لمبه روسی

هر آنچه باید در مورد لمبه روسی بدانید

لمبه روسی نوعی از چوب وارداتی می باشد که در بازار خواهان بسیاری دارد. این نوع از چوب سفید رنگ است و از درختانی نظیر کاج روسی به دست می آید. این چوب روسی به دلیل سبکی، نرم بودن و دوام بالا در بازار طرفداران بسیاری دارد. به سبب همین ویژگی، این لمبه در صنایعی مانند کاغذسازی، پالت سازی، ساخت مبلمان و وسایل منزل، ساخت در و پنجره چوبی، ساخت کفپوش و دیوار در ساختمان ها و خانه های ویلایی، ساخت وسایل تزئینی برای دکوراسیون خانه و دفتر و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود.

همچنین از چوب لمبه روسی برای نجاری نیز استفاده می کنند. نرم بودن، باریک بودن و سبک بودن بافت این چوب، باعث شده است تا علاوه بر نجاری برای ساختن اسکلت ساختمان ها نیز کاربرد داشته باشد. حال با توجه به کاربردهای عمده این نوع از چوب، اگر قصد خریداری و استفاده از آن را داشته باشید، دانستن اطلاعات سایر بخش های این مقاله برای شما ضروری می باشد.

آشنایی با لمبه چوبی روسی

آشنایی با فرایند تولید لمبه روسی

تولید لمبه روسی در ابتدا، با بریدن چوب درخت های کاج واقع در شمال روسیه و جنگل های این کشور آغاز می شود. همان طور که گفته شد این چوب دارای بافت نرم و سبکی می باشد و همین امر فرایند تولید آن را کمی تسهیل می کند. این چوب پس از این که از بدنه درخت های جنگل های روسیه بریده شد، به کارخانه های مربوطه برده می شود تا با توجه به بازار مصرف در اندازه های مختلف برش داده شود. پس از برش لمبه چوبی، آن را در پالت هایی مخصوص بسته بندی می کنند و سپس به بازار مصرف داخلی یا خارجی می فرستند.

نظارت بر انجام فرایند تولید لمبه روسی، تحت نظر صنعت جنگل داری روسیه انجام می شود که به صنعت اقتصاد فرآوری های چوبی مربوط می شود. برآورد کلی سهم روسیه در صنعت چوب جهانی به دلیل گستره وسیع فعالیت آن تقریبا کار دشواری است اما دانستن این نکته کافی است که چوب لمبه روسی حرف اول را می زند.

این کشور نه تنها دارای منابع زیادی در حوزه جنگل داری و صنعت چوب است، بلکه فناوری لازم و پیشرفته برای تولید لمبه روسی باکیفیت را نیز در اختیار دارد. برای مثال، نه تنها حاصل تولیدات آن به ایران صادر می شود، به کشورهای اروپایی و سایر کشورهای آسیایی نیز صادر می شود. روسیه عرضه کننده عمده انحصاری چوب به چین است و صادرات آن تقریباً 10 میلیون دلار در سال است.

استفاده از لمبه روسی در ساخت و ساز

قیمت چوب لمبه روسی در بازار به چه عواملی بستگی دارد؟

از آنجا که محصول لمبه روسی به صورت وارداتی می باشد، قیمت آن تحت تاثیر عوامل عدیده ای قرار دارد. یکی از مهم ترین مسائلی که در قیمت این چوب تاثیرگذار آن است، وضعیت آب و هوایی کشور روسیه می باشد. شاید با خود فکر کنید این عامل اصلا عامل تاثیرگذاری در قیمت چوب لمبه روسی نمی باشد اما در اشتباه هستید!

کشور روسیه از نظر آب و هوایی، سردسیر است که گاها تجارت بخش های مختلف این کشور مخصوصا بخش هایی که با طبیعت گره خورده است را تحت تاثیر خود قرار می دهد. قطع چوب مورد نیاز برای لمبه روسی عمدتا در ماه مه آغاز می شود و تا سپتامبر ادامه دارد. اگر وضعیت آب و هوایی روسیه به گونه ای باشد که جنگل ها یخ بزنند، فرایند قطع چوب ها غیرممکن می شود.

این امر باعث می شود تا قیمت چوب لمبه روسی در بازار افزایش یابد زیرا این محصول کم تر عرضه می شود و هر چیز کمیابی، گران تر خواهد بود. حتی ممکن است بخش زیادی از آن به بازار داخلی روسیه عرضه شود و در نتیجه بازارهای خارجی مانند ایران با کمبود آن مواجه شوند.

از سوی دیگر افزایش نوسانات بازار ارز نیز در قیمت چوب لمبه روسی تاثیرگذار است. از آنجا که لمبه روسی محصول وارداتی است، خواه ناخواه تحت تاثیر استراتژی های اقتصاد بین الملل در حیطه بازار ارز و صادرات و واردات قرار می گیرد.

فروش چوب لمبه روسی

فروش انواع لمبه های روسی در بازار

فروش انواع لمبه های روسی در بازار ایران بیشتر تحت تاثیر اندازه آن می باشد. لمبه روسی به صورت کلی به آن نوعی از چوب ها گفته می شود که می توان آن ها را در یک گستره محیطی مانند سقف یا کفپوش به یکدیگر متصل کرد تا آن ناحیه را پوشش دهد. به سبب این ویژگی و این مسئله که لمبه باید یک گستره ای را پوشش دهد، ضخامت و ابعاد آن بسیار مهم می باشد.

