ترمووود – ترمووود فنلاندی – ترمووود ایرانی

از گذشته تا کنون چوب در زندگی بشر نقش بسیار مهمی داشته است. درگذشته انسان ها به این نتیجه رسیدند که با سوراندن چوب می توانند مقاومت آن را بالا ببرند.

 

چوب ترمووود چیست؟

ترمووود یا چوب ترمو درواقع چوب حرارت دیده ای است که مقاومت آن بسیار بالا است و می توان از آن در فضای بیرونی، برای ساخت نما، آلاچیق چوبی و … استفاده کرد.

چوب طبیعی پس از حرارت دیدن و انجام فرایند ترمو تبدیل به چوب ترمو می شود.

 

از ترمووود یا چوب ترمو در چه مکان هایی استفاده می شود؟ موارد مصرف ترمووود چیست؟

1- طراحی نمای چوبی

2- ساخت آلاچیق چوبی

3- ساخت پرگولا

4- طراحی و ساخت روف گاردن

5- ساخت نیمکت چوبی و مبلمان فضای خارجی

و ….

 

مزایا و ویژگی های ترمووود چیست؟

1- استحکام بالا

یکی از مهم ترین ویژگی های ترمووود استحکام بسیار بالای آن است. این چوب پس از حرارت دیدن مقاومت بسیار زیادی در برابر ضربه و فشار پیدا می کند و امکان ترک خوردن آن بسیار پایین است.

 

2- مقاومت در برابر شرایط محیطی

چوب پس از نجام فرآیند ترمو مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط محیطی، پوسیدگی، قارچ، موریانه و … پیدا می کند.

 

3- خاصیت عایق ترمووود

چوب ترمو عایق بسیار مناسبی است و هوا، گرما، سرما، آب و … از آن به سختی عبور می کند.

 

4- چوب ترمو و محیط زیست

یکی از مزیت ها و ویژگی های ترمووود سازگاری آن با محیط زیست است و آسیبی به محیط زیست نمی زند.

 

انواع ترمووود

به طور کلی در بازار دو نوع ترمووود ایرانی و فنلاندی موجود است که در این قسمت در توضیحاتی در رابطه با هرکدام ارائه می شود.

 

رنگ ترمووود/رنگ آلمانی چوب

یکی از بهترین رنگ های چوب که دارای مقاومت بسیار بالا در برابر شرایط محیطی، خط و خشی و … است رنگ ترمووود آلمانی برند ریمرس است.

رنگ چوب ریممرس دارای انواع مختلفی است که در صفحه رنگ رمرس به طور کامل تمام محصولات آن را معرفی کرده ایم.

شرکت آواچوب واردکننده انواع رنگ های ریمرس آلمان در ایران است. جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول و همچنین اطلاع از قیمت رنگ چوب رمرس با مشاورین ما تماس بگیرید:

02133287768

 

 

ترمووود ایرانی

ترمووود ایرانی می تواند چوب روسی وارداتی باشد یا چوب ایرانی تولید شود. این چوب در ایران ترمو می شود. تقیمت پایین تری نسبت به ترمو فنلاندی وارداتی دارد که متناسب با نیاز مشتری می توان از هرکدام از آن ها استفاده کرد.

 

 

ترمووود فنلاندی

ترمووود فنلاندی دارای دو نوع است. این چوب از نظر زیبایی به دو دسته پر گره و کم گره تقسیم می شود. ترمو فنلاندی از انجام فرآیند ترمو بر روی دو نوع چوب ساسنا و یولکا ساخته می شود. از چوب یولکا چوب ترمو کم گره و از چوب ساسنا جوب ترمو پرگره ساخته می شود.

در طراحی دکوراسیون داخلی معمولا چوب ساسنا استفاده می شود، چراکه دارای گره های زیادی است و همین امر زیبای آن را چندین برابر می کند.

 

آواچوب واردکننده انواع ترمووود فنلاندی

آواچوب (Avachoob) واقع در شهرک صنعتی خاوان (سایت چوب فروشان) یکی از بزرگترین و قدیمی ترین واردگنندگان ترمووود فنلاندی در ایران است. جهت کسب مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید:

02133284511

 

نمایندگی ترمووود در تهران | نمایندگی چوب ترمو در شهرستان ها | نمایندگی ترمو وود 

آواچوب یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان و همچنین واردکنندگان ترمووود در ایران است. شما می توانید در هرکجای ایران که هستید به مشاورین ما در آواچوب واقع در شهرک صنعتی خاوران (سایت چوب فروشان) تماس بگیرید تا ترموود با بالاترین کیفیت و همچنین پایین ترین قیمت را از نمایندگی ترمووود ما واقع در تران خریداری کنید و در کمترین زمان در محل پروژه تحویل بگیرید.

02138444040