فرآورده های چوبی گودرزی

فرآورده های چوبی گودرزی | تهران

فرآورده های چوبی گودرزی شامل انواع چوب نظیر؛ چوب روسی، ترمو ترک، ترمو فنلاندی و ترمو ایرانی و… است. به چوب هایی که پس از حرارت دهی مقاومت بالایی پیدا می کنند‌، ترموود می گویند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با فرآورده چوب گودرزی آشنا کنیم.

این چوب ها در برابر سایش مقاومت بالایی دارند. سفارش فرآورده های گودرزی در کم ترین زمان ممکن آماده سازی شده و به سراسر کشور ارسال می شود.

فرآورده های چوبی گودرزی

انواع چوب که در فرآورده های چوبی گودرزی ارائه میشود

فرآورده چوبی گودرزی به انواع مختلفی تقسیم می شوند. این محصولات از کشورهای گوناگون وارد ایران شده و به دلیل داشتن قیمت مناسب و کیفیت بالا مورد توجه مصرف کنندگان داخلی قرار گرفته اند. از جمله انواع چوب موجود در فرآورده های چوبی گودرزی می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

چوب روسی

چوب روسی پر مصرف ترین و پر استفاده ترین چوب ها در سراسر جهان است. تخته روسی به صورت وارداتی از کشور روسیه وارد کشورمان می شوند. در واقع تنوع چوب روسی طیف وسیعی دارد و به انواع مختلفی تقسیم می شود. چوب های روسی به دلیل داشتن مقاومت بالا و قیمت ارزان در کشورمان شناخته شده هستند.

فرآورده های چوبی گودرزی برای ساخت انواع سرویس خواب، مبلمان و کابینت، دکور نما، درب و پنجره، آلات موسیقی، کاغذ سازی، کف پوش و قاب سازی و… بهره می برند. از جمله انواع چوب وارداتی از روسیه می توان به مواردی نظیر؛ بلوط، راش، کاج و… اشاره کرد.

 این فرآورده ها دارای رنگ کرم مایل به قرمز هستند یا به طور کلی سفید رنگ هستند. چوب های روسی به شکل الوار یا گرده به کشورمان صادر می شود. چوب روسی کاج خود به چند دسته ساسنا، یولکا و نراد تقسیم می شود. این چوب ها در کشورمان پر مصرف هستند‌.

 درخت های کاج دارای برگ های سوزنی شکل بوده و جزو درختان همیشه سبز به شمار می روند. این درختان چوب های نرمی دارند و بسیار سبک هستند. به همین جهت برای ساخت دیوار پوش و کف پوش استفاده می شوند. از طرف دیگر در ساخت دکورهای سقفی نیز کاربرد زیادی دارند.

چوب های ساسنا مقرون به صرفه و ارزان هستند به همین جهت در تولیدات چوبی کاربرد بالایی دارند. از طرف دیگر در ساخت مصنوعات چوبی نظیر تخته سه لا و ام دی اف و… نیز استفاده می شوند.

از چوب های یولگا برای ساخت مصالح چوبی ساختمانی استفاده می کنند، زیرا این چوب ها بافت درشت و محکمی دارند. چوب های راش و بلوط نیز در صنعت تولید وسایل چوبی نقش مهمی به عهده دارند.

فرآورده های چوبی گودرزی تخته روسی

ترمو ترک

ترمو ترک یکی دیگر از فرآورده های چوبی گودرزی است که به دلیل داشتن کیفیت بالا پر فروش است. این چوب های پر کیفیت در ساخت انواع بنا استفاده می شوند. چوب های ترمو طی فرایند حرارت و دما به تولید می رسند. فرایند ترمو کردن چوب ها سبب افزایش خاصیت عایق در آن ها می شود.

