اجرای ترمووود

این رنگ از ترکیب رنگ روغن و رنگ آب است. برای اینکه چوب ترموود در برابر اشعه های مختلف خورشید و انواع مختلف حشرات مقاوم شود، بهتر است آن را رنگ آمیزی کنند. رنگ ترموود را از برندهای مختلفی می‌توان خریداری کرد. شرکت های زیادی در حوزه تولید رنگ ترمو فعالیت می کنند و رنگ های با کیفیت تولید می کنند.

رنگ آمیزی چوب ترمووود حتما باید قبل از نصب آن انجام گیرد. همچنین هر چوب باید بر اساس استفاده ای که قرار است داشته باشد و محیطی که در آن نصب خواهد شد، رنگ آمیزی شود و استحکام چوب به حد کافی برسد. رنگ آمیزی چوب از این نظر دارای اهمیت فراوانی است و باید با دقت و حساسیت این کار را انجام داد.

رنگ ترمووود پس از ترمو شدن استاندارد در برابر شرایط جوی از قبیل باران و برف کاملا مقاوم بوده و تنها اشعه UV خورشید می تواند برروی چوب تاثیرات نامطلوبی داشته باشد.
رنگ استاندارد و مخصوص ترمووود ضد اشعه یو وی(UNTI UV) می باشد و می تواند این تاثیرات را کاملا بر طرف کرده و همچنین این امکان را فراهم می کند که با سلیقه و دیزاین خود از میان انواع طیف های رنگی موجود رنگ مد نظر خود را انتخاب نمایید.

ویژگی های رنگ ترمووود

اصلی ترین استفاده از رنگ ترمووود، برای افزایش مقاومت چوب ترمووود است. همچنین در برابر عواملی مثل پوسیدگی چوب و انواع مختلف عوامل محیطی کاربرد دارد. رنگ های مورد استفاده در ترمووود توانایی صیقلی کردن سطح را دارند.

رنگ های آبی استفاده شده در رنگ آمیزی ترمووود توانایی دارند تا در چوب نفوذ کنند و جلو پوسته پوسته شدن آن را بگیرند. رنگ چوب های ترمووود به خاطر تنوع رنگی که دارند، زیبایی خاصی به چوب ترمووود می دهند. همچنین میزان مقاومت رنگ چوب ترموود در برابر رطوبت بسیار بالاست. تکنولوژی های بروز دنیا در تهیه این رنگ مورد استفاده قرار می گیرد تا یک نمونه رنگ چوب کاملا متفاوت و با کیفیت تولید شود.

همچنین انواع مختلف استاندارد های جهانی را دریافت کرده است و بر اساس آن ها عمل می کند.

نحوه رنگ آمیزی چوب ترمووود

روش رنگ آمیزی ترمووود

رنگ ترمووود را در ابتدا باید تا رسیدن به یک حالت رقیق به طور مکرر هم بزنید. بعد از اینکه رنگ غلظت معین را یافت، چوب ها را در جهت بافت آن رنگ آمیزی می کنند. باید رنگ آن به صورت حالت رفت و برگشتی زده شود. هنگامی که می‌خواهید لایه دوم را رنگ آمیزی کنید، حتماً باید لایه اول کاملا خشک شده باشد و سپس شروع به رنگ آمیزی کنید.

 سطح چوب ترموود قبل از رنگ آمیزی باید از هرگونه روغن یا لایه خاص تمیز شده باشد. همچنین باید توجه شود که روی سطح مقدار رنگ استفاده شده اضافه نباشد. رنگ آمیزی مناسب چوب ترمووود به شرایط مختلفی مثل زمان رنگ آمیزی آن، دمای محیط اطراف، میزان رطوبت ترمووود و … بستگی دارد. برای این که تاثیر رنگ ترمووود را بر چوب مشاهده کرد، باید روش رنگ آمیزی آن را به درستی اجرا کرد. چرا که هر کدام از مراحل رنگ آمیزی بر نتیجه کار تاثیر مستقیم دارد.

انواع رنگ چوب ترموود 

رنگ ترمووود مخصوص چوب به صورت پایه آب، پایه روغن، مات، شفاف و نیمه شفاف وجود دارد و در هر کدام از این مدل ها دارای کیفیت های درجه یک است. رنگ چوب ترموود بر اساس آب دارای ۲۰ طیف رنگی مختلف است. این رنگ ها هیچ لایه ای را بر روی سطح چوب شکل نمی دهند. مناسب برای استفاده در چوپ های ترموودی که در نما و یا در برابر تابش نور مستقیم آفتاب قرار دارند، است و چوب را از اشعه های خورشید حفظ می کند.

رنگ ترمووود روغنی بی رنگ است. برای استفاده کفپوش ها در شرایط آب و هوایی مرطوب قابلیت دارد و مناسب ترین گزینه هستند. رنگ ترمووود در انواع مات و نیمه شفاف و شفاف نیز تولید می شود که دارای رنگ های بسیار متنوع است و می تواند به چوب ها طرح های جدیدی ببخشد. بهترین گزینه برای رنگ آمیزی چوب استفاده از رنگ های نیمه شفاف است چرا که طرح طبیعی و اصلی چوب ترمووود را حفظ می کند و در کنار آن مقاومت لازم در برابر انواع مختلف آسیب ها را نیز در چوب ایجاد می‌کند.

