چوب پلاست

چوب پلاست (چوب پلاستیک) چیست؟

چوب پلاست یا چوب پلاستیک (Wood-plastic composite) یکی از انواع کامپوزیت ها است که از ترکیب گرانول چوب (براده یا پودر چوب) و مواد پلیمری و پلاستیک ایجاد می شود.

این محصول به صورت قالب هایی با سایزهای مختلف اولید می شود و نسبت به چوب روسی، ترمووود و … محصول جدیدتری به حساب می آید.

اجرای چوب پلاست

قیمت چوب پلاست (چوب پلاستیک)

چوب پلاست درواقع ترکیبی از چوب و پلاستیک است و نمی توان آن را به طور کل یک چوب یا پلاستیک درنظر گرفت و درکل مزایای بسیار زیادی دارد و این روزها بسیار مورد توجه معماران، مهندسین عمران و … در ساخت و ساز است.

قیمت چوب پلاست در برابر متریال های چوبی دیگری مثل ترمووود، چوب روسی و … بسیار پایین تر است اما این اختلاف قیمت مبنی بر پایین بودن کیفیت آن نیست بلکه چون همانطور که از اسم آن مشخص است ترکیبی از چوب و مواد پلیمری است قیمت پایین تری پیدا می کند.

چوب پلاست آواچوب

انتخاب چوب پلاست برای ساخت و ساز

از چوب پلاست می توان در ساخت روف گاردن، فلوور باکس و … استفاده کرد. اما انتخاب اینکه در ساخت این قسمت ها از چه متریالی استفاده شود به عهده مهندسین ساخت و ساز است که می توانند با توجه به نوع طراحی و کاربرد آن و همچنین میزان بودجه مدنظر از بین چوب پلاست، چوب ترمو، چوب روسی و … یکی را انتخاب کنند.

در این مسیر می توانید از مشاوره تیم مجرب آواچوب واقع در سایت چوب فروشان خاوران نیز بهره ببرید. با ما تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان، مناسب با بودجه و همچنین دیزاین موردنظرتان امکان انتخاب بهترین متریال را به شما بدهند.

 

ارتباط با ما:

02133284511

چوب پلاست در نما

ویژگی ها و مزایای چوب پلاست

1- نفوذ ناپذیری آب:

یکی از ویژگی های بسیار مهمی که باعث محبوبیت این محصول در بین سازندگان و طراحان شده است در این است که به دلیل نوع بافتی که دارد آب به هیچ عنوان در آن نفوذ نمی کند.

2- دوست دار محیط زیست

چوب پلاست با محیط زیست سازگار است و قابل بازیافت است

3- قابلیت شست و شو:

همانطور که گفته شد امکان نفوذ آب در چوب پلاست وجود ندارد و همین امر باعث شده که امکان قابل شست و شو بودن در این متریال وجود داشته باشد.

4- عایق:

یکی دیگر از ویژگی هایی که باعث شده از آن در ساخت خانه، ویلای چوبی و … استفاده شود خاصیت عایق بودن آن است. این محصول عایق در برابر رطوبت، سرما، گرما و … است.

5- مقاومت بالا:

چوب پلاست مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه، فشار، ساییدگی و حتی موریانه و حشرات است

6- ضد حریق:

به دلیل نوع متریال و بافتی که دارد خاصیت ضد حریقی دارد

7- فاقد گره و ترک است

چوب پلاست هیچگونه گره و ترکی ندارد و از همین رو ظاهر بسیار زیبایی دارد و می توان از آن در کف و … استفاده کرد

8- طول عمر بالا

به دلیل نوع متریال و مقاومتی که دارد دارای طول عمر بالایی است و از همین خاطر می توان آن را یکی از متریال های به صرفه و اقتصادی تلقی کرد.

02138444040