همه چیز راجب چوب ترمو

آنچه در مورد چوب ترمو نمی دانید

در سال های اخیر تغییرات بزرگی در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان ها به وجود آمده است. استفاده از چوب و طراحی هایی که از آن تاثیر گرفته است، زیبایی خاصی به دکوراسیون داده است. چوب ترمو که چوب ترمو وود نیز نامیده می شود که برای اولین بار در کشور فنلاند از چوب درخت کاج استفاده شد و در طراحی های بخش های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار گرفت. ماندگاری بالاتر و مقاومت در برابر  تغییر رنگ و حشراتی مانند موریانه از خصوصیات مهمی است که چوب ترمو را به یک انتخاب ویژه برای استفاده در ساختمان تبدیل کرده است. همینطور از جنگل هایی در اروپا که دارای مجوز برداشت چوب از آن ها وجود دارد تهیه می شود. در سال های اخیر با تولید رزین های محافظ ترمو طول عمر این نوع از چوب ها در مقابل باران و آفتاب بیشتر شده است.  

چوب ترمو

چوب ترمو چیست؟

 چوب ترمو یکی از انواع چوب های موجود در طبیعت است. این نوع از چوب، از چوب درخت زبان گنجشک و درخت کاج در کشور فنلاند تهیه شده است. به دلیل  اینکه این چوب  با یک روش حرارتی و بدون استفاده از از مواد شیمیایی تهیه می شود می تواند ضد آب و ضد اشعه فرابنفش خورشید باشد و این مورد، طول عمر آن را افزایش می دهد. استفاده از سیستم حرارتی برای فرآوری چوب، باعث می شود تا کپک و قارچ به آن آسیبی وارد نکند و همین مورد، ترمو را مقاوم تر از چوب معمولی می کند. روش تهیه چوب به این شکل می باشد که پس از برش چوب، آن را تا دمای 230 درجه به مدت 96 ساعت حرارت می دهند. از بخار به عنوان گاز محافظ و روشی برای جلوگیری از شکافتن چوب استفاده می شود.

رنگ چوب ترمو

  یکی از جذابیت های استفاده از این چوب تنوع بالای رنگ آن می باشد. شرکت تولید کننده این چوب با استفاده از تکنولوژی روز دنیا  اقدام به تولید رنگ های مخصوص چوب نموده است. شما می توانید تنوع گسترده ای در رنگ بندی های چوب ترمو مشاهده نمایید. شما برای هر نما و هر کاربردی، رنگ متناسب آن را در اختیار دارید و به همین دلیل این نوع چوب در طراحی، طرفداران زیادی دارد. رنگ بندی مخصوص رنگ ترمو بیش از 80 رنگ می باشد، که بر اساس کد مشخص شده است و شما بر اساس سلیقه و موارد استفاده، می توانید یکی از 80 رنگ موجود را برای استفاده در فضای مورد نظر خود انتخاب کنید.

کاربرد چوب ترمو

 به دلیل کیفیت مناسبی که دارد در بسیاری از بخش های دکوراسیون استفاده می شود. عدم تغییر رنگ و تورم این نمونه چوب در مقایسه با نمونه های معمولی از مزیت های آن می باشد. کیفیت مناسب آن باعث شده است تا  کاربردهای زیادی در بخش های مختلف زندگی ما انسان ها داشته باشد.

1- یک عایق مناسب در مقابل سرما و گرما سرعت انتقال و نفوذ سرما و گرما در این نمونه چوب، بسیار کم می باشد. به همین دلیل به عنوان پوشش برای کف ساختمان، دیوار و سقف ها  مورد توجه می باشد.

2- تولید دستگیره های در مناسب

3- استفاده به عنوان عایق صوتی: می تواند سر و صدا را جذب کند و از اکو شدن آن در فضایی که از چوب استفاده شده جلوگیری کند.

4- عایقی برای جلوگیری از عبور جریان الکتریسته

5- ساخت سایبان و آلاچیق در باغ ها

6- تولید درب و پنجره

7-تولید قرنیز

8- ساخت پله

9- تولید انواع کف پوش مناسب

10- استفاده به عنوان نمای مناسب چوبی

11- استفاده در سونا

12- تولید مبلمان

13- تولید پارتیشن های جدا کننده

14- استفاده در طراحی روف گاردن و فضای تراس ها

میتوانید موارد بیشتر از کاربرد چوب ترمو را در مقاله ای که در این رابطه جمع آوری کرده ایم را مشاهده نمایید.

قیمت چوب ترمو

قیمت هر متر مربع چوب ترمو چگونه محاسبه می شود؟

پس از انتخاب چوب یکی از موارد مهمی که مطرح است؛ قیمت آن می باشد. قیمت هر مترمربع چوب ترمو با توجه به  سایز آن در نظر گرفته می شود، دلیل آن هم واحد محاسباتی است که برای این نمونه چوب استفاده می شود. به دلیل استفاده ها و کاربردهای متنوع، از چوب های ترمو در سایزهای مختلف استفاده می شود. همچنین تفاوت هایی که  کیفیت نمونه های چوب ترمو وارداتی با دیگر کشورها است باعث می شود تا قیمت هر مترمربع از این چوب، تغییرات قابل توجهی داشته باشد. قیمت هر متر مربع از این چوب متناسب با قیمت روز آن، در اختیار مشتری قرار می گیرد. 

خرید چوب ترمو بهتر است از کجا انجام شود؟

کیفیت یکی از مواردی است که در تهیه انواع لوازم مورد توجه قرار می گیرد. تجهیزات و مصالحی که در داخل و یا بیرون ساختمان نیز استفاده می شود از این قاعده مستثنی نیست. بهتر است خرید چوب ترمو و این نوع از مواد اولیه، از نمایندگی های معتبر این تولیدات انجام شود. دلیل آن را می توانیم به شرایط نگهداری و همچنین بسته بندی آن نیز مربوط دانست. نمایندگی های معتبر واردات ترمو به خوبی از استانداردهایی که برای نگهداری از این مواد لازم است اطلاع دارند و به همین دلیل، شما می توانید مواد مورد نیاز خود را با کیفیت مناسب از آن ها تهیه نمایید.

قیمت چوب ترمو چگونه محاسبه می شود؟

واحد محاسبات در محصولاتی مانند چوب، بر اساس متر مربع انجام می شود. قیمت چوب ترمو نیز بر اساس متر مربع است. در قیمت چوب ترمو موارد مهمی تاثیرگذار می باشد.

  • سایز چوب
  • وارداتی بودن یا تولید داخل آن
  • نوع چوب
  • ضخامت چوب
  • قیمت روز چوب، که تحت تاثیر تغییرات قیمت ارز برای چوب های وارداتی می باشد.

 در فروش چوب ترمو به مشتری چه نکاتی باید مورد توجه قرار بگیرد؟

ممکن است بسیاری از مخاطبان استفاده از این نمونه چوب اطلاعی از شرایط استفاده دقیق آن نداشته باشند. اطلاع رسانی توسط فروشنده، علاوه بر اینکه در انتخاب نوع مناسب چوب تاثیرگذار است، برای مشتری شما اطمینان و اعتماد را به همراه خواهد آورد. در فروش چوب باید این مورد مهم، مورد توجه قرار بگیرد.

  • مشتری چه ضخامتی از چوب را نیاز دارد
  • متناسب با فضایی که مشتری می خواهد چوب را در آن استفاده کند، ارائه محصول صورت پذیرد
  • بسته بندی فروش چوب ترمو باید محکم و ضد ضربه باشد

محصول نهایی به صورت رنگ شده در اختیار مشتری قرار بگیرد.

02138444040