به همین جهت در برابر  آتش مقاومت قابل توجهی دارند. همان طور که از نام شان پیداست این چوب ها محصول کشور ترکیه هستند و از درختان زبان گنجشک و کاج تولید می شوند. این فرآورده ها به دلیل برخورداری از نفوذ پذیری پایین دما مورد توجه قرار دارند.

از جمله ویژگی های مهم این چوب می توان به؛ ماندگاری بالا، برخورداری از وزن سبک، مقاوم در برابر اشعه یو وی یا نور خورشید، ظاهری جذاب و زیبا و… اشاره کرد.

در فرایند ترمو کردن از بخار آب و حرارت بهره می برند، به همین جهت این چوب ها حساسیت زا نیستند و برای طراحی دیزاین دیوارها استفاده می شوند. در حقیقت فرآورده های ترمو ترک با مواد اولیه سالم و چوب طبیعی ساخته می شوند. بنابراین برای محیط زیست خطرناک نیستند‌.

از طرف دیگر علاوه بر استفاده در دکوراسیون نمای داخلی، در طراحی دیزاین نمای خارجی نیز کاربرد دارند. برای این که این چوب ها در برابر عوامل بیرونی نظیر؛ گرما، رطوبت و سرما و… مقاوم شوند.

باید در طی فرایند ترمو کردن و غیره قرار بگیرند. چوب های ترمو در برابر گرما، رطوبت و مواردی از این قبیل مقاوم هستند، بنابراین در طراحی نمای بیرونی ساختمان ها استفاده می شوند.

فرآورده های چوبی گودرزی توسط دستگاه های پیشرفته ساخته می شوند. به دلیل برخورداری از مقاومت بالا در برابر رطوبت در شهرهای شمالی کشور کاربرد دارند.

ترمو ایرانی

چوب های ترمو در کشور ما نیز تولید می شوند. این چوب ها توسط دستگاه های پیشرفته و استاندارد ساخته شده و به نوعی چوب صنعتی هستند. امروزه صنعت تولید چوب پیشرفت بسیار زیادی پیدا کرده است. چوب های ترمو در کیفیت های مختلفی در بازار و فرآورده های چوبی گودرزی وجود دارند.

چوب های ترمو ایرانی در کشورمان تولید شده و محصولی داخلـی هستند. این چوب ها دوام و طول عمر مناسبی دارند. دیگر از قیمت مناسب تری برخوردارند. از چوب های ترمو ایرانی در طراحی دیزاین ساختمان بهـره می برند.

در فرایند ساخت ترم ایرانی از دما و حرارت بهره می برند، تمامی حشرات داخل چوب از بین رفته و احتمال پوسیدگی چوب کاهش پیدا می کند. از طرف دیگر چوب در برابر عواملی نظیر؛ کپک ها و قارچ ها و… مقاوم می شود. به علاوه چوب های ترمو ایرانی در برابر شرایط جوی مختلف مقاوم هستند. از طرف دیگر به دلیل برخورداری از وزن سبک به راحتی جا به جا می شوند. همچنین نصب و جداسازی آن ها بسیار راحت است.

 در حقیقت در فرایند تولید این محصولات از هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده نمی شود. به همین خاطر برای محیط زیست خطرناک نیستند. از آن جایی که در تولید فرآورده های چوبی گودرزی از حرارت استفاده می کنند، در نهایت محصول تولیدی عایق حرارتی می شود. زیرا در فرایند ترمو کردن رطوبت چوب از بین می رود.

 این محصولات قابل بازیافت هستند. در نتیجه اعمال گرما، چوب در برابر سرما و گرما عایق می شود. در طی این فرایند نه تنها ساختار و ویژگی های چوب تغییر می کند بلکه از لحاظ رنگ و شکل ظاهری نیز دگرگون می شود. فرآورده های چوب ترمو در تولید انواع وسایل چوبی و ساختمانی کاربرد بالایی دارند.

فرآورده های چوبی گودرزی ترمو ایرانی

ترمو فنلاندی

چوب های ترمو فنلاندی از کشور فنلاند وارد ایران می شوند. این چوب ها از جنگل های فنلاند گرفته شده و در طی فرایندی در فرآورده های چوبی گودرزی تحت حرارت و دما قرار می گیرد. چوب های ترمو فنلاندی ضد حرارت و ضد آب هستند و در برابر حشرات‌ مقاومند. این محصولات وزن سبکی داشته و در کاربری های مختلف استفادـه می شوند.

 چوب های فنلاندی مزایای زیادی دارند به همین جهت در کشورمان مورد استقبال بالایی قرار گرفتـه اند. برای مثال این فرآورده ها پایداری و دوام بسیار بالایی دارند و در برابر شرایط محیطی مختلف مقاوم بوده و دارای ثبات ابعادی هستند.

از طرف دیگر چوب هایی که در طی فرایند ترمو کردن قرار می گیرند دارای بافت منظم می شوند و به همین جهت محصول نهایی کیفیت بالایی دارد. فرایند ترمو کردن در استاندارد ترین شکل ممکن انجام می گیرد.

چوب ترمو فنلاندی در کوره های مناسب و با حرارت مشخص ترمو می شود. کشور فنلاند یکی از بزرگ ترین مراکز تولید و عرضه ترمووود در جهان است بنابراین در این زمینه از تکنولوژی پیشرفته ای برخوردار است.

 یکی از مشخصه های اصلی ترمووود های فنلاندی رنگ آن ها است. از آن جایی که این چوب ها در حرارت بالا قرار می گیرند، نسبت به سایر موارد مشابه رنگ تیره تری دارند. در فرآورده های چوبی گودرزی تولید ترمووود های فنلاندی از متریال های با کیفیت بهره می برند، بنابراین چوب ها در برابر آتش مقاومت قابل توجهی داشته و در برابر خش شدگی مستحکم هستند.

مزیت استفاده از فرآورده چوبی گودرزی

استفاده از فرآورده های چوبی گودرزی مزایای زیادی دارد چرا که این محصولات همراه با تضمین کیفیت و خدمات پس از فروش عرضه می شوند. تمامی این چوب ها استحکام بالایی دارند و برای ساخت مصنوعات چوبی و طراحی ساختمان استفاده می شوند. از طرف دیگر فرآورده چوبی گودرزی قیمت مناسبی دارند و همراه با تضمین قیمت عرضه می شوند.

فرآورده های چوبی گودرزی

جمع بندی

در این مطلب در مورد فرآورده های چوبی گودرزی بحث کردیم‌. از جمله این فرآورده ها می توان به؛ چوب های روسی و ترمو ترک، ترمو فنلاندی و ترمو ایرانی اشاره کرد. چوب های روسی از کشور روسیه وارد ایران می شوند. این چوب ها انواع مختلفی داشته و به دلیل قیمت ارزان مورد توجه نجاران و مصرف کنندگان داخلی قرار گرفتـه اند.

چوب های ترمو ترک از کشور ترکیه وارد کشورمان می شوند. این چوب ها طی فرایندی ترمو شده و استحکام بالایی پیدا مـی کنند. چوب های ترمو فنلاندی و ایرانی نیر طی همین فرایند قرار گرفته و ویژگی ها و خاصیت های جدیدی به دست می آورند.

سوالات متداول

  • بهترین چوب برای نمای سختمان چیست؟

به طور کلی چوب های ترمو در ساخت نمای بیرونی ساختمان ها کاربرد بالایی دارند، چرا که چوب های معمولی در برابر عوامل محیطی ضعیف هستند بنابراین نمی توانند انتخابی مناسب برای نمای ساختمان باشند.

  • آدرس فرآورده های چوبی گودرزی کجاست؟

برای دریافت پاسخ سوال خود به صفحه سایت چوبفروشان مراجعه فرمایید.

منابع

pwf, sazokar

آواچوب