در عصر حاضر، دکوراسیون داخلی و طراحی محیط های زندگی به یکی از عوامل اساسی در خلق فضاهای زیبا و آرامش بخش تبدیل شده است. تزیینات و رنگ چوب نقش بسیار مهمی در ایجاد جذابیت و دوام برای اثاثیه و دکوراسیون منازل و محل کار دارند. یکی از مهمترین عوامل برای دستیابی به نتیجه‌های مطلوب در این زمینه، انتخاب و استفاده از رنگ‌های مناسب و کیفیت بالای چوب است.

فروشگاه رنگ  آوا چوب در سال ۱۳۸۰ با بهترین برند ها و تخصصی ترین رنگ ها افتتاح شده است. برند های فروشگاه این رنگ آوا چوب نماینده انحصاری رسمی رمرس می باشد رنگ ریمرس جزو بهترین و با کیفیت ترین رنگ ها می باشد که دارای ویژگی های بسیار بالایی می باشد.

رنگ چوب

رنگ چوب ارزان قیمت در بازار 

در ایران میتوان گفت چندین برند در ایران در حال فروش می باشد از جمله این رنگ ها همل ،مین وکس ،تیکوریلا ،یانسن ،و…این رنگ ها جزو برند هایی می باشد، که شاید بتواند در ایران به عنوان رنگ های چوب تخصصی برای خود حرفی را داشته باشد.

منظور آوا چوب این نمی باشد که در ایران به جز این رنگ ها رنگ دیگری نمی باشد. خیر در ایران به دلیل گشتردگی بیش از حدی که در هر جنس وجود دارد، در این میان رنگ های متفرقه ای میباشد که با قیمت های بسیار کم تر ارائه می شود.

 مورد دوم اینکه بسیاری از افراد به دلیل نا آگاهی از انتخاب رنگ هر نوع رنگی را بروی چوب های خود استفاده می نماید. با وارد شدن به صفحه رنگ گیاهی چوب با این محصول بیشتر آشنا شوید.

فرق رنگ چوب با رنگ معمولی 

شاید این سوال برای شما پیش بیایید که رنگ چوب با رنگ معمولی چه تفاوتی دارد ؟ ما در اینجا این مورد را به شما عزیزان توضیح لازم را ارائه می نمایم شاید این را دیده باشید. در زمانی که شما بر فرض مثال درب های منازل خود را رنگ می نمایید.

بعد از گذشت مدتی رنگی کثیف را مشاهده می نمایید. اما در هناگم رنگ زدن این رنگ را تمیز و مرتب میبینید و به طور قطعی این رنگ ها باید. هر ۶ ماه یک بار تعویض و مجددا رنگ شود این به دلیل این می باشد. که این رنگ ها مخصوص چوب نمی باشد و تنها مناسب برای دیوار های گچی و یا درب های فلزی می باشد.

در هنگام خرید رنگ تنها به هزینه های آن اغلب توجه داشته و به کیفیت رنگ توجه نمی نمایند و تنها هنگام خرید این را میدانند که یک رنگ مثلا قهوه ای را درخواست میکنند رنگ های چوب علاوه بر این که در ابتدا باید این را برای فروشندگان واضح نمایید.

که این چوب ایا در فضای باز مورد استفاده قرار میگرید. و یا در فضای بسته در مرحله بعد از شما میزان بودجه را در نظر خواهند گرفت

رنگ چوب

انواع رنگ موجود در فروشگاه های رنگ چوب

ما چند نمونه از چوب را کی می توانید در یک فروشگاه این رنگ پیدا کنید را معرفی می کنیم.

رنگ‌های پوششی

این رنگ‌ها جهت پوشش سطح چوب استفاده می‌شوند و به طور معمول در رنگ‌های متنوعی از جمله سفید، مشکی، طوسی، قهوه‌ای و غیره موجود هستند.

رنگ‌های نفوذی

رنگ چوب نفوذی عمق بیشتری را در چوب تأمین می‌کنند و باعث برجستگی الگوها و گرده‌های چوبی می‌شوند. رنگ‌های مختلفی مانند قهوه‌ای تیره، ماهونی، بلوطی و… در این دسته قرار می‌گیرند.

رنگ‌های متالیک

این نوع رنگ‌ها شامل ذرات فلزی مانند طلا، نقره، برنج و غیره است و به چوب ظاهری درخشان و متالیک می‌بخشند.

رنگ‌های دکوراتیو

این رنگ‌ها برای ایجاد اثرات و تزئینات ویژه مانند نقاشی‌ها، طرح‌ها و موتیف‌ها بر روی سطح چوب استفاده می‌شوند. با وارد شدن به صفحه روغن گیاهی چوب با این محصول بیشتر آشنا شوید.

رنگ‌های تثبیت‌کننده

این نوع رنگ‌ها به عنوان یک لاک تثبیت‌کننده استفاده می‌شوند تا از آسیب دیدن رنگ و چوب جلوگیری کنند و باعث افزایش دوام و مقاومت سطح چوب شوند.

توجه داشته باشید که این فقط برخی از نمونه‌های رنگ‌های استفاده شدـه در فروشگاه رنگ چوب هستند. ممکن است نوع و تنوع بیشتری در بازار موجود باشد.

رنگ چوب

تفاوت رمرس با دیگر رنگ های چوب

رنگ چوب رمرس رنگی تخصصی در زمینه چوب می باشد از مهم ترین تفاوت این رنگ با رنگ های دیگر در ایران این میباشد که تمامی رنگ هایی که در حال فروش می باشند.

دارای گواهی اسباب بازی کودکان می باشند اما این رنگ نوعی کد رنگی دارد که به طور کامل خوراکی می باشد و حتی گواهی سلامت غذایی را دارد این رنگ به طور کامل گیاهی می باشد و سطحی بسیار زیبایی را به شما خواهد داد.

سوالات متداول

  • آیا می‌توان روی چوب نچسب رنگ‌آمیزی کرد؟

پاسخ: بستگی به نوع رنگ و ترکیبات آن دارد. برخی از رنگ‌ها طراحی شده‌اند تا بر روی سطوح غیرچسبنده و نچسب ماندگاری داشته باشند. اما در اکثر موارد، بهتر است سطح چوب را قبل از رنگ‌آمیزی تمیز کرده.  آمادـه سازی مناسب انجام دهیـد تا رنگ به خوبی روی آن بچسبـد.

  • آیا رنگ چوب می‌تواند از تأثیرات محیطی مانند آفتاب، رطوبت و حرارت محافظت کند؟

پاسخ: بله، بستـه به نوع رنگ و روش‌های استفادـه شدـه. این رنگ می‌تواند به سطح چوب در مقابل آفتاب، رطوبت و حرارت مقاومت کند. برخی از رنگ‌ها و روکش‌ها دارای ویژگی‌های مانع از نفوذ آب و حفاظت در برابر اشعه ماوراء بنفش می‌باشند. که باعث افزایش عمر مفید و دوام سطح چوب می‌شوند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای