آواچوب

تخته بنایی

تخته بنایی

تخته بنایی

معمولا از تخته بنایی برای دسترسی به طبقات بالایی و ارتفاعات بیشتر برای سیمان کاری،انجام نمای بیرونی،نقاشی کردن دیوار و سقف و یا حتی برای گچ کاری از تخته بنایی استفاده میکنند.شاید در ظاهر این ابزار ساختمانی بسیار ساده به نظر بیایید اما سادگی این ابزار حتی ذره ای از پرکاربرد بودن این ابزار نمی کاهد.

تخته بنایی قطعه ای چوبی و با استحکام است که در ساختمان سازی و بنایی مورد استفاده قرار می گیرد. تخته چوبی بنایی را روی داربست ها قرار می دهند تا هنگام کار تکیه گاهی برای ایستادن کارگر یا بنا باشد و در این صورت شخص می تواند با تسلط کافی و دسترسی مناسب به کار خود بپردازد. کارگران ساختمانی با استفاده از این تخته های زیرپایی به انجام کارهایی همچون رنگ کاری، گچ کاری و … می پردازند.

آوا چوب ارائه دهنده انواع تخته بنایی با بهترین کیفیت با ارزان ترین تعرفه میباشد برای استعلام قیمت با کارشناسان آوا چوب در تماس باشید.

در ادامه این مقاله به بررسی این نوع تخته چوبی می پردازیم.

تخته بنایی

مشخصات کامل از تخته بنایی

تخته های بنایی باید از چوب با کیفیت و مقاوم ساخته شوند و همچنین از استحکام بالایی برخوردار باشند؛ به طوری که کارگران و بناها با ایستادن روی آن احساس امنیت داشته باشند.چرا که کار در ارتفاع یکی از حساس ترین کارها میباشد و نیازمند امنیت بسیار بالا میباشد تا کارگران با خیالی آسوده از امنیت و کیفیت تخته بنایی به کار خود نیز ادامه دهند.

ابعاد این تخته ها متفاوت است و در طول های 3 ،4 و 6 متری تولید می شوند. تخته های بنایی ضخامتی در حدود 5 سانتی متر داشته و دارای عرض های متفاوتی از جمله عرض 10 ,12 و 20 سانتی متری نیز می باشند.با توجه به کاربردی که دارد در مکان های مختلف ابعاد آن نیز مشخص میشود.

در ساخت تخته بنایی معمولا چوب روسی بکار می رود؛ کشور روسیه به دلیل داشتن جنگل های انبوه سیبری،  یکی از برترین صادر کنندگان چوب محسوب می شود. در واقع کیفیت بالای چوب روسی و قیمت مناسب آن سبب شده تا در ساخت انواع فرآورده های چوبی از جمله تخته بنایی از این نوع چوب ها استفاده شود. علاوه بر تخته های بنایی، در ساخت کفپوش و پارکت و دیگر فراورده های چوبی که در ساختمان سازی به کار می روند، از چوب روسی استفاده می شود.

از دیگر کاربرد های چوب روسی با کیفیت می توان به ساخت ویلا و نمای چوبی ساختمان ها اشاره کرد.

 

کاربرد تخته بنایی

تخته های بنایی با توجه به مکان های مختلف کاربرد های گوناگونی دارد از جمله کاربرد های این مدل تخته ها در ساختمان سازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نقاش هایی که در ارتفاع و روی داربست کار می کنند.
  • کارگران ساختمانی
  • انجام تعمیرات ساختمانی مثل نمای ساختمان، سنگ کاری و …
  • گچ کاری بخش های مختلف ساختمان

تخته های بنایی بطور کلی برای ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند و یکی ابزار های ضروری برای هر بنایی می باشند. تخته بنایی با قرار گیری روی داربست سبب می شود تا کارگرانی که در ارتفاع کار می کنند با حفظ تعادل و اطمینان خاطر به کار خود بپردازند.و کوچک ترین نگرانی ای از جهت امنیت نداشته باشند.

در واقع این قطعات چوبی از لغزیدن و سرخوردن شخص روی داربست در ارتفاع جلوگیری می کنند و کارگران می توانند با تسلط و دسترسی راحت، کار خود را انجام دهند. اگر جنس تخته تهیه شده با کیفیت و مرغوب باشد، سال ها می توان از آن به عنوان تخته زیرپایی استفاده کرد.

 

نکات مرتبط با خرید تخته بنایی

همان طور که بیان شد تخته زیرپایی بسیار پر کاربرد میباشد و در تمامی مراحل ساخت و نما مورد استفاده قرار میگیرد و برای خرید این محصول شما باید به موارد بسیاری توجه لازم را داشته باشید که در ادامه به آنها اشاره میکنیم.

تخته های بنایی علاوه بر استحکام باید در برابر عواملی مانند سرما، گرما و رطوبت مقاوم باشند؛ زیرا این تخته ها همواره در محیط های باز برای ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند.

از دیگر نکات حائز اهمیت در خرید تخته های بنایی، سبک وزن بودن آن ها است؛ چرا که تخته بنایی همواره باید در خلال کارهای ساختمانی جابجا شود. بنابراین علاوه بر استحکام و کیفیت باید سبک وزن هم باشد تا بیشترین کارایی را برای کارگران ساختمانی داشته باشد.

تخته های بنایی برای قرارگرفتن زیر پای کارگران مورد استفاده قرار می گیرند؛ بنابراین باید در برابر فرسودگی، ضربه و یا رطوبت مقاوم باشند و بتوانند سلامت جانی افراد را درحین انجام کارهای ساختمانی و در ارتفاع تضمین کنند.

