هر آنچه که باید راجب چوب ترمو فنلاندی بدانید

چرا ترمو فنلاندی بخریم؟| کاربرد ،ویژگی و قیمت چوب ترمو فنلاندی

موضوع این مقاله می تواند مورد توجه بسیاری از طراحان داخلی و معماران باشد، چرا؟ چون می خواهیم درمورد یکی از بهترین متریال ساختمانی یعنی ترمو فنلاندی صحبت کنیم. اگر مقالات قبلی ما را خوانده باشید، حتما می دانید ترمو، چه نوع چوبی است؛ اما اگر درمورد ترمو چیزی نمی دانید، با ما در این مقاله همراه باشید. قبل از این که بخواهم مقاله را شروع کنم، به شما پیشنهاد می کنم مقالات دیگر سایت ما، یعنی سایت آوا چوب را بخوانید تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.

خب بهتر است به سراغ موضوع مقاله خودمان، یعنی ترمو فنلاندی برویم. برای شروع این مقاله بیایید، موضوع مقاله را به دو قسمت جداگانه تقسیم کنید؛ ترمو و فنلاند.

 • ترمو وود: به چوب و محصولی اطلاق می شود که طی حرارت و دمای بالا در کارگاه ها تولید می شود.
 • فنلاند: کشوری است که این نوع از محصول را تولید کرده و گسترش داده است.

برای توضیح بیشتر این محصول و بررسی ویژگی های آن، با ما در این مقاله همراه باشید تا شما را با بهترین نوع چوب آشنا کنیم. همچنین در پایان مقاله هم سایت آوا چوب را به شما معرفی می کنیم.

ترمو فنلاندی چیست؟

چوب ترمو فنلاندی چیست؟

ترمو وود فنلاندی، چوبی است که به جرات می توان گفت در هر بخش و هر مکانی می توان آن را به کار برد. این چوب از زیبایی های فوق العاده ای برخوردار است و همین موضوع سبب شده است تا آن را بتوان در مکان هایی مثل سونا هم به کار برد. حال ممکن است بپرسید چطور در ساخت سونا می توان از ترمو فنلاندی استفاده کرد؟ پاسخ این سوالتان را در ادامه مقاله خواهیم داد، پس همراه ما بمانید.

خب همان طور که در مقدمه مقاله گفتیم، این چوب ها در فرآیندهایی با دمای بسیار بالا ساخته می شوند. زمانی که ترمو وود فنلاندی، در دمای بالا قرار می گیرد، سبب می شود تا رطوبت موجود در آن خارج شود، بنابراین این چوب در برابر خوردگی و فرسایش مقاوم می شود.

این چوب قابلیت برش کاری و سوراخ کاری بسیار بالایی دارد و تمیز کردن آن بسیار راحت تر از دیگر چوب ها است. ترمو فنلاندی، برای نمای ساختمان شیک است و به خاطر وزنی که دارد، در برابر زلزله های شدید هم مقاوم است.

 

مشخصات چوب ترمو

 • چگالی این چوب ها حدودا ۴۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب بوده است که اگر آن را با موارد مشابه اش مقایسه کنیم، می بینیم که ترمو فنلاندی وزن سبک تری نسبت به آن ها دارد.
 • همان طور که گفتیم این چوب ها به واسطه وزن مخصوصی که دارند در برابر زلزله مقاوم هستند.
 • این چوب ها طی فرآیند حرارت دهی با دمای بالا تولید می شوند؛ پس اکسیژن موجود در آن حذف می شوند، بنابراین در آتش سوزی های احتمالی، چوب نمی سوزد.
 • ترمو فنلاندی، در برابر فرسایش، خراش و سایش کاملا مقاومت دارد.
 • از دیگر خواص این چوب می توان به ثبات ابعادی ترمو وود فنلاندی اشاره کرد.
 • این چوب ها هدایت حرارتی را به میزان بالایی کم می کنند.
 • رزین و دیگر مواد شیمیایی در طی ساخت این چوب از بین خواهد رفت.
 • این چوب رنگ ثابتی دارد.
 • این چوب ها از دوام و پایداری بسیار بالایی برخوردار هستند.
 • پس از نصب شدن عمر طولانی مدتی دارند و حرکت کمی می کنند.
 • ترمو فنلاندی، شکل خودشان را تا حد زیادی حفظ می کنند.
 • این چوب ها در برابر تغییرات آب و هوایی، مقاومت بالایی از خود نشان می دهند.

ترمو وود های فنلاندی، در طی فرآیند حرارت دهی، در برابر رشد کپک ها و قارچ ها مقاوم می شوند.برای دیدن ویژگی های بیشتر این چوب کلیک کنید.

کاربرد ترمو فنلاندی

این چوب ها کاربردهای بسیاری دارند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 • این ترمو وود های فنلاندی قابل استفاده برای تراس، نرده و جبهه های ساختمانی هستند.
 • از طرفی از این چوب ها می توان برای ساخت خانه باغ استفاده کرد.
 • اگر قصد ساخت سونا، استخر، حمام بخار و استخرهای کف را دارید، انتخاب این چوب ها به عنوان مصالح، انتخاب بسیار مناسبی است.
 • به طور کلی می توانیم بگوییم که این چوب ها انتخاب خوبی برای پوشش و دکوراسیون داخلی ساختمان هستند.
 • طراحان داخلی از ترمو فنلاندی، برای کف سازی استفاده می کنند.
 • همچنین این چوب را می توان در صنعت مبلمان به کار برد.
 • این چوب ها می توانند جایگزین بسیار مناسبی برای چوب هایی باشند که به فشار آغشته هستند.

این چوب ها حافظ محیط زیست هستند و برای محیط زیست آلودگی ایجاد نمی کنند.دیگر کاربرد های این چوب را میتوانید در مقاله کاربرد ترمو فنلاندی مشاهده و مطالعه نمایید.

 

تنوع رنگ چوب ترمو فنلاندی

رنگ چوب فنلاندی

همان طور که تا به این جای مقاله گفتیم، ترمو فنلاندی رنگ ثابتی دارد، اما در این تیتر به بررسی دقیق تر رنگ چوب فنلاندی می پردازیم. می توان گفت که رنگ های ترمو وود فنلاندی، یکی از بهترین و با کیفیت ترین رنگ چوب های ترمو بوده است.

به طور کلی می توانیم رنگ چوب های ترمو فنلاندی را به دو دسته زیر تقسیم کنیم:

 • رنگ با پایه آب
 • رنگ با پایه روغن

اگر می خواهید بدانید که این دو دسته با هم چه فرقی دارند، باید بگوییم که تفاوت این دسته در محل کاربرد آن ها خواهد بود. باید بدانید که هر دو دسته بالا را نمی توانید هر جایی که دوست دارید به کار ببرید مثلا ترمو فنلاندی بر پایه آب، قابل استفاده در هر مکانی نیست‌.

رنگ ترمو های فنلاندی طیف بسیار گسترده ای دارند و می توان گفت که تا ۸۰ طیف رنگی را به خود اختصاص داده اند. پس این تنوع زیاد در رنگ ترمو وود فنلاندی، سبب می شود تا خریداران بتوانند راحت تر و با دید بازتری خرید خودشان را انجام بدهند.

رنگ ترمو فنلاندی ثابت است؛ چرا که بعد از این که به چوب ها رنگ می زنند، این رنگ ها به طور کامل در چوب نفوذ خواهند کرد و به راحتی نمی توان آن را پاک کرد. همین ثابت بودن رنگ ترمو وود فنلاندی، یکی از دلایلی است که می توان این چوب ها را برای ساخت سونا و استخر به کار برد.

نکته ای که در این تیتر باید به شما بگویم این است که حتما در هنگام خرید به رنگ ترمو فنلاندی توجه کنید. چرا که اگر بخواهید رنگ این چوب ها را تغییر بدهید، باید به سطح چوب سنباده بکشند، که این کار سبب می شود عمر چوب به میزان زیادی کم بشود. اگر می خواهید در مورد رنگ های این چوب ها بیشتر بدانید، حتما به سایت آوا چوب مراجعه کنید.

 

قیمت ترموفنلاندی

قیمت چوب ترمو فنلاندی

اگر بخواهیم در مورد قیمت این چوب ها صحبت کنیم، باید بگوییم که این چوب ها به دلایلی نسبت به دیگر نمونه های ترمو قیمت متفاوتی دارند. اما چه دلیلی بر روی قیمت این چوب ها اثر می گذارد؟ در زیر به این دلایل اشاره می کنیم.

 • نوع ترمو وود های فنلاندی
 • کیفیت این ترمو وود ها
 • این چوب ها به علت این که با کیفیت بالایی ترمو می شوند، قیمت آن ها با موارد مشابه متفاوت است.
 • هزینه حمل و نقل

این ۴ دلیل بالا سبب شده است که ترمو فنلاندی نسبت به ترمو های کانادایی و برزیلی، ارزان تر باشد. اما این ترمو وود ها نسبت به ترمو های اتریشی، سوئدی، چینی یا روسی گران قیمت تر هستند؛ که این موضوع به دلیل کیفیت بالای این چوب ها طی فرآیند حرارت دهی می باشد.

پس با توجه به این ترمو وود ها، حتما حواس خود را جمع کنید که این ترمو ها را به جای یک دیگر نخرید.

خرید ترمو فنلاندی

اگر قصد دارید برای منزل خود یا پروژه های ساختمانی خود از ترمو وود های فنلاندی استفاده کنید، حتما دقت کنید که از چه نوع ترمو ای می خواهید استفاده کنید. حتما توجه کنید که چه رنگی را می خواهید برای ساختمان خود به کار ببرید و پایه رنگ آن بر چه مبنا است. حتما توجه کنید که چه قدر بودجه دارید و از کدام ترمو وودی که در تیترهای بالا گفتیم می خواهید استفاده کنید.

اگر تصمیم خود را گرفتید و حالا به دنبال سایتی برای خرید این ترمو فنلاندی می گردید، ما به شما سایت آوا چوب را معرفی کرده بودیم.

این سایت یکی از معتبر ترین و بزرگ ترین سایت های اینترنتی موجود در بازار است که به فروش ترمو وود های فنلاندی می پردازد. ترمو های این سایت، رنگ کاملا ثابتی دارند و در هر مکانی می توان آن ها را به کار برد.برای سفارش با شماره های ذکر شده در سایت تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

فروش ترمو فنلاندی

اگر شما قصد دارید تا این ترمو وود های فنلاندی را به فروش برسانید، لازم است که یک سری چیزها را بدانید، ما اینجا هستیم تا شما را با این عوامل آشنا کنیم.

اول از همه باید بدانید که این ترمو وود ها رنگ های متفاوتی دارند، از طرفی این چوب ها دارای اندازه ها و ابعاد مختلفی هستند. این اندازه ها بر روی قیمت ترمو فنلاندی اثر می گذارند. همچنین ضخامت چوب ها هم عامل تعیین کننده قیمت این چوب ها هستند.

اگر می خواهید این ترمو وود ها را بفروشید حتما باید بدانید که این ترمو وود ها از چه نوعی هستند؛ ارزان قیمت هستند یا گران قیمت. به طور کلی یک فروشنده باید همه هزینه ها را اعم از هزینه نگهداری، نصب، حمل و نقل، رنگ آمیزی و … را لحاظ کند تا محتمل شکست نشود.

سخن پایانی

ترمو فنلاندی یکی از بهترین و با کیفیت ترین چوب هایی است که می توان از آن برای ساختمان سازی استفاده کرد. ما در این مقاله در مورد کاربردهای این چوب ها صحبت کردیم، گفتیم که این چوب ها به علت ویژگی هایی که دارند، قابل استفاده در هر مکانی هستند.

یعنی از این ترمو وود ها می توان در استخر، حمام، سونا و … استفاده کرد. همچنین طراحان داخلی از این ترمو وود ها برای طراحی دکوراسیون داخلی هم بهره می برند. اما علت استفاده گسترده از چوب ها به چه علت می باشد؟

همان طور که گفته بودیم، ترمو فنلاندی در طی فرآیندهای حرارت دهی با دمای بالایی تولید می شوند؛ که این ویژگی سبب می شود تا رطوبت موجود در این چوب ها از بین برود و این ترمو وود ها در برابر نفوذ آب مقاوم شوند.

از طرفی هم این حرارت دهی سبب می شود تا کپک و قارچ ها نتوانند در این چوب ها رشد کنند و مقاومت چوب به میزان زیادی بالا می رود.

همچنین ما سایت آوا چوب را به شما معرفی کردیم که یکی از معتبرترین سایت ها در بحث فروش ترمو فنلاندی است. این سایت خیال شما را برای خرید راحت می کند چرا که می توانید با آرامش خرید خودتان را انجام بدهید و از این سایت مشاوره بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

تماس با آوا چوب

02138444040