خرید پنل فینگر جوینت

خرید پنل فینگر جوینت برای اپن آشپزخانه

پنل فینگر جوینت از بریده های مجموعه ای از تکه های چوب مکمل و به هم پیوسته ساخته می شود و سپس به منظور گسترش ابعاد و اندازه آن ها به یکدیگر چسبانده خواهند شد. دو طرف هر قطعه به طور قابل توجهی مقدار سطوح را برای چسباندن افزایش می دهد و در نتیجه یک پیوند قوی ایجاد می کند.

آن ها در پروژه های مختلف، از مبلمان گرفته تا دکوراسیون خانه استفاده می شوند، اما اغلب برای ایجاد پانل های چوبی بزرگ که پایدار و مستحکم هستند، مورد استفاده قرار می گیرند. خرید پنل فینگر جوینت از مرکز عرضه معتبر، باعث می شود که از کیفیت و دوام این صفحات کاربردی اطمینان حاصل کنید.

خرید پنل فینگر جوینت برای اپن اطراف سینک آشپزخانه

بیشتر بدانید: هر آنچه از فینگر جوینت نمی دانید

پنل فینگر جوینت چیست؟

پنل فینگر جوینت پدیده جدیدی در صنعت چوب نیست؛ چندین دهه است که از آن استفاده می شود. چسباندن لبه، در زمانی که به سختی می توان چوب را عریض کرد، یک راه موثر برای ایجاد یک پانل بزرگ و پایدار از چوب با ظاهری یکپارچه است، زیرا درختان معمولاً آن قدر بزرگ نمی شوند.

پنل های کاج فینگر جوینت، پنل های تک لایه ای هستند که از تکه های چوب کاج چسبانده شده به انتها یا کنار هم ساخته شده اند. از آن جا که پنل های تمام شده قوی هستند و شکل خود را به خوبی حفظ می کنند، برای مبلمان با کیفیت بالا و دکوراسیون داخلی مانند راه پله ها و طاقچه های پنجره ایده آل هستند.

با خرید پنل فینگر جوینت به دلیل قیمت کم تر از دیگر انواع چوب بسیار محبوب برای شما باشد. اگر چه استفاده از این نوع فینگر جوینت به دلیل نمایان بودن درزها توصیه نمی شود، اما می توانید از آن برای کاربردهایی که قصد دارید چوب را رنگ آمیزی کنید، مناسب خواهد بود.

همچنین می تواند به عنوان چوب ثانویه در پروژه ها استفاده شود که در آن تصمیم دارید درجه با کیفیت تر چوب را به عنوان روکش محصول، مشاهده کنید. در واقع، فینگر جوینت با ایجاد یک سری شکاف های به هم پیوسته در هر تکه چوب و قرار دادن آن ها در کنار هم ایجاد می شود. همان طور که گفته شد، این سبک اتصال اغلب برای ایجاد پنل های چوبی با طول بلند استفاده می شود که می تواند برای اهداف مختلف در ساخت و ساز خانه و دکوراسیون داخلی استفاده شود.

بیشتر بدانید: آنچه در مورد چوب ترمو نمی دانید

دوام و اتصال قوی فینگر جوینت

فینگر جوینت یکی از رایج ترین انواع اتصالات مورد استفاده در نجاری است. آن ها یک اتصال قوی و ساده هستند. با این قطعات چوب، پشتیبانی از تخته ها در هنگام مونتاژ و چسباندن آن ها به یکدیگر ممکن می شود. آن ها قوی، قابل اعتماد، آسان برای ساخت هستند و طیف گسترده ای از زوایای چوب را برای برش دادن ارائه می دهند.

بنابراین با خرید پنل فینگر جوینت، شما می توانید برای هر پانلی که نیاز دارید یک تناسب و اندازه سفارشی ایجاد کنید. از دیگر مزایای استفاده از این صفحات برای پروژه ها، می توان به دوام و مقرون به صرفه بودن آن ها اشاره کرد.

پنل فینگر جوینت

ویژگی های خرید پنل فینگر جوینت

وضعیت منابع چوب طبیعی به تدریج در حال کمیاب شدن است و بهره برداری بی رویه انسان ها از این منابع، چنین پیامدهایی را به همراه دارد. ساخت فینگر جوینت، راه حل مناسبی برای پروژه هایی است که نیاز به استفاده از محصولات چوبی دارند.

پنل فینگر جوینت، چوبی است که بر اساس مواد چوب طبیعی تولید می شود. این صفحات، شامل بسیاری از لت های چوبی با اندازه های کوچک هستند که به صورت تخته های محکم به هم متصل شده اند تا تخته فینگر جوینت را بسازند.

انواع معمول چوب برای استفاده در ساخت پنل فینگر جوینت شامل چوب های اقاقیا، چوب اکالیپتوس، چوب بلوط می شود که همراه با چند ماده افزودنی مانند چسب ترکیب شده، چوب زیبا تری را تشکیل می دهند. این صفحات چوب، دارای ویژگی های بسیار ویژه ای نسبت به تخته سه لا و ام دی اف هستند.

فینگر جوینت ها از تخته های چوب طبیعی ساخته شده است که در کنار هم قرار گرفته و با دقت خشک شده اند. بنابراین فینگر جوینت دارای ویژگی های مشابه چوب طبیعی است. بنابراین، قابلیت ضد آب آن ها بسیار کارآمد است.

همچنین، این پانل چوبی دارای ساختار پایدار، با دوام و ظرفیت بار زیاد است. پانل فینگر جوینت به طور گسترده در صنعت داخلی و خارجی استفاده می شود، از جمله در صنعت ساخت و ساز به دلیل استحکام و تحمل بار بیشتر از تخته سه لا یا ام دی اف مورد توجه است.

بیشتر بخوانید: تخته روسی چیست؟

نصب و اجرای آسان فینگر جوینت

در حالت کلی باید گفته که تخته سه لاها به طور گسترده استفاده می شوند و نقش مهمی در خانه ها، تبلیغات و ساخت و سازهای ساختمان ایفا می کنند. با این حال، در مقایسه با پانل فینگر جوینت، تخته سه لا همیشه نیاز به افزودن لایه های بیشتری برای ایجاد ظاهر زیبا دارد.

علاوه بر این، تخته سه لا در رطوبت های شدید، دوام چندانی نداشته و می تواند آب بیشتری را جذب کند و به راحتی شکسته می شود. ضمن آن که سایز محبوب انواع چوب های صنعتی حدود 1220*2440 میلی متر و ضخامت حدود 12،15،18 میلی متر است.

اما از نظر ضخامت، پنل فینگر جوینت، دارای طبقه بندی های ضخامتی زیادی است، به ویژه می توان آن را با ضخامت مطابق با خواسته مشتری تولید کرد. در نهایت باید گفت، با توسعه زیرساخت ها، مردم در حال حاضر محصولاتی شبیه به طبیعت را ترجیح می دهند، بنابراین خرید پنل فینگر جوینت، به دلیل زیبایی روستایی و طبیعی یکی از گزینه های عالی است.

امروزه پانل فینگر جوینت در تنظیم دکوراسیون داخلی نمایشگاه ها، میز و صندلی رستوران ها و کافه ها به عنوان تخته چوب مدرن استفاده می شود. همچنین، اگرچه چوب های صنعتی مانند تخته سه لا و ام دی اف دارای مزایای زیادی هستند، اما فینگر جوینت به دلیل ویژگی های خاص خود که مشابه چوب های طبیعی است، نسبت به این چوب ها ارجعیت دارد.

پنل فینگر جوینت

انواع فینگر جوینت

فینگر جوینت ها در دو شکل کلی ساده و ترکیبی از چوب های مختلفی ساخته می شوند. در نوع ساده، در حد امکان، از یک نوع چوب برای اتصال قطعات استفاده می شود. اما در نوع ترکیبی، از چوب های مختلفی که دارای ویژگی های شبیه به هم هستند، بهره گرفته خواهد شد. در این جا برخی از این صفحات را معرفی می کنیم. می توانید برای خرید پنل فینگر جوینت، از نمونه کارهای آوا چوب دیدن کنید.