فروش رنگ های 4 برند معتبر جهانی | رنگ های مخصوص چوب ترمووود

فروش رنگ چوب ریمرس آلمان (Remmers)

رنگ چوب ریمرس

فروش رنگ چوب همل ترکیه (Hemel)

رنگ چوب همل

فروش رنگ چوب انلو ترکیه (Unlu)

رنگ چوب انلو

فروش رنگ چوب مینوکس (Minwax)

رنگ چوب مینوکس

جهت دریافت انواع رنگ ها به سه روش ساده میتوانید سفارش خود را ارسال نمایید.

اولین راه ارتباطی : این که سفارش خود به صورت آنلاین از طریق وب سایت رسمی آوا چوب ارسال نمایید.

دومین راه ارتباطی : این که میتوانید از طریق صفحه تماس باما با شماره ای درج شده در صفحه با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

سومین راه ارتباطی : این که شما میتوانید به صورت حضوری به آدرس مندرج شده در صفحه تماس باما مراجعه کنید و سفارش خود را به صورت حضوری بدید .

رنگ ترمووود و دیگر رنگ های چوب

تفاوت رنگ چوب ترمووود با دیگر رنگ های چوب

یکی از اصلی ترین سوال هایی که برای مصرف کنندگان رنگ ترمووود پیش می آید، تفاوت این رنگ با رنگ های دیگر استفاده شده در چوب است. باید بدانید که می‌توان هر رنگی برای رنگ آمیزی چوب ترموود استفاده کرد. اما چون ترموود ها به دلیل شرایط تولید آن ها از حساسیت زیادی برخوردارند، باید چوب استفاده شده بتواند حفاظت لازم را به عمل بیاورد.

همچنین رنگ ترمووود باید بتواند طرح و بافت اصلی خود چوب را به خوبی نشان دهد. بهتر است قبل از رنگ آمیزی نوع چوب و محیط استفاده آن را در نظر بگیرید و بر اساس آن رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید. اصلی ترین تفاوت رنگ ترموود مقدار مقاومت زیادی است که بر روی سطح چوب ایجاد می کند.

مشکلات استفاده از رنگ ترمووود غیر استاندارد

قابل ذکر است که استفاده از رنگ ترمووود غیر استاندارد سبب خرابی و پوسته پوسته شدن چوب می شود. این چوب ها نه تنها زیبا به نظر می رسند بلکه باعث ایجاد حس خوب در افراد می شود رنگ ترمووود ها براساس پردازش های گرمایی صورت می پذیرد که دائما طی فرآیند تولید کنترل می شوند. به یاد داشته باشید رنگ ترمووود بر اثر قرار گرفتن در معرض اشعه ی ماورای فرابنفش به خاکستری مبدل می گردند. خوشبختانه زیبایی ترمو وود هرگز از بین نخواهد رفت.

رنگ ترمووود پایه آب

چون این رنگ بر پایه آب است پس از عملیات رنگ آمیزی در حدود ۲ الی ۳ میلیمتر رنگ در داخل چوب نفوذ می کند که باعث می شود هیچ لایه خارجی روی چوب ایجاد نشود و در مقابل آفتاب پوسته پوسته نشود.

رنگ ترمووود پایه روغن 

رنگ پایه روغن که هم برای فضای خارجی و فضای داخلی استفاده می شود ، بیشتر برای چوب هایی که در معرض آفتاب هستند استفاده می شوند .

خرید چوب پلاست

قیمت رنگ های چوب ترمووود

شما در بازار نمی توانید قیمت رنگ ترمووود را پیش بینی کنید چراکه انواع شرکت ها ارائه دهنده رنگ های متنوع هستند. باید برای رنگ ترمووود ابتدا نوع چوب را انتخاب کنید و طرح چوب در انتخاب رنگ بسیار مهم است. چرا که ممکن است بافت خاص خود چوب طوری باشد که باید آن را مخفی کرد یا اینکه از رنگ بی رنگ استفاده شود تا طرح آن خودنمایی کند.

نوع رنگ و میزان خریداری شده آن و هزینه هایی که برای انجام رنگ آمیزی چوب لازم است، در قیمت تمام شده رنگ تاثیر خواهد داشت. کیفیت بالا رنگ ترمووود هزینه های تعمیرات را در آینده به حداقل می رساند و به دلیل داشتن دوام زیاد و ایجاد مقاومت در چوب مقرون به صرفه است.

جمع بندی

در این مقاله با رنگ ترمووود آشنایی پیدا کردید و فهمیدید که رنگ ترمووود چیست و به چه منظوری مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ویژگی های رنگ چوب ترمووود را به به طور خلاصه مطرح کردیم. روش رنگ آمیزی چوب ترموود را نیز در کنار تفاوت ‌هایی که رنگ چوب ترموود با دیگر رنگ های چوب دارد، بحث کردیم. همچنین انواع رنگ چوب ترموود و قیمت های آن ها را با یکدیگر مقایسه کردیم.

بهتر است قبل از انجام رنگ آمیزی تمام اطلاعات لازم در این باره را داشته باشید و همچنین انجام رنگ آمیزی یک چوب حساس مثل چوب ترمووود را به متخصصان آن بسپارید. چرا که نتیجه کار رنگ آمیزی توسط آن ها بسیار کاربردی تر است و دوام زیادی نیز دارد.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *