مناسب ترین چوب برای مبلمان چه چوبی است؟ حتما قبل از خرید خود این متن را مطالعه کنید. با ما همراه باشید.

برخی از فروشندگان مبل در بازار مبل برای نشان دادن کیفیت بالای تولید خود هنگام معرفی کالا به مشتریان ، مدعی هستند که مبل هایشان از چوب راشی تولید شده است که از گرجستان وارد شده است و آن را به عنوان دلیل گرانی کالایشان مطرح می نمایند.

 

اگر می خواهید مبلمان جدیدی خرید نمایید به سراغ فروشگاه هایی بروید که دارای اعتبار و سابقه بوده و می توانید به کیفیت تولید شان و نوع چوبی که استفاده می کنند اطمینان نمایید چوب هایی که برای مبل استفاده می شوند از نوع راش ، روسی و یا گردو می باشد که مناسب ترین چوب مبلمان از نگاه نجاران و مبل سازان متفاوت است و نمی توان آن ها را مقایسه نمود ضمن آن که قیمت هر یک متناسب با کیفیتی که دارند نیز متغیر می باشد.

 

در برخی از تولیدی های مبلمان از چوب های روکش راش استفاده می کنند و هنگام خرید نمی توان تشخیص داد که مبلمان با چوب کامل راش است و یا تنها روکش آن می باشد بنابر این توصیه می شود حتما فروشگاه هایی را انتخاب نمایید که به تولید آن ها مطمئن هستید و می دانید که تمامی قسمت های زیرین و رویه و نمای مبل را تماما از چوب راش تهیه می کنند و بدین ترتیب مبلمانی با کیفیت و با دوام خواهید داشت.

 

شناسایی و تشخیص گره در چوب راش

لازم به ذکر است که یکی از مسائلی که چوب ها دارند داشتن گره در آن ها ست این گره ها در صورتی که در ساختار مبل باشند به سادگی در تیرگی ها و یا فرورفتگی و یا برآمدگی های روی بدنه ی مبل خواهید دید میزان گره ها و استحکامی که وجود دارد به نوع چوب بستگی دارد.

 

به عنوان مثال هنگامی که برای ساخت مبلمان از چوب روسی استفاده می شود از چوب هایی که دارای گره های زیادی هستند استفاده می شود که در درجه بندی چوب به عنوان چوب های درجه ی دو محسوب شده و نمی تواند چندان استحکامی داشته باشد وجود گره ها در مبل باعث می شود که استحکام آن را کمتر کرده و یا ظاهر آن را خراب نماید چنانچه در قسمت نشیمن از چوب هایی استفاده شود که دارای گره های زیادی است می توان انتظار داشت که مقاومت آن بسیار پایین بوده و در کوتاه ترین زمان ممکن دچار خرابی شود.

 

توجه کنید که در بسیاری از چوب های وارداتی درجه دو و یا سه تعداد گره ها بسیار بالا بوده و این خود یکی از معایب چوب به شمار می آید و می تواند در پایین آوردن کیفیت مبلمان نیز موثر باشد اندازه ی این گره ها نیز در جلوه ی ظاهری مبلمان تاثیری مستقیم دارد بنابر این از خرید این نوع چوب راش و یا مبلمان کاملا پرهیز کنید.

 

تشخیص کیفیت چوب رنگ شده

نکته ی دیگری که باید مد نظر داشته باشید این است که وجود این گره ها که می تواند پوسیده نیز باشد ، چنانچه در قسمت پایه ی مبل ایجاد شده باشد باعث می شود تحت فشار بار به مرور از جای خود خارج شده و سطح مقطع چوب را کاهش دهد و بدین ترتیب با شکستگی پایه ی مبل مواجه هستید و یا اینکه در قسمت قید ایجاد خرابی نماید.

 

یکی از راه هایی که می توان مناسب ترین چوب مبلمان را تشخیص داد این است که به سراغ مبل هایی بروید که چوب آن ها را با پوشش رنگ های شفافی مانند پلی استر و یا نیم پلی استر انجام داده باشند بدین ترتیب به خوبی می توانید بافت و ایرادات همچنین نوع چوب را به خوبی متوجه شوید و تشخیص دهید بدین ترتیب گره ها نیز دیده خواهد شد در صورتی که چوب با رنگ های پوششی مانند سفید و یا قهوه ای پوشیده شده اند نشان از آن دارند که چوب دارای ایراد بوده و برای پوشش آن ها از رنگ استفاده شده است.

 

برای آن که بتوانید مناسب ترین چوب مبلمان را انتخاب کنید و در خصوص آن اطلاعات کافی بدست آورید می توانید با شرکت آواچوب تماس گرفته و از بخش فنی این شرکت مشاوره دریافت نمایید همچنین در این شرکت انواع چوب های گردو ، افرا ، سرو ، راش ، زبان گنجشک را می توانید در کیفیت های عالی تهیه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *