رنگ چوب 

 بعد از خرید چوب ،رنگ چوب از مهم ترین عواملی میباشد که باید در نظر داشته باشید. چوب های خام پس از خرید به نسبت ظاهر دلچسبی نخواهد داشت. اما در صورتی که از آن دسته از افراد باشید که طرفدار چوب های طبیعی میباشید شاید رنگ چوب مناسب شما نمیباشد و همچنین چوب هایی مانند اسلب ها و اسلایس ها برخی از افراد به دنبال چوب خام خواهند بود.

این عمل را آوا چوب به هیچ عنوان پیشنهاد نمیدهد به دلیل این که رنگ های چوب در اولین مرحله حفاظت مناسبی برای چوب دارد و در صورتی از رنگ مناسب و دلخواه خود استاده نکنید امکان خراب شدن چوب در یک بازه زمانی وجود خواهد داشت.

چه نوع رنگی برای چوب مناسب میباشد؟

رنگی که شما مشتران عزیز برای چوب خود باید انتخاب نمایید باید در اولین مرحله به نوع استفاده خود بسنده نمایید. در صورتی که برای فضای بیرون بخواهید استفاده نمایید باید به آنتی یووی بودن رنگ دقت و توجه داشته باشید. شاید برخی از افراد در هنگام خرید رنگ به نوع رنگ دقت مینمایند، این را با برند رنگ اشتباه نگیرید.منظور ما از نوع رنگ رنگ قهوه ای لاکی و….. میباشد تیم مجرب آوا چوب با داشتن بهترین برند های رنگ های گیاهی برای انواع چوب به دنبل رضایت مشتریان عزیز میباشد.

معیار انتخاب رنگ چوب

 

معیار های انتخاب رنگ چوب 

برای انتخاب معیار های مختلفی میباشد که در ادامه آن را شرح میدهیم:

۱:نوع چوب 

در صورتی که شما بخواهید رنگی را برای چوب خود خریدای نمایید باید نوع چوب خود را د ر نظر داشته باشید به دلیل اینکه طیف رنگی چوب ها بعد از اجرای یک کد رنگی با یک دیگر متفاوت میباشد.

۲:محل استفاده از چوب 

دومین مرحله برای انتخاب رنگ چوب محل استفاده از آن میباشد. در صورتی که شما بخواهید از چوب رنگ شده در فضای باز استفاده نمایید معیار انتخاب رنگ به صورت جزئی  متفاوت میباشد. که در ادامه به آن میپردازیم از چوب های رنگ شده در فضا های متفاوتی اعم از :نمای داخلی ،نمای بیرونی ،فضاهای شرجی ،استخر ها ،سونا ها و… به صورت کلی میتوان گفت در صورتی که شما بخواهید از چوب های رنگ شده در فضای استخر و یا سوناها استفاده نمایید، باید از رنگی استفاده نمایید که مقاوم  در برابر آب باشد.

رنگ چوب باید به نوعی آب گریز باشد این به معنای این نمیباشد که چوب شما ضد آب خواهد شد. خیر آبگریز بودن رنگ به این معنا میباشد که در صورتی که آب بروی سطح چوب ریخته شود به نوعی آب روی سطح چوب نمی ایستد  و به سرعت سرازیر خواهد شد. که این به خودی خود ممانعت با خراب شدن و باد کردن چوب خواهد شد و یا اگر بخواهید از رنگ برای ظروف چوبی استفاده نمایید باید از رنگ های خوراکی استفاده نمایید. در ایران تنها برندی که رنگ های آن به جرات میتوان گفت خوراکی میباشد بدون حتی درصدی مواد شیمیایی رنگ رمرس میباشد.

آوا چوب ارائه دهنده انواع کد های رنگی برند رمرس میباشد. از مزایای رنگ رمرس میتوان به وسیع بودن کد های رنگی آن اشاره کرد. یعنی شما برای انتخاب موارد بسیاری را دارید .برای کسب اطلاعات دقیق تر به مقاله رنگ رمرس مراجعه نمایید.

در صورتی که بخواهید از چوب های رنگ شده برای فضاهای بیرون استفاده نمایید،باید به آنتی یووی بودن رنگ دقت نمایید. به دلیل اینکه اگر شما چوب رنگ شده را در برابر آفتاب قرار دهید در صورتی که آتنی یو وی نباشد بعد از گذشت یک بازه زمانی چوب شما رنگ عوض خواهد کرد. این تنها جزئی از مواردی میباشد که برای انتخاب رنگ باید مد نظر داشته باشید. 

با ما در ادامه همراه باشید

 

۳:میزان هزینه در نظر گرفته شده 

مورد سومی که باید در نظر داشته باشید هزینه است خوب این امریست مسجل که شما عزیزان باید به نسبت بودجه ای که میخواهید صرف رنگ کنید رنگ مورد نظرتان را انتخاب نمایید حال در صورتی که شما هزینه چندان بالای در دست نداشته باشید چه رنگ خوبی در بازار موجود نمیباشد ؟ خیر این را در نظر داشته باشید.

از لحاظ قیمت های رنگی آوا چوب در ۴ نوع برند فعالیت دارد اما نماینده انحصاری رنگ های رمرس میباشد که خود قیمت را برای شما عزیزان مقرون به صورفه تر خواهد بود برند های همل ، مین وکس ، تیکوریلا ،یانسن از برند هایی هستند که شما میتوانید برای انتخاب با بودجه کم در نظر داشته باشید.

رنگ ظروف چوبی

شاید این یکی از پر مصرف ترین مواردی میباشد که از سمت مشتریان عزیز از ما سوال میشود. ظروف چوبی به نوعی با مواد غذایی به صورت مستقیم در ارتباط میباشد.برای مواد غذایی سرد و گرم شما عزیزان باید نوعی رنگ را انتخاب نمایید تا با برخورد مواد گرم رنگ شما مشکلی نخورده و دچار خراشیدگی نشود.

برای ظروف چوبی اغلیت از روغن بیشتر نیز استفاده میشود روغن اکولوژیک رمرس یکی از بهترین موارد میباشد که بیشترین استفاده را دارد.

انواع رنگ چوب

 

انواع رنگ چوب

رنگ های چوب به نوعی متفاوت میباشد و دارای انواع مختلفی میباشد. برای انتخاب رنگ چوب میتوانید در ابتدا به مقاله رنگ رمرس مراجعه نمایید برخی از افراد به دلیل عدم اگاهی از این مورد از هر نوع رنگی برای چوب های خود استفاده مینمایند. در بازار ایران دارای رنگ روغن ،رنگ فوری و….میباشد که ما این را بیان نمیکنیم که این رنگ ها مناسب نمیباشد، اما این رنگ ها مناسب فضای مخصوصی میباشد که باز هم در ادامه به آن میپردازیم .

رنگ روغن 

رنگ روغن یکی از عمومی ترین مواردی میباشد که شاید به گوش تمامی افراد خورده باشد. رنگ های روغنی بیشتر در صنعت فلز سازی نیز استفاده میشود. رنگ های روغنی به دلیل غلظتی که دارد باید با یک تینر روغن نیز مخلوط شود.

این نکته رو یاد آوری کنیم که استفاده از رنگ چوب رو به هیچ عنوان به مشتریان عزیز پیشنهاد نخواهیم کرد زیرا چوب نوعی زنده میباشد و رنگ های شیمیایی مانع از دیده شدن بافت چوب ها میشود در گذشته از نوعی روغن های جلا برای جلا دادن فضا های بسیاری استفاده میشود.  

رنگ کردن به چند روش 

رنگ چوب عموما به چندین روش زده میشود به نسبت تباهر شما نیز در این مورد تعین میشود. برخی با پنبه برخی با تنظیف و برخی با قلمو و یا پیستوله رنگ چوب رو انجام میدهند. 

رنگ کاری به روش پیستوله 

پیستوله یکی از بهترین ابزاری میباشد که میتوان جزو مهم ترین ابزار رنگ کاران دانست آن استفاده مینمایند ما در ادامه دنبال کنید .

اجزای تشکیل دهنده پیستوله

پیستوله دارای سوزن های مختلفی به سایز های و ۱/۶و۱/۲و۲ میباشد که هریک از این سوزن ها برای  شرایط مختلفی نیز استفاده میگردد از پیستوله بیشتر برای رنگ کردن مبلمان بیشتر استفاده میشود و برای رنگ کردن چوب روسی و یا ترمووود و یا لمبه ها از پیستوله استفاده نمیشود .

رنگ کاری با اسفنج

برخی از رنگ کاران چوب به دلیل اینکه بتوانند رنگ چوب راحتی روی چوب نمایان سازن از اسفنج برای رنگ کاری چوب استفاده میکنند. شاید در نظر اول کاری بسیار سخت باشد اما این روش، رنگ را به خوبی روی چوب پخش میکند و پیگمنت عالی را به شما عزیزان میدهد .

 

منبع : انواع رنگ چوب 

در سایت ما عضو شوید و از خبرنامه های ما مطلع گردید 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!