اجرای ترمووود

اجرای ترمووود در آبسرد


ترمووود چیست؟ چه مزایایی دارد؟ کاربرد ترمو وود چیست؟  چگونه می توانیم ترمووود با کیفیت را تشخیص دهیم و با بهترین قیمت آن را خریداری کنیم؟ آیا ترمووود با محیط زیست سازگار است؟ در این مقاله می خواهیم به تمامی سوالات شما درخصوص ترمووود پاسخ دهیم. پس قبل از انجام هرکاری حتما این مقاله را مطالعه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس با ما همراه باشید.  

ترمووود چیست؟

ترمووود به عنوان چوب اصلاح حرارتی شده شناخته شده است. ترمو وود طی فرایند گرم شدن (پخت) تا 250 درجه سانتی گراد در یک کوره، بدون وجود هوا انجام می شود. در طی عملیات ترمو تغییرات شیمیایی و ساختاری در چوب اتفاق می افتد که برخی از خصوصیات اساسی آن را تغییر داده و بهبود می بخشد. این فرآیند منجر به الواری می شود با دوام و مقا.مت بسیار بالا. می خواهم این فرایند را باید مثال غیر مرتبط و ساده براتون بیان کنم، فرایند ترمو و ساخت ترمووود مانند ستست کردن نان است. همانطور که با تست کردن، نان ماندگار تر و مقاوم تر می شود ترمووود هم به همین شکل است.  

پروژه های اجرا شده ترموو ود توسط آواچوب

نما ترمو مغازه
اجرای نمای ترمووود توسط آواچوب

 

اجرای نما چوبی
اجرای ترمووود

 

مزایای ترمووود چیست؟

1- از دوام بالایی برخوردار است 2- ضد حشرات و کپک ها است (به مواد نگهدارنده شیمیایی نیازی نیست) 3- سازگار با محیط زیست است 4- مشکل تبله شدن تا 90٪ کاهش می یابد 5- تاب خوردن به حداقل می رسد 6- منقبض و منبسط نمی شود 7- رنگ پذیری آن بسیار راحت تر و بهتر می شود  

دوام بالای ترمو وود

ترمووود به عنوان کلاس 2 درجه بندی شده است، بر این اساس از الوارهای بسیار بادوام به حساب می آید، به همین خاطر تضمین 10 ساله در برابر پوسیدگی دارد.  

تراکم ترمووود

پس از خشک شدن تا رطوبت حدود 6٪ ، تراکم بین 350 کیلوگرم متر مکعب تا 480 کیلوگرم متر مکعب است.  

مقاوم در برابر پوسیدگی

در طی فرآیند اصلاح حرارتی که در دمای بالا انجام می شود، همه ی سلولزهای ایجاد کننده پوسیدگی از بین می روند و باعث می شوند مقاومت بالایی در برابر اکثر قارچ ها و پوسیدگی داشته باشد.  

ویژگی ترمووود
ساخت پله با ترموود

ابعاد چوب ترمو تغییر نمی کند

فرآیند ترمو میزان رطوبت موجود در الوار را کاهش می دهد و در حدود 40٪ ثبات بیشتری نسبت به چوب نرم ترمو نشده ایجاد می کند. فرایند ترمو چوب تغییرات چوب ناشی از تغییرات آب و هوا را کاهش می دهد.  

رسانایی گرمایی

رسانش حرارتی آن در حدود 20٪ کمتر از چوب نرم نرم خشک شده در کوره است. پس تا حدودی به عنوان عایق نیز عمل می کند.  

نما ترمو
اجرای ترمووود فنلاندی

آیا برای محیط زیست بهتر است؟

با توجه به اینکه فرآیند ترمو چوب به جای مواد شیمیایی که به طور معمول استفاده می شود، فقط با گرما و بخار آب انجام می شود، این فرآیند بسیار سازگار با محیط زیست است. به همین دلیل است که اکثریت مردم این فرآیند را انتخاب می کنند.   منبع: وبسایت Gardensite

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *