نما ترمو مغازه

اجرای نمای ترمووود توسط آواچوب


ما نیز دوستدار چوب در طبیعی ترین حالت آن هستیم تا حس طبیعت را بتوانیم با خود داشته باشیم. در کنار آن نیز علاقمند به فناوری های چوب هستیم تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن از چوب استفاده کنیم، بتوانیم طول عمر آن را بالا ببریم و در بهترین حالت از زیبایی آن استفاده کنیم. یکی از بهترین فناوری های چوب ترمووود است که می توان با آن مقاومت و طول عمر چوب را افزایش داد و هرچه بتر از چوب استفاده کرد. استفاده از ترمووود روز به رو در خحال گسترش است و علاقمندان بسیار زیادی به خصوص در کشور های اروپایی بخصوص انگلیس دارد. پس با ما همراه باشید تا بیشتر با این چوب و مزایای آن آشنا شوید.   ترمووود

ترمووود یا چوب ترمو دقیقا چیست؟ به چه چوبی ترمو وود گفته می شود؟

ترمووود همانطور که از نام آن مشخص است چوب حرارت دیده است و در این عملیات هیچگونه مواد شیمیایی وجود ندارد. درواقع به این نوع از چوب چوب اصلاح حرارتی شده نیز گفته می شود.

روند گرمایش در محیطی فاقد اکسیژن انجام می شود و ترکیبات آلی سلول های الوار را از بین می برد تا چوب را به طور دائمی اصلاح کند.

محصول چوبی حاصل با حداقل جذب رطوبت بسیار پایدارتر است. ماندگاری آن نیز افزایش یافته و باعث می شود حشرات و قارچ هایی که باعث آسیب به چوب می شوند امکان تغذیه از چوب را نداشته باشند و ازبین بروند. ترموود با محتوای آب کمتر، بسبک وزن تر می شود و برای طیف گسترده ای از کاربردها مناسب می شود.

 

کفپوش ترمووود

چرا باید در بین انواع چوب ها ترمووود را انتخاب کنیم؟

سوالی که برای سازندگان ممکن است مطرح شود این است که چرا باید چوب ترمو را در بین انواع چوب با وجود قیمت به نسبت بالاتری که دارد انتخاب کنیم؟
با ما همراه باشید تا به این سوال شما نیز پاسخ دهیم.
 
چوب ترمو به دلیل اصلاح حرارتی که برروی آن انجام می شود بسیاری از خواصی که دارد پس از این عملیات آزاد می شود. ترمووود آب موجود در بافت خود را از دست می دهد و وزن بسیار سبکی پیدا می کند. همین وزن سبک ترمو وود باعث این شده است که انتخاب اول در بسیاری از پروژه ها باشد.
 
 یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های ترموود در این است که این چوب به دلیل اینکه آب موجود در بافت خود را از دست می دهد دیگر به اندازه ی چوب های طبیعی با گذر زمان تغییر شکل و حالت نمی دهد و تاب بر نمی دارد.
 
اجرای نما ترمووود

تاثیر ترمووود در محیط زیست | آیا ترمووود با محیط زیست سازگار است؟

می توان گفت ترمووود نه تنها برای تمامی پروژه ها گزینه ی بسیار مناسبی است بلکه انتخاب ترمووود برای طبیعت نیز مناسب است.
 
در وبسایت gardensite نیز گفته شده است که:
” با توجه به فرآیند ترمووود، که در آن فقط اط آب و گرما به جای موارد شیمیایی استفاده می شود، این فرآیند بسیار سازگار با محیط زیست است. به همین خاطر است که اکثریت مردم فرآیند ترمو وود را انتخاب می کنند.”
 

ترمووود و سلامتی انسان

فرآیند ترمووود، بدون مواد شیمیایی برای اصلاح چوب استفاده می شود در مقایسه با سایر گزینه های شیمیایی برای سلامتی مفید است. حتی تماس با الوارهای شیمیایی یا تنفس در هوای اطراف آن می تواند برای سلامتی انسان مضر باشد. بنابراین ترمووود یک جایگزین سالم و ایمن برای الوارها است.
 
 
نما ترمو مغازه

چگونه می توان ترمووود با بالاترین کیفیت را خریداری کرد؟

شما می توانید با کیفیت ترین ترمووود را با مناسب ترین قیمت از ما تهیه کنید. آواچوب از پیشگام های بازار چوب، ترمووود، چوب روسی و … در ایران است.  

جهت کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره و اطلاع از قیمت ها با شماره های زیر تماس بگیرید: 021-38444040

 
منبع: وبسایت EcoChoice
 
 
 
 
 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *