پرسش و پاسخ

آیا ضخامت پروفیل های چوب ترمو مورد نیاز در کاربری های مختلف متفاوت است؟


بله، ضخامت های مختلف جهت استفاده در کاربری های متفاوت نظیر ترمووود نما، کف سازی، فلاورباکس، روف گاردن، پرگولا، آلاچیق چوبی، استخر، سونا و ... وجود دارد.

  •  
چگونه متوجه شوم که چقدر رنگ نیاز دارم؟

مساحت مورد نیاز پوشش دهی رنگ را محاسبه کنید. (طول ضربدر عرض). البته تعداد دفعات اجرای رنگ را فراموش نکنید. مقدار پوشش دهی روی برچسب قوطی رنگ قابل مشاهده است.

تشخیص پشت و روی یک پروفیل چگونه انجام می گیرد؟

طبق نظریه فنی انجمن ترمووود فنلاند، قسمت مرکزی چوب نمای ترمووود، و پشت دوایر سالیانه پشت ترمووود محسوب می گردد.

در صورت اجرای طرح توسط شرکت آوا چوب آیا هزینه ای بابت خدمات طراحی در نظر گرفته می شود؟

بابت طراحی پروژه ها حق الزحمه طراحی دریافت می گردد و در صورت اجرای طرح توسط شرکت آوا چوب قرارداد اجرا مابین شرکت آوا چوب و کارفرما منعقد می گردد و بخشی از حق الزحمه طراحی به عنوان هزینه ی اجرا در نظر گرفته می شود.

روش های کنترل کیفی ترمو توسط کارفرما چگونه است؟

وجود و عدم وجود تابیدگی، ترک های ریز و کنترل روش های برش برای مشاهده دوایر سالیانه به صورت برش خورده منظم و نیم دایره

چگونه باید قلموها و غلطک ها تمیز نمود؟

غلطک ها و قلموهایی که به محصولات پایه آب آغشته شده اند را با آب و صابون بشویید. شما می توانید آن ها را به صورت موقت در یک کیسه پلاستیکی دربسته در طول مدت زمان صرف یک وعده غذایی و استراحت بین کار و یا نهایتا برای یک شب و استفاده مجدد در روز بعد نگهداری کنید.
تمام ابزارهایی که برای استفاده از محصولات پوشاننده چوب و رنگ های آلکیدی استفاده می شوند باید در حین مراحل جداگانه کار در یک فنجان آب نگهداری شوند.
قبل از شروع رنگ آمیزی دوباره تمام ابزارها را به خوبی با مالش دادن آنها با کاغذی تمیز یا مقوای نازک پاک کنید

آیا ترمووود دچار رنگ پریدگی می شود؟

کلیه چوب های دنیا در صورتی که با پوشش های محافظ آنتی UVمحافظت نگردند دچار رنگ پریدگی می شوند. البته در چوب های ترموود رنگ پریدگی کند تر اتفاق می افتد اما در هر حال توصیه اکید این است که  برای حفظ و دوام زیبایی چوب طبیعی در برابر آفتاب و عدم رنگ پریدگی زود هنگام حتماً از پرایمر و رنگ های مخصوص چوب استفاده شود .

آیا بابت بازدید اولیه از پروژه، حق الزحمه ای دریافت می گردد؟
Hello World ...
آیا رقیق کردن رنگ همیشه ضروری است؟

برای رنگ های آلکیدی و دیگر محصولات مبتنی بر حلال، معمولا توصیه شده است که برای نخستین دفعه رنگ آمیزی، رنگ را رقیق کنید. برچسب روی محصول را چک کنید تا ببینید چقدر و از چه نوع حلالی باید استفاده کنید. معمولا توصیه نمی شود که رنگ های آلریلیک را رقیق کنید.
در هر حال اگر قبل از استفاده از رنگ برای نخستین بار قصد رقیق کردن آن را دارید، بیشتر از 5-10 % به آن آب اضافه نکنید.

آیا ترمووود آکوستیک صدا می باشد؟

بله، ترمووود یکی از بهترین متریال های آکوستیک سازی در دنیاست.

حق الزحمه طراحی دکوراسیون داخلی و نما چقدر است؟

قیمت طراحی بر اساس متراژ و موقعیت پروژه، بر اساس نرم افزار محاسباتی شرکت آوا چوب متفاوت است.

در محیط های مرطوب و گرم مانند سونا باید از چه نوع ترمو استفاده نمود؟

به دلیل ضربه پذیری بیشتر و تیمار حرارتی کمتر در فرآیند تولید Thermo S بهتر است که از این نوع چوب حرارت دیده استفاده شود، اما استفاده از Thermo D هم بلامانع است.

 

آیا اتود اولیه بعد از بازدید از پروژه هزینه ای دارد؟

پس از بازدید از پروژه، پیش فاکتوری جهت شروع قرارداد طراحی به کارفرما ارائه می گردد و در صورت پرداخت مبلغ پیش فاکتور، مرحله طراحی آغاز می گردد.

 

قیمت تمام شده رنگ شامل چه مواردی است؟

در واقع رنگ به طرز منصفانه ای در مقایسه با سایر متریال ها و روش ها گران نیست.
دقیقا مانند دیگر محصولات هزینه تمام شده ی رنگ نیز شامل توسعه محصول، متریال خام، فرآیند تولید، کارگر، انبارداری و هزینه های پخش می شود.
بازه ی قیمتی محصولات تیکوریلا وسیع است و شامل محصولات ساخته شده با هر دو متریال ارزان و گران می شود.
قیمت فروش یک محصول نباید تنها معیار انخاب باشد. در دراز مدت به صرفه ترین راه حل انتخاب محصول مناسب برای هر مصرف مشخص و استفاده از آن طبق دستورالعمل های سازنده است.

گره در چوب های کاج در هر متر طول به چه تعداد است؟

با توجه به اینکه الوار تهیه شده از نظر ارتفاع از کدام قسمت درخت بریده شده است و از آنجایی که درخت های بریده شده سن های متفاوت ولی نزدیک به همی دارند، تعداد گره های موجود متفاوت است، ولی می توان بین 4 تا 8 عدد در هر متر طول وجود داشته باشد.

آیا طرح های سه بعدی ارائه شده توسط شرکت آوا چوب ، قابلیت اجرایی دارد؟

تمام طرح های ارائه شده توسط شرکت آوا چوب با جزئیات کامل و طبق اندازه های واقعی مدلسازی شده و در نهایت متریال گذاری می شوند.

شکل ظاهری گره های موجود در الوارهای چوب چگونه است؟

شکل گره ها در گونه کاج و نوئل به زیباترین شکل ممکن یعنی پروانه ای (Butterfly Knots) است که یکی از ویژگی های برتر ترمووود است.

روال کار شرکت آوا چوب در خصوص طرح و ساخت را شرح دهید.

ابتدا بازدید از پروژه صورت می گیرد و در صورت تمایل کارفرما برای کار با شرکت نقش مهراز پیش فاکتوری از جانب شرکت آوا چوب برای شروع طراحی به کارفرما ارائه می گردد. پس از پراخت مبلغ پیش فاکتور و قبل از شروع اتود اولیه، با کارفرما در خصوص سلایق و الزامات پروژه در حوزه های مختلف صحبت می شود و با توجه به مذاکرات اولیه طرح دو بعدی به کارفرما ارائه می گردد. بعد از تأیید طرح اولیه، کار در قالب رندرهای سه بعدی، به کارفرما ارائه می گردد. در صورت درخواست تغییر از جانب کارفرما، طرح انجام گرفته تا دو بار قابلیت ویرایش دارد. پس ار تأیید نهایی طراحی، نقشه های اجرایی به کارفرما تحویل داده شده و تسویه حساب بخش طراحی انجام می گیرد.در صورت تمایل به اجرای کار توسط شرکت آوا چوب ، ابتدا بازدید اجرایی از پروژه صورت می گیرد، سپس برآورد قیمت اجرایی پروژه مشخص شده و در صورت تأیید کارفرما قرارداد اجرا منعقد می گردد و در نهایت مراحل اجرایی پروژه آغاز می گردد.

عمر مفید چوب های ترمو چند سال است؟

عمر مفید این چوب خشک ThermoWood بین 25 تا 30 سال است که این میزان با توجه به اجرای درست، نحوه نصب و نیز رنگ آمیزی به موقع آن می باشد.

شرایط پرداخت حق الزحمه طراحی به چه صورت می باشد؟

نصف حق الزحمه طراحی به عنوان پیش پرداخت شروع طراحی و باقی مانده ی مبلغ همزمان با تحویل رندرها و نقشه های اجرایی می باشد.

آیا می توان از چوب ترمو در محیط های مرطوب نظیر استخر استفاده نمود؟

بله، این چوب ها متریالی مناسب و زیبا جهت استفاده در دور استخر، پله، کف پله، مبلمان استخری، تخت استخر و ... می باشد.

چند آلترناتیو برای هر طرح ارائه می گردد و هر طرح چند بار قابلیت ویرایش دارد؟

ابتدا طبق علایق و پیشنهادات کارفرما و با توجه به شرایط پروژه، طرح پیشنهادی شرکت آوا چوب ارائه می گردد و طرح مذکور تا دو بار قابلیت ویرایش دارد.

چه مدت زمانی برای طراحی پروژه نیاز است؟

مدت زمان طراحی با توجه به ابعاد و سبک طراحی متفاوت می باشد.

آیا ارائه ی طرح به صورت سه بعدی از لحاظ قیمت با ارائه ی دو بعدی متفاوت است؟

تمام طراحی های انجام شده توسط شرکت آوا چوب شمال برای تفهیم بهتر کارفرما به صورت سه بعدی ارائه می شوند و فقط طراحی سقف کاذب قابلیت ارائه دوبعدی را دارد که هزینه آن نسبت به ارائه سه بعدی ارزانتر می باشد.

آیا سقف کشسان دارای خواص آکوستیک می باشد؟

بلی، باتوجه به دارا بودن خاصیت ارتجاعی سقف کشسان، امواج صوتی جذب آن میشود و از انعکاس صدا جلوگیری میکند و در صورت استفاده از لایه متخلخل در پشت این سقف به صورت کامل خاصیت آکوستیک میابد.

آیا نقشه های خروجی شرکت قابلیت ارائه به سازمان شهرداری یا نظام مهندسی را دارد؟

تمام طراحی حای صورت گرفته توسط شرکت آوا چوب با رعایت اصول و مقررات سازمانهای شهرداری و نظام مهندسی می باشد و قابلیت ارائه به سازمانهای مربوطه را داراست.

آیا سقف کشسان دارای گارانتی و ضمانت خدمات هستند؟

سقف کشسان شرکت PONGS دارای ضمانت تعویض 10 ساله میباشد.

فروشگاهدرباره ماتماسسوالات