

2-تغییر رنگ چوب های قهوه ای به سفید چگونه است ؟

برای این کار ابتدا باید کلیه یراق آلات مصنوعات چوبی را کاملا باز نمایید سپس با کمک سریش و آب بتونه تهیه نمایید و بر روی قسمت های آسیب خورده بزنید و آن را پوشش دهید پس از آن که خشک شد می توانید با کمک سنباده سطح آن را کاملا صاف نمایید.

اکنون می توانید یک لایه آستری روی سطح چوبی بزنید سپس در صورت نیاز مجدد به بتونه کردن سطح بپردازید و سنباده بزنید در این مرحله نیز نیاز است که آستری را مجدد اجرا کنید در نهایت یک سنباده ی نرم نیاز است تا سطح چوب کاملا تمیز ویکدست شود سپس می توانید از رنگ سفید فوری برای سطح چوبی استفاده کنید و در نهایت برای دوام رنگ از یک پوشش مانند رنگ نیم پلی استر سفید استفاده نمایید.

 

3- روش رفع آثار خوردگی موریانه چیست ؟

اولین کاری که می بایست انجام دهید این است که از سریش و مل و خاک اره و چسب چوب بتونه تهیه کرده و آن را بر روی قسمت های آسیب دیده بزنید به طوری که کامل آن را پوشش دهد این نوع از بتونه خود رنگ بوده و نیازی به رنگ کردن چوب نیست با پوشش حفره های ایجاد شده با این بتونه می توانید از بابت موریانه و … خیالی راحت داشته باشید بهتر است پس از اتمام بتونه کاری و سنباده زنی از یک پوشش سیلر نیز استفاده نمایید.

 

پاسخ به مسائل حاصل از رنگ آمیزی چوب

4- مساله ی زرد شدن رنگ هایی مانند سیلر را چگونه رفع کنیم ؟

این کاملا روشن است که چوب به مرور زمان تغییر رنگ خواهد داد از طرفی انواع رنگ هایی مانند سیلر و پلی استر ها در عین شفافیت دارای رنگی زرد هستند برای رفع این زردی می توانید چند قطره رنگ فوری آبی را با نیم پلی استر مخلوط کنید این کار باعث می شود رنگ زردی از بین برود.

 

5- چگونگی استفاده از نیم پلی استر بدون کمپرسور ؟

از یکی از بطری های شیشه پاک کن می توانید استفاده نمایید ابتدا داخل ظرف تینر فوری ریخته و سپس آن را خالی کنید این کار را چندین بار انجام دهید تا کاملا فضای داخلی و محل اسپری بطری تمیز شود.

سپس با رقیق کردن رنگ نیم پلی استر و استفاده از هاردنر می توانید لایه ی بسیار نازکی را بر روی سطح بپاشید سپس کمی به چوب استراحت داده مجدد این کار را تکرار کنید این کار تنها برای میزان کم رنگ و سطح کوچک کار می باشد و برای کارهای بزرگ استفاده از کمپرسور الزامی است.

 

6- رنگ مناسب کارهای زینتی چیست ؟

برای رنگ کاری کارهای تزئینی چوبی می توان از کیلر ، سیلر و نیم پلی استر استفاده کرد البته استفاده از نیم پلی استر باعث می شود که مقاومت سطح پوشش داده شده بالاتر رفته و کار با آن نیز بسیار ساده تر است.

پرسش و پاسخ مشکلات رنگ کاری چوب در شرکت آواچوب

7- درصد رقیق نمودن رنگ های فوری با تینر چقدر است ؟

از آن جایی که در بازار می توان برند های گوناگونی را مشاهده نمود و درصد هریک نسبت به حلال ها متفاوت است نمی توان درصد واحدی اعلام کرد اما در صورتی که تینر را به صورت تدریجی به رنگ اضافه کنید و آن را مخلوط کنید می توانید دریابید چه زمانی رنگ به اندازه ی کافی رقیق شده است اما در حالت کلی می توان گفت که برای هر یک کیلو رنگ ، به نیم لیتر حلال نیاز است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص چوب و رنگ آمیزی آن با کارشناسان ما در شرکت آواچوب تماس بگیرید.

 

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروفایل منعلاقمندی هاسبد خرید
02134639