 

توجه به کیفیت تخته زیرپایی

این نکته را مد نظر داشته باشید که این تخته های زیرپایی در روی داربست ها تنها وزن کارگران را متحمل نمیشود بلکه در آن حین مصالح مورد استفاده را هم نیز روی این تخته زیر پایی ها قرار خواهند داد پس باید در اولین مرحله به کیفیت و جنس آن توجه نمایید تخته های بنایی نباید مواردی مانند تاب داشتن و یا پیچیدگی و یا ترک داشته باشد زیرا این ترک تنها منوط به همان منطقه نمیباشد و امکان افزایش نیز وجود دارد.

همانطور که در این مقاله ذکر کردیم، کاربرد تخته های بنایی برای افرادی است که در ارتفاع کار می کنند و برای حفظ حالت تعادل و تسلط روی کار خود، از این تخته های چوبی استفاده می کنند.

بنابراین در ساخت این فرآورده چوبی باید همواره مرغوب ترین و با کیفیت ترین نوع چوب بکار رود. کیفیت تخته بنایی به نوع چوب مورد استفاده در ساخت آن بستگی دارد.

تخته های چوبی زیرپایی در ایران معمولا با استفاده از چوب های روسی ساخته می شوند. این چوب های وارداتی از کشور روسیه نیز با کیفیت های متفاوتی عرضه می شوند. در واقع با توجه به کاربرد این چوب ها در ساختمان سازی، انواع گوناگون آن مورد استفاده قرار می گیرد. آوا چوب برای طراحی و ارائه تخته های بنایی، همواره از با کیفیت ترین نوع چوب روسی استفاده کرده است. برای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید به وب سایت آوا چوب مراجعه نمایید.

تخته بنایی ارزان

تخته زیر پایی ارزان

تخته های بنایی در واقع به نوعی با توجه ای نوسانات تغییر قیمت بسیاری دارد در این بازه های زمانی در حال حاضر اگر توزیع کننده ای بخواهد برای خرید تخته بنایی و یا همان تخته زیرپایی اقدام نماید به صورت قطعی با قیمت های نجومی مواجه خواهد شد و این برای مصرف کننده بسیار پر خطر خواهد بود.در زمانی که شما مشتریان عزیز به دنبال تخته های بنایی با کیفیت میباشید با این مسئله روبرو میشوید.

شاید در اولین فروشگاه برایتان غیر عادی باشد و این حس به شما خطور نماید که این فروشگاه بسیار گران فروش میباشد، اما پس از یک برسی اجمالی در بازار های چوب فروشی پی به این نکته خواهید برد که قیمت ها به صورت اجمالی افزایش و کاهش دارد.

تخته های بنایی را باید به میزان با کیفیت خریداری نماید زیرا در صورتی که شما یک ساختمان ساز و یا پیمانکار باشید به صورت قطعی اگر تخته های زیرپایی بی کیفیتی را خریداری نمایید و بیشتر به بعد هزینه بسنده کرده باشید اماکان بروز خسارات جانی و مالی بسیار بالا میباشد.

قیمت تخته بنایی با توجه به جنس و استحکام آن ها متفاوت است. در واقع شما با تنوع قیمتی زیادی در خرید این نوع تخته های زیرپایی رو به رو می شوید؛ اما نکته حائز اهمیت در اینجا، توجه به جنس و میزان استحکام آن است. با توجه به تنوع کیفیت چوب های روسی، قیمت تخته های بنایی نیز متفاوت است. برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد قیمت این تخته های چوبی می توانید با مشاورین آواچوب تماس حاصل نمایید.

 

تخته های بنایی در آوا چوب

آوا چوب با توجه به اینکه تمامی تخته های زیر پایی خود را به صورت پالتی وارد میکنند تخته های زیرپایی با کیفیتی را برای مشتریان عزیز فراهم می آورد کافیست با ما در تماس باشید تا از قیمت های ما اطلاع داشته باشید این تضمین را به شما خواهیم داد که از تمامی مراکز چوب به نسبت کیفیتی که به مشتریان عزیز ارائه مینماییم قیمت پایین تری را ارائه مینماییم.

آوا چوب یکی از پیشگامان صنعت چوب و فرآورده های چوبی در ساختمان سازی است. آوا چوب با قدمت و سابقه خود در زمینه فروش محصولات چوبی به یک برند معتبر و قابل اطمینان مبدل شده است. آواچوب همچنین ارائه کننده بهترین نوع چوب روسی با بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت در ایران می باشد. علاوه بر تخته بنایی می توانید از دیگر فرآورده های چوبی در فروشگاه اینترنتی ما بازدید کنید.

 

 سخن پایانی

همانطور که در بالا ذکر شد، تخته بنایی یکی از ابزارهای مورد استفاده درساختمان سازی است و درخرید این نوع تخته ها نکاتی از جمله توجه به مقاومت و استحکام چوب، طول و عرض و ابعاد تخته بنایی، سبک وزن بودن آن ( جهت سهولت در جابجایی تخته زیرپایی) و همچنین قیمت آن باید مورد توجه قرار گیرد.

ما به شما توصیه می کنیم جهت خرید تخته های بنایی با کیفیت و تولید شده با استفاده از بهترین نوع چوب، به وب سایت آوا چوب مراجعه کنید. همچنین می توانید جهت مشاوره خرید و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02133284511 تماس حاصل نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷ رای

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروفایل منعلاقمندی هاسبد خرید
02134639