 جنس آن می تواند از چوب های مختلفی باشد. این چوب ها از جنگل های روسیه استخراج می شوند و محدودیت خاصی به جز گونه درختی روسیه ندارند که همگی اغلب چوب سفید هستند. حال در فرایند تولید، وقتی این چوب ها برش داده می شوند، آنگاه است که تمایز فروش انواع لمبه های روسی شکل می گیرد.

انتخاب یکی از انواع لمبه های روسی بستگی به نیاز و کارکرد مورد نظر شما دارد. برای مثال، اگر قصد استفاده از لمبه به عنوان کفپوش را داشته باشید، باید یک اندازه ضخامت خاصی که متفاوت از لمبه مورد نظر برای سقف است را انتخاب کنید. در بازار ایران به صورت عمده شما با انواع زیر روبرو هستید:

  • چوب هایی با ضخامت 18 میلی متری در ابعاد 10 و 15 سانتی متری
  • لمبه روسی با ضخامت 18 میلی متری در ابعاد 9 و 15 سانتی متری
  • چوب هایی با ضخامت 16 میلی متر در ابعاد 9 سانتی متری
  • چوب هایی با ضخامت 15 میلی متری در ابعاد 9 سانتی متری
  • چوب هایی با ضخامت 13 میلی متری در ابعاد 9 سانتی متری

اگر چوب مورد نیاز شما یکی از موارد بالا نیست، بهتر است پیش از سفارش و خرید، از ارائه دهنده مورد نظر خود اطلاعات لازم را در مورد سایر انواع آن کسب کنید

فروش لمبه روسی در تهران به چه صورت است؟

انجام فرایند خرید و فروش لمبه روسی در تهران به لطف ارائه دهندگان متعدد در بازار، بسیار آسان است. اگر شما قصد تهیه لمبه روسی را دارید، به راحتی می‌توانید با انجام یک سرچ اینترنتی بهترین فروشندگان بازار را شناسایی کنید و با توجه به نظرات و اعتبار شرکت مورد نظر یکی را انتخاب کنید.

  • شما پس از شناسایی یک شرکت مناسب برای فروش لمبه روسی در تهران، باید عوامل زیر را در مورد ارائه دهنده مورد نظر خود بررسی کنید:
  • پیش از قطعی کردن فرایند خرید، از کیفیت محصولات و خدمات آن شرکت اطمینان حاصل کنید. برای مثال، شما می توانید با روابط عمومی شرکت مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید و یا در سطح اینترنتی نظرات کاربران را بررسی کنید. هیچ کس بهتر از سایر کاربران و مشتریان یک محصول که شما هم خواهان آن هستید، نمی‌تواند شما را راهنمایی کند.
  • از قیمت لمبه روسی آن شرکت آگاهی یابید و آن را با سایر ارائه دهندگان این محصول مقایسه کنید. البته توجه کنید که تنها قیمت را ملاک قرار ندهید، بلکه در کنار آن کیفیت و بافت چوب را نیز مد نظر داشته باشید.

خرید چوب لمبه ارزان قیمت

وضعیت فروش لمبه روسی ارزان

مسلما شما وقتی دست به خرید یک محصول می زنید، باید اطمینان حاصل کنید که بودجه خود را به درستی صرف آن می کنید. به زبان دیگر، افراد به دنبال این هستند تا بتوانند با به حداقل رسانند هزینه و محدود کردن بودجه خود، بیشترین استفاده را داشته باشند و چوب با کیفیتی تهیه کنند. به همین دلیل همواره فروش لمبه روسی ارزان یک مقوله مهم به شمار می آید.

همیشه در بازار سودجویانی هستند که به دنبال کسب سود بیشتر هستند و چوب های بی کیفیت را با قیمت ارزان به اسم چوب روسی به فروش می رسانند. هر چند این موضوع به این معنی نیست که به طور کل فروش لمبه روسی ارزان همواره با جنس بی کیفیت همراه است. فروشندگانی مانند آوا چوب هستند که نه تنها کیفیت چوب را اولویت قرار می دهند بلکه بر اساس سیاست های قیمت گذاری خود، فروش لمبه روسی ارزان را مد نظر دارند تا بتوانند مشتریان بیشتری جذب کنند و رضایت کاربران را داشته باشند.

سخن پایانی

لمبه روسی یکی از پرطرفدارترین محصولات چوبی در بازار می باشد. این نوع از چوب دارای کارکردهای فراوانی در صنایع مربوط به چوب از ساخت و ساز خانه گرفته تا طراحی دکوراسیون و ساخت وسایل تزئینی است. به همین دلیل داشتن اطلاعات لازم در مورد تولید لمبه روسی، قیمت چوب لمبه روسی، فروش آن در تهران و انواع آن به شما کمک می کند که با آگاهی دست به خرید بزنید. از آنجا که این چوب در بازار جایگاه خوبی دارد، شما گزینه‌های فراوانی برای تهیه آن خواهید داشت و لازم است تا هر کدام را با توجه به استانداردهایی خاص مورد ارزیابی قرار دهید.

 خرید بهترین نوع از لمبه روسی باعث بهبود نتیجه نهایی کار می شود. در واقع، زیبایی، رنگ منحصر به فرد و بافت این نوع از چوب باعث این همه کاربرد و اهمیت آن در بازار فروش شده است. در صورت تمایل به خرید این نوع چوب، می توانید پیش از خرید از متخصصین مجموعه آواچوب مشاوره های لازم را دریافت کنید تا بتوانید خرید بهتری داشته باشید.

لمبه روسی

 

02138444040