فینگر جوینت چوب راش

یکی از چوب های مرغوب که می توان برای این نوع از فینگر جوینت استفاده نمود، چوب های گرجستان است که دارای مقاومت بالایی بوده و برای تولید صفحه و درب کابینت، کف پله و ظروف چوبی مناسب است.

 نراد روس

چوب نراد، یکی از چوب های زیبا با طرح و نقش عالی است که در مناطق سردسیری روسیه رشد می کند. پنل های فینگر جوینت نراد، دارای مقاومت بالایی در برابر رطوبت بوده و در مناطق شمال کشور کاربرد دارند.

چوب گردو

فینگر جوینت چوب گردو، یکی از چوب های محبوب است که در کاربردهای مختلفی همچون تخت خواب، میز و صندلی، صفحه آشپزخانه و کارهای دستی هنری استفاده می ‌شود.

چوب صنوبر

یکی از مزیت های برجسته این خرید پنل فینگر جوینت، قیمت مناسب آن است. در صورتی که با رنگ مخصوص چوب به صورت حرفه ای رنگ شود، می توان به آن ظاهری شیک داده و در مبلمان و کابینت سازی از آن بهره برد.

موارد استفاده از پنل فینگر جوینت

سازه های چوبی زیادی را می توان با پنل فینگر جوینت ساخت. از آن جمله می توان به کانتر، میز و صندلی آشپزخانه اشاره نمود. در برخی از موارد از این پنل ها برای کف پوش و دیوار پوش در نماهای داخلی منازل، هتل، شرکت، رستوران و کافی شاپ ها بهره برده می شود.

متناسب با نوع چوب مورد استفاده، فینگر جوینت ها برای ساخت پله و درب نیز استفاده می شوند. همچنین برخی از لوازم ورزشی، لوازم دکوراتیو و تزئینی نیز از این چوب زیبا ساخته می گردند. ضمن آن که به جهت دوام و استحکام بالا و زیبایی ظاهری این نوع از پنل ها، از آن ها برای تولید مبلمان، میزهای ناهارخوری و کمدهای شیک نیز استفاده می گردد.

خرید پنل فینگر جوینت به دلیل امکان توسعه ابعادی که دارد، بسیار محبوب است. در برخی از موارد، ساختن یک قطعه چوبی با اندازه ‌های محدود صفحات چوبی کار سختی است، بنابراین برای این نوع پروژه ‌ها که برای کار روی آن به یک سطح چوب سخت عریض نیاز است، فینگر جوینت عالی است.

می توان به سادگی با یک تخته راش به ضخامت 40 میلی متر یک محصول چوبی عالی را خلق کرد. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که این تخته به دلیل تغییرات رطوبت، به خصوص در ماه های اول می تواند منبسط یا منقبض شود. این نکته را باید هنگام ساخت سازه هایی با پنل فینگر جوینت در نظر داشت.

پنل فینگر جوینت برای میز ناهار خووری

جمع بندی

در صورتی که تصمیم دارید برای ساخت انواع قطعات چوبی مانند میز و صندلی و یا کمد، اقدام به خرید پنل فینگر جوینت کنید، می توانید به فروشگاه آوا چوب مراجعه نمایید و صفحه چوبی مورد نظر خود را خریداری کنید.

سوالات متداول

  • بهترین فروشگاه برای خرید پنل فینگر جوینت کجاست؟

برای دریافت پاسخ سوال خود به صفحه آواچوب مراجعه کنید

  • آیا نصب پنل فینگر جوینت سخت است؟

این پانل های چوبی، دارای نصبی آسان بوده و هر صاحب خانه با دانش اولیه در مورد نحوه کار با ابزار می تواند آن ها را نصب کند.

منابع

kronospan, wood-create

آوا چوب

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای