در این مقاله قصد داریم در رابطه با یکی از پرکاربرد ترین محصولات از جمله رنگ چوب پلاستیک به گفتگو بپردازیم. چوب پلاستیک در بسیاری از صنایع و دکوراسیون منازل مسکونی، اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. با بهره‌ مندی از رنگ چوب پلاست یک فضای ایده آل و فوق العاده برای خود ایجاد کرده و حس آرامش و طراوت را به محیط اطراف خود ببخشند.

 امروزه در بسیاری از پروژه های ساخت و ساز از این محصولات استفاده شده که با توجه به تنوع بالایی که دارند، در بسیاری از مراکز و ساختمان ها استفاده می شوند.

رنگ بندی چوب پلاست

یکی از مهم ترین عواملی که موجب گشته بسیاری از افراد برای کف سازی و نما سازی طی چند دهه اخیر از رنگ چوب پلاست استفاده کنند، رنگ بندی خاص و خیره کننده آن ها است.  این طیف رنگ ها معمولا متغیر بوده و شامل رنگ های آجری، طوسی، خردلی، خاکی و قهوه ای هستند.

 معمولا رنگ قهوه ای یکی از پرکاربردترین آن ها در رنگ بندی چوب پلاستیک بوده و نمایی از طبیعت و فضایی از زندگی می باشد. این نوع رنگ بیشتر برای طراحی نمای فضاهای مسکونی به کار برده شده و با گذر زمان کمتر آلوده می گردند.

رنگبندی چوب پلاستیک

بسیاری از افراد این طیف رنگ را به عنوان رنگ قهوه ای یا رنگ مادر زمین شناخته که تازگی و طراوت را با خود به همراه دارد. شما می توانید مطابق با سلیقه خود هر کدام را که می خواهید از کارشناسان ما درخواست کنید. این پروفیل از رنگ های گردویی و شکلاتی نیز برخوردار می گردد و با ترکیب کردن آن به همراه رنگ های سبز و فیروزه ای رنگ چوب پلاست می توان فضایی زیبا و دل انگیز ایجاد کرد.

 محدودیت این رنگ

رنگ چوب پلاست در طیف های گسترده ای وجود دارد، اما در بازار ایران با توجه به هزینه های بالا و یا واردات رنگ های خارجی با محدودیت روبرو هستند. رنگ های چوب پلاستیک در برخی از مواقع به دلیل مشکلات گمرکی وارد ایران نمی‌ شوند و به دلیل هزینه های بالایی که دارند به مرور از بازار حذف می گردند.

شما می توانید برخی از این چوب پلاستیک ها با رنگ های ویژه را در بازار بیابید که با قیمت های کلان به فروش می رسند. دلیل آن این است، بیشتر مشتریان با توجه به قیمت از خرید خودداری می‌کنند و بیشتر جذب رنگ های داخلی می شوند.

  تاثیر رنگ چوب پلاستیک بر فضا

رنگ چوب پلاست با توجه به این که الهام گرفته از طبیعت می باشد، به نوعی تداعی کننده آرامش است.  در حقیقت این رنگ بیشتر در رنگ های قهوه ای، خردلی و آجری دیده می شود و حس آرامش، نشاط و سرزندگی را به فضا بخشیده و برای طراحی دکوراسیون داخلی منازل مسکونی بسیار مناسب و خارق العاده هستند.

در نظر داشته باشید رنگ چوب پلاست در دو نوع روشن و تیره به تولید رسیده و اگر قصد روشن تر کردن فضا را دارید، می توانید از رنگ های روشن و بارزتر بهره برده و یا اگر می خواهید محیط را کمی بسته و کوچک تر نشان دهید پیشنهاد می کنیم از رنگ ‌های تیره استفاده کنید.

تاثیر رنگ چوب پلاست

 استفاده از چوب پلاستیک در کنار گل و گیاهان تزیینی می تواند استرس را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید  نگاه کردن به طراحی دکوراسیون چوب پلاستیک و گیاهان در کاهش فشار خون و همچنین مشکلات عضلانی نیز کمک بسزایی می نماید.

حل مشکل تغییر رنگ

معمولاً چوب پلاستیک بعد از حدود دو سال دچار تغییر رنگ می گردد. البته این تغییر رنگ یک بار بوده و همانند ترمووود مدام تکرار نمی شود. عده‌ای از افراد این پرسش را دارند که جهت ثابت ماندن رنگ چوب پلاست چه کاری باید انجام دهیم؟

 برای پاسخ به این سوال باید بگوییم بهره مندی از عملیات سطحی طرح چوب و یا سطح برس خورده تاثیر بسزایی در ثابت نگه داشتن رنگ دارند. در واقع از این دو عملیات برای تغییر دادن رنگ اولیه به رنگ اصلی و ثانویه استفاده می شود.

مشکل تغییر رنگ

جمع بندی

این موضوع را فراموش نکنید که رنگ چوب پلاست بعد از دو سال با تغییر رنگ به یک رنگ ثابت می رسد و این تغییر تنها یکبار اتفاق می افتد. کارشناسان دلیل این تغییر رنگ را قرار گرفتن در معرض نور خورشید و همچنین تاثیرات آب و هوایی می دانند. یکی از ویژگی های قابل توجه این محصولات سازگار بودن با محیط زیست است.

هر رنگ چوب پلاست دارای کد مخصوصی هستند که انتخاب و سفارش را برای مشتریان آسوده می کنند. شما می توانید جهت سفارش آن با کارشناسان ما در تماس باشید. آوا چوب به عنوان ارائه دهنده انواع محصولات چوبی به فروش چوب پلاست با مقرون به صرفه ترین قیمت ها می پردازد.

منبع: woodplast

آواچوب

سوالات متداول

  1. آیا استفاده از چوب در خانه در سلامت هم تاثیر دارد؟

  نگاه کردن به طراحی دکوراسیون چوب پلاستیک و گیاهان در کاهش فشار خون و همچنین مشکلات عضلانی نیز کمک بسزایی می نماید

  1. چه رنگ چوب پلاستی بهتر است؟
  2. برای محیط هایی که میخواهید بزرگتر نمایان شوند، از رنگ های روشن و برای محیط هایی که می خواهید کوچک تر دیده شوند، از رنگ های تیره استفاده کنید.